Skocz do zawartości

Najlepsze kable glosnikowe do 40zl/m i do 70zl/m


GAWRON___M

Recommended Posts

Cytat

Czyli te zachwalanie klotza jakoby byl kilka klas wyzej niz wskazuje na to cena mozna miedzy bajki wlozyc?


W cale się nie dziwię. Klotza w większości zachwalają wielbiciele mocnego basu. Dla nich liczy się mocna jego dawka bez względu na jego postać. Krótko mówiąć chcesz dużo basu, kupuj kabel Klotza, bezkonkurencyjny w swojej cenie. Ja to sprawdziłem i już Klotza nie mam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje kabla ktory srednie tony potraktuje szczegolnie,bas zeby nie mial ulomnosci i z dobrym rozciagnieciem a wysokie rozdzielcze i moga byc nawet leciutko wycofane(choc nie musza)Ogolnie z niezla przestrzenia i ogolnie jak najwiecej atutow z Positive'ahttp://www.audio.com.pl/testy/kable%20glosnikowe/hotline%20silicon%20line.pdf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron!
Nie rozumiem - co oznacza z mocniejszą średnicą? Ma być ona wypchnięta???
Recenzje, do których dotarłeś mniej więcej pokrywają się z moim zdaniem na temat tych kabelków! One lekko wygładzają wysokie tony! Cała reszta jest na miejscu. Bas mocny, głeboki i także leciuteńsko zaokrąglony. Wszystko to daje efekt "analogowego" grania!
A VdH "the Bridge" nie miałem okazji nigdy posłuchać!
Kabelki te, jak rówież droższe z tej firmy stosunkowo łatwo nabędziesz na rynku wtórnym! Ceny - umiarkowane! Musisz jedynie uzbroić się w cierpliwość...
Zobacz przykładowo ogłoszenie VdH CS 122 - wychodzi, że metr kosztuje 36 złotych (konfekcja gratis) icon_smile.gif
Nie jest to oczywiście moje ogłoszenie...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocniejsza srednica-chodzilo mi o to ze brzmienie kabla ma opierac sie na srednicy,bas i wysokie jako dopelnienie pasma,ale tez zeby kabel nie oslabial elektroniki.Zeby charakterystyczna cecha byla srednica.Pozostale 2 zakresy pasma nie musza byc jakies najlepsze.Najchetniej to bym sprobowal z phoenixem ale ciezko o dystrybutora w naszym kraju.

W tym van den hulu 122 to boje sie tych opini ze gory jest duzo.U mnie i tak sopranu pod dostatkiem.Tak bardzo to mi sie z
wymiana nie spieszy.W tej chwili dzwiek jest dobry ale ja czuje ze kabel ktory mam nie jest najlepszy i ze wymiana na drozszy przyniesie duze korzysci chociazby w czystosci i czerni tla.

Tak jak mowisz bede celowal w uzywki mysle ze max 300zl za 2x2,5m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron!
Ty chłopie, nie marudź, tylko znajdź do odsłuchu VdHula...
Z tego kabla góry dużo (za dużo) nie wytrzaśniesz!!!
A to, co jest jest milusie i ciepłe...
A tak naprawdę, jeżeli chciałbyś znaleźć kabel na którym kobiece głosy brzmią jak na żywo, gitara - odjazdowo, a instrumenty perkusyjne, wszelkiego rodzaju przeszkadzajki itp. są hiperrozdzielcze i słodziutkie niczym lizaczek to szukaj molibdenowych kabli SAPR!
Tanio nie będzie, dół pasma będzie mocno wycofany, ale mocne przeżycia gwarantowane... icon_lol.gif
Pozdrawiam
PS. raczej VdH...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet!
Zdaje się, że nasz forumowy kolega Belfer posiada w systemie takowego! Sprawdziłem - posiada głośnikowce podpięte do Jolidy! No to migusiem na priva do Belfra! Napisze dokładnie, jak sie to zgrywa z lampką!
A co do kabli głośnikowych...
Kolega Łukasz swoje Omaki spina z kolumnami srebrną taśmą Xindaka! Do zdobycia na rynku wtórnym w przyzwoitych cenach, bo jej cena katalogowa okrutna icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie w temacie kabli cienko.Głośnikowy Monster 4 mm2 .Interkonekt DIY zrobiony ze srebrnego głośnikowego Siltecha.Tak mi się spodobał że utknął w systemie.Nawet nie mogę sobie przypomnieć z jakiego to kabla.Muszę poszperać w starej poczcie.Oprócz tego Monster 300 ale ten teraz podpięty do tunera.Co sprawdzałem u siebie .Kable firmy Ballad z Niemiec oczywiście chińskie Nie podobało mi się że są bi wire.Ale dźwięk był lepszy niż z mojego Monstera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet
Przepraszam ostatnio trochę sie pogubiłem, obowiązki mnie przytłoczyły.
Już spieszę z odpowiedzią. DNM reson to przyzwoity kabelek i w dobrej cenie. Na stronie AudioForte można przeczytać na ten temat krótka informację i charakterystykę.
http://www.audioforte.com.pl/code/katalog.php?ID=98
Generalnie jest to kabel o dużej neutralności i przejrzystości, to oczywiście moje zdanie. Panowie z AudioForte namówili mnie abym zakupił go do lampy i mieli racje. DNM reson świetnie spisuje się w towarzystwie lampy. Dźwięk faktycznie nabiera większej przestrzenności, wszystko jest jakoś tak poukładane. Lampa i dobre źródło mogą w obecności resona pokazać swoje walory a on im w tym wydatnie pomaga.
No dosyć tej poezji. Krótko i w wojskowych słowach. Kupić, nie gadać icon_biggrin.gif

Aha na sąsiednim forum piszą, że reson trochę przycina górę, co oczywiście nie jest moim zdaniem jego wadą. Ja tego w drastycznej formie nie zauważyłem. Może minimalnie, ale nie jest to jego wadą. Tak, czy inaczej za takie pieniądze jak najbardziej polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...