Skocz do zawartości

Semi-Amplituner pentagon 2000


jacques

Recommended Posts

Witam wszystkich pasjonatów muzyków!
Zostałem posiadaczem 'Pentagon 2000' tylko nie mogę nic znaleść na ten temat w necie :/

Z tyłu jest napisane po niemiecku, że :
'Model Pentagon;2000'

Są 4 wejścia 'speakers' i 2 'surround'
+ Aux

Ktoś mi powie jak to się profesionalnie nazywa, co to jest, ile to jest warte i ile to ma mocy.
+ odtwarza(sprawdzone) płyty winylowe u góry tylko było na to dvd położone i nie otworzyłem.

Zdjęcia



Prosiłbym o opinie icon_wink.gif

// Z tyłu też jest napisane Mar 1991 - to już wiemy, że sprzęt nie jest młody icon_wink.gif
/// I pod 'speakers' jest napisane " 8Omh MIN "
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z takich zestawów "all in one". Było tego kiedyś sporo w ogłoszeniach. Np. firmy Schneider. Nie jest to raczej coś drogiego, taka nadmuchana miniwieża (w sensie jakościowym). Nie ma to żadnej tabliczki, ile prądu pobiera?
A tak w ogóle, to po co Ci jakieś dane, oceny itp? Gra, to słuchaj. Chyba, że nie jesteś zadowolony?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zostałem posiadaczem 'Pentagon 2000' tylko nie mogę nic znaleść na ten temat w necie :/



Jak dorzucisz słowo stereoanlage, to pewnie znajdziesz coś więcej icon_wink.gif , mi się nie chce szukać... Stereoanlage to po niemiecku wieża stereo.
Sprzęt taki rozprowadzany był głównie przez niemieckie domy wysyłkowe typu Otto, Quelle, Neckermann itp. Z przodu wygląda to jak kilka segmentów, ale prawdopodobnie jest to jedna wspólna obudowa z miękką płytą wiórową z tyłu (ew. dwie obudowy). Wzmacniacz zbudowany w oparciu o tanie układy scalone typu STK. Moc rzędu 30 - 60 W na kanał, choć w katalogach pewno były krzykliwe reklamy, że 250 W icon_razz.gif

Jakość dźwięku - dla całkiem raczkujących melomanów, dla mnie to taki typowy szajsung

Do gniazd Aux podłączysz dodatkowe źródło dźwięku, np. Twój DVD

Jeśli są wyjścia głośnikowe surround, to pewnie sprzęt miał imitować kino domowe...

Cytat

I pod 'speakers' jest napisane " 8Omh MIN



Na pewno pisze 8 Ohm MIN - po prostu minimalna impedancja kolumn, które podłączysz, musi być 8 Ohm. Może być 16 Ohm, 32 Ohm też, w żadnym wypadku 6 ani 4 Ohm, bo zjarasz wzmacniacz. Obawiam się, że ten sprzęt jeszcze nie ma porządnych zabezpieczeń.
Być może nie jest to jeszcze tandeta Made in China, skoro po tylu latach działa, lecz nie jest to solidna robota Made in Japan icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...