Skocz do zawartości

Yamaha Rx-v 661 + jakie głośniki (JAMO S606 (S 606) 5.0??)


pusio82

Recommended Posts

Witam

Wczoraj kupiłem amplituner yamaha Rx-v 661 i niewiele brakowało bym kupił zestaw głośników JAMO S606 (S 606) 5.0 jednak zabrakło mi 200 zł. Sprzedawca bardzo go zachwalał mówiąc że to stosunkowo najlepszy wybór w tej cenie.

Odsłuch był bardzo pobieżny i szybki i w porównaniu z dużo droższym zestawem JBL.

Czy w kwocie 1800 zł to jest rzeczywiście dobry wybór ?

Czy lepiej dołożyć troszkę i kupić coś lepszego.

Narazie nie planuje kupować suba.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pusio82
Nie wiedziałem, że można kupić nowy zestaw 5.0 Jamo S606 poniżej 2000zł icon_lol.gif
A tu jest z subem Jamo model 200 za 2299zł
http://kino-domowe.pl/go/_info/?user_id=987&lang=pl
Czyli faktycznie może gdzieś wyjść komplet 5.0 za 1800zł - jednym słowem: warto!

CyberAngel1975 kupił Pioneera VSX-917/DV-400 z kompletem z Jamo S606 i jest zadowolony...
http://audio.com.pl/forum/index.php?showtopic=2793
więc możesz Go zapytać o odczucia icon_rolleyes.gif

W razie czego za 2 tysiące możesz kupić nowy komplet 5.0 Magnat Altea (fronty to dwudrożny model Altea 5, bas i średniotonowyto głośniki po 17cm)
http://www.allegro.pl/item285731438_magnat...99zl_gwar_.html
ale wyjdą Cię drożej i niekoniecznie będą lepiej grały icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Głośniki już są icon_smile.gif Nic się nie zmieniło więc jest to zestaw 5.0 Jamo S606 w kolorze Dark Apple.
Pudło gigantyczne ledwo wnieśliśmy z tatą na górę. Właśnie powolutku zabieram się za podłączenie i tutaj pojawiają się moje dwa pytania.

1. Po co az cztery wejście w głośnikach frontowych. Z obrazków na instrukcji wynika ze oddzielnie podłącza sie amplituner i DVD?? Czy tak jest rzeczywiście ?
2. Głośniki powinienem ustawić tubami do środka czy na zewnątrz. Pytam tak aby się upewnić w 100% icon_smile.gif mi się wydaje że na zewnątrz.

WESOŁYCH ŚWIĄT
Piotrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery gniazda są do połączeń typu bi-wiring, czyli osobno zasila się głośniki wysko i średniotonowe, a osobno basowe. Nie musisz z takiej opcji korzystać i wystarczy, że zostawisz zamocowane zwory w spokoju, a kable głośnikowe przykręcisz do lewej i prawej pary zacisków.
Oczywiście do kolumn podłącza się tylko wyjścia ze wzmacniacza lub amplitunera. DVD podłączasz do dedykowanego wejścia w amplitunerze.
Tego typu kolumny są trudne w ustawieniu i ich brzmienie, jest różne w zależności od tego jak je ustawisz. Musisz samemu sprawdzić, która konfiguracja bardziej Tobie odpowiada, basowymi do środka, czy na zewnątrz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dziękuje bardzo za odpowiedz. Te uwagi i wskazówki są dla mnie niezwykle cenne, gdyż dopiero zaczynam swoją przygodę z takim sprzętem i na każdym kroku boje się żeby czegoś źle nie podłączyć.

Mam nadzieje, że bez różnicy jest do której pary wejść (z tych dwóch) podłączę kabel. Tzn. czy to oznacza że jak podłączże do dolnej pary (+,-) to będą grały mi tylko głośniki wysko i średniotonowe a jak do górnej to głośnik basowy ?

Czy mogę podłączyć do dowolnej pary i wówczas będą grały mi wszystkie głośniki czyli zarówno głośniki wysko i średniotonowe jak i głośnik basowy.

Mam jeszcze jedno pewnie głupie pytanie. A na co wpływa osobne zasilanie głośników czyli wspomniany bi-wiring?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna para zacisków jest dla głośników wysoko i średniotonowych, a dolna para dla basowego. Przy zwykłym połączeniu głośników jedną parą przewodów, lewa (-) para złączy powinna być złączona zworą, i prawa (+) też powinna być spięta zworą. Kabel zaciskasz do lewej i prawej pary złączy. W tym przypadku nie ma znaczenia, do której pary złączy podłączysz przewody, górnej czy dolnej, bo i tak jest zwora.


Musisz zwrócić uwagę na ważną sprawę.
Przewód głośnikowy plusowy (+) musi być połączony z plusowym wyjściem w amplitunerze. A minusowy (-) z wyjściem minusowym w amplitunerze. W ten sposób muszą być podłączone wszystkie kolumny w Twoim systemie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1. Po co az cztery wejście w głośnikach frontowych. Z obrazków na instrukcji wynika ze oddzielnie podłącza sie amplituner i DVD?? Czy tak jest rzeczywiście ?
2. Głośniki powinienem ustawić tubami do środka czy na zewnątrz. Pytam tak aby się upewnić w 100% icon_smile.gif mi się wydaje że na zewnątrz.

Pusio82
Jeżeli pytasz o 4 wyjścia głośnikowe w amplitunerze (na 4 gniazda w kolumnach Cz58y już Ci odpowiedział), to służą one do podłączenia alternatywnej pary kolumn (tzw. B) przy odsłuchu stereo np. w innym pokoju, lub jako kolumny w trybie 7.1 kina domowego albo do podłączenia kolumn A dwoma parami kabla (bi-wiring).

Co do rozstawienia takich jak Twoje kolumn -przyjmuje się, że zazwyczaj boczne głośniki basowe wychodzą "na zewnątrz". Ale można poeksperymentować - moja propozycja jest taka, byś na razie zostawił je w takim właśnie położeniu.
Musisz jeszcze "wygrzać sprzęt". Wygrzewanie to po prostu normalne granie, trwa od 20 do 100 godzin (zazwyczaj 30-50), potem dźwięk głośników osiąga optimum...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze raz dziękuje za wszystkie rady. Troszkę musiałem przemeblować mieszkanko ale się udało wszystko jest juz ze sobą podłączone. Efekt momentami niesamowity icon_smile.gif. Głośniczki grają całkiem basowo troszkę na razie nie jestem przyzwyczajony icon_smile.gif ale ogólnie wrażenie bardzo pozytywne. Przy takich utworach jak np. Lionel Ritchie - Lady wymiękam icon_smile.gif w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Na niektórych płytach aż takich dużych różnic nie czuje a na niektórych kolosalne to chyba kwestia jakości nagrania płyty icon_smile.gif.

Myślę ze było warto i teraz długie miesiące będę odkrywał ulubione kawałki od początku.

P.S.
RoRo dzisiaj sprzęt zostawiam na całą noc włączony niech sobie gra i jutro na cały dzień powinno wystarczyć. (Mam na dzieje że do wygrzania nie jest potrzebna głośna muzyka)

cz58y bez Ciebie bym tego chyba nie podłączył. Dziękuje

O wrażeniach odsłuchowych będę informował zwłaszcza ze z starego sprzętu nie rezygnuje wiec będę mógł porównywać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...