Skocz do zawartości

Kenwood Ka 9150 kolumny do 2000


Wik.tom88

Recommended Posts

Przede wszystkim, jako nowy forumowicz, pragnął bym przywitać Was wszystkich serdecznie!!!

Bardzo proszę Was również o radę.
Poszukuję jakiś dobrych kolumn do w/w Kenwooda do ceny 2000 zł. Zastanawiam się czy lepiej zainwestować w nówki i mieć gwarancję czy poszukać używek. Jeżeli chodzi to miejsce grania, to mieszkam w pokoju w kształcie litery "L" o pow. ok 25 m2. Jestem jednak studentem i niebawem przeprowadzam się do innego miejsca i pewnie jeszcze wiele razy będę w życiu zmieniał pokoje a razem ze mną i mój sprzęt. Słucham przede wszystkim Jazzu, Bluesa, Funky, Rocka (uwielbiam Pink Floyd). Duża część mojej kolekcji muzycznej zapisana jest na płytach winylowych, więc będzie to często używany nośnik. Ponadto używam też sprzętu do oglądania filmów, ale nie zbyt często.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego wzmak koniecznie musisz szukać używek w tej kwocie. To kwestia szczęscia, żeby trafić dosć szybko cos dobrego i nie zniszczonego, ale naprawdę warto czasem trochę poczekać. Obecnie na allegro są dwie ciekawe aukcje z czego jedna jest nawet bardzo ciekawa ze względu na cenę, ale właśnie się kończy, więc trzeba by się spieszyć.
KEF Q65
Jamo 507
tutaj są jeszcze Kenwood'y, które prawdopodobnie zjedzą wszystkie nowoczesne kolumny na śniadanie, sądząc po widocznych na zdjęciach kolumnach Infinity sprzedawca raczej obeznany w temacie, więc sądzę, że mogą zadziwić jakością, ale nie wiem czy Ci się to zmiesci w pokoju icon_mrgreen.gif
Tak poza tym to warto szukać czegoś w okolicy i pojechać przed zakupem, sprawdzić, przesłuchać!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Kenwoody to faktycznie kawał głośnika!!! myślę, że może nawet zbyt potężne jak na moje oczekiwania. Jeżeli chodzi o KEFy czy Jamo To fajne opcję, ale ciężko było by mi to sprawdzić - zanim zakupię to muszę to przesłuchać. Polecano mi natomiast Tonsile Fiesty i jeszcze takie aukcje:
http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-bw-dm6...1827498983.html
http://allegro.pl/acoustic-energy-evo-thre...1816319949.html

A co sądzicie o tym ?
Ps. powiedzcie jeszcze mi tylko na co zwracać uwagę w szczególności przy zakupie takiego sprzętu, jakie parametry są istotne o co pytać sprzedawców i co ważne czego się wystrzegać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVO model 3 - niezłe wyjście, ale zdarzają się taniej. Kulturalne granie i niezły bas - mimo niezbyt dużego głośnika.

Bowersy - jak najbardziej. Dobra cena - ale dość specyficzny kolor, więc przy ewentualnej dalszej odsprzedaży moze być problem.

JAMO - ogólnie seria D jest godna uwagi (i również sarsze modele 507 i 509).
Do takiej powierzchni niezłe też będą E870/875 i obecne C607 (ew. ciut mniejsze C605).

Pozdrawiam
PS. Faktycznie te KEFy Q65 poszły w rozsądnej cenie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Witam Was serdecznie
Chciałbym ponownie odświeżyć swój temat, ponieważ do tej pory nie miałem wciąż okazji dokonać odpowiedniego zakupu. Ostatnio trochę spędziłem czasu na kolejnych poszukiwaniach i wpadły mi w oko następujące kolumienki:
1) Kef C7
2) Monitor Audio BX5

Obie kolumny miałem okazję przesłuchać, jak dla mnie grają całkiem fajnie, ale mogę odnieść się jedynie do kilku poprzednio słuchanych kolumn - Tonisil Fiesta i Maestro 180, JBL Es80 (w sumie chyba najgorsze jak dla mnie), Yamaha F150. W odniesieniu do w/w te dwie okazały się chyba najciekawszymi propozycjami. Pytanie jednak, czy może warto jeszcze coś przesłuchać konkretnego, na coś jeszcze baczniej zwrócić uwagę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...