Skocz do zawartości

Szukam zestawu głośniki + subwoofer do 1000 zł


rysioshow

Recommended Posts

znalazlem cos takiego
http://allegro.pl/kolumny-vk7830-zestaw-5-...1590571444.html

i chcialbym sie dowiedziec czy warto kupic takie glosniki czy polecacie mi cos innego ;]

czy ogolnie VK sa dobra firma ?
i jezeli macie jakies inne propozycje to poprosze o linki ale mam jeden wymog chcialbm aby kolor glosnikow byl czarny lub venge

przepraszam za 2 post ale wcisnelem zly guzik podczas edycji ;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jeżeli chcesz nowe kolumny - to troszkę mało...
Przy takiej powierzchni - dobrze by było, jakbyś mógł ciut dołożyć do kwoty na kolumny.
Kup w okolicach tysiąca złotych komplet 5 kolumn KODA 702, a za około 400zł subwoofer tej samej firmy (sub możesz dokupić później).

Poniżej link do aukcji frontów u dytrybutora - firmy PolPak
http://allegro.pl/koda-av-702f-v-3-kolor-c...1672743501.html
Firma ma też zestawy oparte o amplitunery Denona i Pioneera, a poza tym są też kolumny TAGA w zbliżonej cenie i porównywalnej jakości.
Najważniejsze jest to, że można tam odsłuchać sprzęt.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem stary jak świat, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia a dokładniej od zasobności portfela i poczucia przyzwoitości należycie wydanej kwoty icon_smile.gif.
VK czyli Voice Kraft nie należy do renomowanych firm produkujących kolumny to tak jakbyś chciał sobie do tego podłączyć odtwarzacz First'a (niby jakieś austriackie pochodzenie, ale co z tego), tak samo jest z VK. Nie mniej jeśli masz możliwość posłuchania i to Ci się spodoba to nie dorabiałbym do tego jakiejś audiofilskiej ideologii, tylko kupił. Tylko jak to będzie potem wyglądało w zestawieniu z tym Pioneerem.

I jeszcze jedno, chyba nie można zbytnio wierzyć takim firmom w parametry, które podają, a na pewno mam tutaj na myśli moc muzyczną. Kiedyś w przypadku głośników samochodowych była taka zasada, że moc podawaną w przypadku takich producentów należało podzielić przez 10 i tak to mnie więcej wychodziło. No ale czasy się zmieniają i takie firmy jak właśnie Voice Kraft czy M-Audio ostro prą do przodu.

Zdaję sobie sprawę, że niczego sensownego Ci tu nie poleciłem, ale w cenie 1000zł chyba trudno będzie kupić zestaw 5.1, najtańszy subwoofer kosztuje około 400-500zł, centralny 200-300zł, po 100-200zł na satelity, to ile Ci zostanie na fronty? icon_smile.gif. Wypadało by jeszcze aby koszt przewodów połączeniowych stanowił jakieś 10-20% wartości zestawu kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdaję sobie sprawę, że niczego sensownego Ci tu nie poleciłem...
Wypadało by jeszcze aby koszt przewodów połączeniowych stanowił jakieś 10-20% wartości zestawu kolumn.

Jak mało jest kasy na sprzęt, to nie ma co się przejmować kablami - to w każdej chwili można uzupełnić.
Na początek wystarczą zwykłe kable z miedzi beztlenowej po 2 zł za metr bieżący...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...