Skocz do zawartości

Wzmacniacz + kolumny JAZZ


AndySheppard

Recommended Posts

Mniej więcej tak. Napisałeś mniej a chciałbyś więcej? icon_wink.gif A gdzie poszanowanie dla forumowiczów, dla ich czasu? Za każdym razem trzeba pytać, dopytywać, nie można od razu napisać więcej, tym bardziej, że masz do wydania 6kzł. Trzeba było poczytać jednak trochę wątków na forum, wiedziałbyś co się pisze zadając pytania. Dostało Ci się. Ale nie traktuj tego osobiście. Po prostu padło na Ciebie icon_biggrin.gif
Za to ja Ci zadałem pytania, na które powinieneś odpowiedzieć jeśli chcesz uzyskać w miarę precyzyjną odpowiedź.
#Jakie brzmienie lubisz, jakie chciałbyś uzyskać (choć z tym kontrabasem jest pewna podpowiedź, ale może coś więcej)?
#Jakiej wielkości masz pokój, dokładnie (mierzysz długość i szerokość a później mnożysz to i wychodzą metry 2)?
#Pokój jaki pod względem akustyki (dużo mebli - pochłaniająco/rozpraszających, czy prawie pusto - dużo twardych powierzchni)?
#Kolumny dasz radę odsunąć przynajmniej po kilkadziesiąt cm. od ścian (bez tego trudno mówić o dobrym brzmieniu)?
#Sprzęt musi być nowy, czy może być używany (da się uzyskać lepszą jakość za takie same pieniądze)?
#Co będzie źródłem dźwięku?
#Masz już jakiś sprzęt? Jeśli tak, to jaki, jak brzmi, co Ci się tam podoba a co nie?
#Kabelki jakieś masz już, czy wiesz, że choćby przyzwoite trzeba będzie kupić jeśli nie masz?
#Masz jakieś typy, nawet droższy sprzęt, ale może coś słuchałeś, podobało Ci się i chciałbyś pójść w tę stronę?
#Muzyka jak rozumiem głównie jazz?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
oczywiście przy tej kwocie nie obędzie się bez odsłuchów, z mojej strony mogę Ci przedstawić kilka moim zdaniem ciekawych propozycji.

Brałbym pod uwagę wzmacniacz Rega Brio-R z kolumnami Audio Academy Phoebe III lub NAD C356BEE. Przy trochę wyższym budżecie świetnie sprawdzi się Roksan Kandy K2 Integrated lub hybryda lampowa Vincent SV-227. Zamiennie z Audio Academy posłuchałbym konstrukcji Epos np. model Elan 15 lub Epic 5. Pomimo niedużych rozmiarów powinna także podobać się Tobie kolumna Xavian XN 125 Junior - dwa lata temu na Audio Show w pomieszczeniu 24m2 graliśmy na "125" i było idealnie.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania. Są to tylko moje sugestie, które jeśli chcesz być w pełni usatysfakcjonowany z nowego zestawu, musisz skonfrontować z własnym odsłuchem. Namawiam także po wstępnym wyborze na test systemu we własnym pomieszczeniu.

W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...