Skocz do zawartości

Doradźcie kolumny do pierwszego stereo


Luaksz

Recommended Posts

Witam,

właśnie kompletuję pierwszy system stereo.
Po wielu żmudnych tygodniach polowań udało mi się już wyrwać:

Wzmacniacz: NAD C320BEE
CD: Harman Kardon HD 750
Interkonekty: Audioquest Coral
Kable głośnikowe: Monitor Atmos 309
I tunerek: TECHNICS ST-600

zostały jeszcze kolumny.

Mam pokój ok. 20 m2 muzyka od jazzu, do rocka, głównie progresywnego, z lekką domieszką metalu.
Muzyki słucham raczej cicho. Generalnie chcialbym wydać góra 700zł, ale w miarę możliwości mniej.
Pokój mam średnio ustawny, więc preferowałbym przedni bass-reflex. To czy podłogowe czy podstawkowe
nie robi różnicy, ale z tego co widzę, to podstawkowe + podstawki to wyjdzie cenowo na jedno.

Generalnie chodzą mi po głowie takie modele:
Magnat monitor 880 - o tych było już wiele opinii.
Magnat monitor 990 - i tu szczególnie bym prosił o głos, bo odnoszę wrażenie, że to raczej kolumny do kina domowego, bo jakoś nie mogę znaleźć opinii na żadnym forum audio.
Heco Victa 500 - zastanawiam się czy faktycznie są warte dodatkowych 200zł w stosunku do MM 880

Jak na złość akurat żadne z powyższych nie mają przedniego bass reflexu, ale jakoś nie mogę znaleźć senswnej alternatywy. Może coś jeszcze innego?

Byłbym wdzięczny także za wskazanie sklepów audio we Wrocławiu, gdzie można posłuchać kolumn w podanej granicy cenowej.

Dziękuję i pozdrawiam
Łukasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu!
Będzie na temat, ale w taki sposób, w który sie pewnie nie spodziwałeś!
Po pierwsze!
Całkiem przyjemny zestawik sobie zbudowałeś!
Po drugie i najważniejsze - wydaje się, iż kwota, którą zgromadziłeś celem zakupu kolumn wydaje się na tyle niska, iż brzmienie kolumn nabytych do kwoty zakładanej przez Ciebie, zarówno nie usatysfakcjonuje Ciebie, jak i będzie w bardzo dużym stopniu ograniczać możliwości zbudowanego przez Ciebie zestawu...
To tyle tytułem przydługiego wstępu...
A co do meritum...
Stosunkowo dobrze w połączeniu z NADem sprawdzają się kolumny firmy B&W!
Stąd moja pierwsza propozycja - poszukaj przykładowo kolumn 602S3 lub 603S3! Będzie odrobinę drożej niż zakładałeś, ale brzmienie będzie znacznie, znacznie lepsze od tego, które dobiegałoby z proponowanych przez Ciebie kolumn...
no i takie zestawienie jak ulał pasować będzie do Tych gustów muzycznych! Będzie zarówno dynamiczne i z wykopem w rocku, jak i przestrzennie i czysto w jazzie...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilu icon_smile.gif

Twoja odpowiedź pociesza i zasmuca zarazem icon_wink.gif
Już dwa razy podniosłem poprzeczkę cenową zarówno dla wzmacniacza, jak i dla CDka, ale z drugiej strony bez sensu byłoby teraz równać do dołu, chyba że przejściowo.
Rozejrzę się za tymi kolumnami, póki co widzę, że nówki już są niedostępne.


Tak czy inaczej wielkie dzięki za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz!
Też uważam, jak Ty, ale przecież nie kompletujesz sprzętu na dwa miesiące...
Szukaj na rynku wtórny, bo taniej!
Nówki - ejże, chyba dostepne??? Vide kolumny B&W
Jak nie B&W to zawsze posłuchać możesz kolumn KEF z serii Q oraz kolumn kanadyjskiego Paradigm'a z serii Monitor!
Te ostatnie w szczególności lubią rocka, ale i przy innej muzie brzmią bardzo przyzowicie!
O, te na przykład trochę przekraczają Twój budżet ale są godne polecenia (gdyby nie ich stan) - Monitor 3
Myślę, że szukając trafisz na prawdziwą okazję! A jak zakupisz podstawkowce nie zapomnij dokupić solidnych standów (i obciąż je dodatkowo w miarę możliwości). To naprawdę inwestycja, która sie opłaca...
Czołem!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek na B&W całkiem słuszny może trochę "rozjasnią" to lekko zamulone brzmienie
/no chyba,że takie lubisz/ .Głownym "zamulaczem" jest tu ten CD Harmana piszę o tym
dlatego ,ze w tym miesiącu miałem doczynienia z nim dwa razy.
Raz u kolegi ktory w MM kupił w promocyjnej cenie zestaw HK /wzmak,ten CD i tuner/ oraz
kolumny E80 oraz u Pana ,któremu sprzedałem mojego Xindaka XA6950 .
W tym drugim przypadku nawet po podłączeniu kabla zasilającego Audionova Nuclearus
oraz kabli głośnikowych Qed Silver Anniversary bi-wirre /miedz posrebrzana/oraz IC Sonus Oliva nie mogłem
poznać dzwięku "mojego" Xindaka tak ten HK go "zamulił".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, zeżarło mi mój post i muszę ponownie!
Łukaszu!
Absolutnie odradzam Paradigm'y Atom! To są kolumienki służące jako głośniki tylkie w kinie domowym! Ich wielkośc i zastosowany maleńki głośniczek nijak nie nadają się do nagłośnienia całekim sporego Twojego pokoju! Będziesz mieć pasmo, jak z głośniczków komputerowych (mocno ograniczone)!
Co do cen B&W...
Nie mam pojęcia! Musisz po prostu przewertować ogłoszenia na naszej stronie, stronach audiostereo.pl, hifi.pl, i hi-fi. com.pl. Popatrz również na allegro.pl Powinno Ci to dać obraz rynku!
Co do postu Fono Master - nic dodać, nic ująć! W sumie powinno być OK!
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,

Poszukałem w historii allegro, te B&W rzadko schodzą poniżej 1500, to zdecydowanie nie na moją kieszeń na dzień dzisiejszy... Pomyślę o Paradigm (Monitor).

Jeszcze pytanie odnośnie kolumn Whefedale, wiem że seria 8.x dobrze sprawdza się przy spokojnej, wokalnej muzyce, czy to się tyczy ogólnie tej marki (albo ściślej mówiąc serii 8 i 9)?

Bardzo możliwe, że tymczasowo kupie coś tańszego, zanim mi się sprzęt zakurzy do reszty i będę łapał okazje na allegro.
W ten sposób zrobiłem już z CD, miałem ONKYO 7211 i nawet nie zdążyłem go posłuchać, a przytrafiła sie okazja kupna H/K, którym póki co dalej nie mogę się nacieszyć...
Przy okazji sprawdzę swoje ucho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie. Niby wszystko ladnie pieknie. Fajne monitorki i wogole. Napewno warte swojej ceny. Ale teraz wyobrazcie je sobie w pokoju 20m2. Ja nie potrfie sobie tego wyobrazic. Jak dla mnie za male glosniczki na taki metraz. Bas tak sie rozejdzie po takiej powierzchni ze sluchacz go nawet nie uslyszy. Taka moja opinia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal z tymi monitarami to nie ma reguł.
Czytełem ostatnio recenzję monitorów Usher 718 Be Dancer II ,testowane były w
pomieszczeniu 35m2 i recenzent jakoś nie uskarżał sie na brak basu.
Ja mam Ushery X-719 w 20m2 i czego jak czego ale basu to mi nie brakuje ,
słuchałem tez monitorów Paradigm Studio 40v4 w dużym pomieszczeniu i basik
hulał az miło.
Wszystko moim zdaniem zależy od wzmacniacza -żeby potrafił napędzić dobre monitory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rafal z tymi monitarami to nie ma reguł.
Czytełem ostatnio recenzję monitorów Usher 718 Be Dancer II ,testowane były w
pomieszczeniu 35m2 i recenzent jakoś nie uskarżał sie na brak basu.
Ja mam Ushery X-719 w 20m2 i czego jak czego ale basu to mi nie brakuje ,
słuchałem tez monitorów Paradigm Studio 40v4 w dużym pomieszczeniu i basik
hulał az miło.
Wszystko moim zdaniem zależy od wzmacniacza -żeby potrafił napędzić dobre monitory.



No reguł pewnie że nie ma. B&W 602S3 na pewno wystarczą z zapasem na 20m2 (o ile można je jeszcze nazwać monitorami... kolumny podstawkowe to lepsze określenie), ale jednak w takim pomieszczeniu, szczególnie w tym zakresie cenowym innych firm oglądałbym się raczej za wolnostojącymi.

Na początek sprostowanie: seria S3 B&W nie jest już produkowana od kilku ładnych miesięcy i możesz liczyć tylko na rynek wtórny (602 chyba raczej nigdy nie stały zbyt długo na półkach...). Nowa seria 6xx jest droższa (i przez to chyba nie warta swojej ceny) i nie ma w niej odpowiednika 602, a na serię 3xx raczej szkoda pieniędzy.

Rynek wtórny jest tu niestety skąpy, ale można tanio znaleźć 602 ze starszej serii S2, będą dużo tańsze (zmieścisz się nawet w 800-1000ppln) a nie są wcale jakieś gorsze. To całkiem optymalne wyjście, w tej cenie chyba trudno Ci będzie znaleźć coś równie dobrego i uniwersalnego. W metalu i mocniejszym rocku te kolumny są boskie w swojej klasie, w jazzie też wiele pokażą (ale musisz mieć dobre nagrania, raczej nie z MP3 bo usłyszysz na nich każdy błąd - analityczność jest ich przekleństwem). Przynajmniej dla mnie w stosunku do Heco czy Magnatów które tu padały to do takiej muzyki w takim pomieszczeniu będą super.

Moim zdaniem nie warto dopłacać do 603, przynajmniej S3 - są dużo droższe a mają tylko większy bas przy nawet zaryzykowałbym gorszej średnicy i denerwujące mnie przynajmniej rozjechanie na granicy średnich i niskich tonów (z wygrzaniem po kilku miesiącach się poprawia, ale trochę gdzieś tam pozostaje). 601 i 600 to natomiast raczej tyły do kina, a 604 i 605 na większe metraże.

Ale naprawdę to B&W posłuchaj, nie każdy je polubi.
Słówko jeszcze o rozważanych Wharfedale - przynajmniej seria 8 którą słuchałem ma się dla mnie do metalu jak piernik do wiatraka, szczególnie z takim zestawem.

I zgadzam się z przedmówcą - jak chcesz kupić coś nowego, dozbieraj lepiej do tych 2000 i kup coś z innej półki, bo szkoda takiego systemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r!
Pytanie do Ciebie!
Które monitory miałeś na myśli pisząc, iż są one za małe na taki metraż?
Chyba nie B&W 602S3, a na pewno nie 603???
W mojej opinii zarówno jedne jak i drugie z dużą swobodą nagłośnią pomieszczenie Łukasza!
W pełni zgadzam się z twierdzeniami Fono Mastera zawartymi poniżej, a od siebie jedynie dodam, iż sam dysponując pomieszczeniem co około 30 metrowym przez wiele lat bez jakiegokolwiek dyskomfortu nagłaśniałem je monitorami Dynaudio!
Oczywiście monitory te to inna liga, również cenowa, ale basu nigdy za mało nie było! Przykłady mógłbym mnożyć...
Tak samo byłoby z brzmieniem monitorów B&W!
Łukasz!
Chyba z tymi cenami to lekko przesadziłeś! No, chyba że skupiłeś się na cenach tych większych!
Jest oferta polecanych przeze mnie monitorów za kwotę, którą więcej chciałeś wydać B&W 602S3
Co do innych propozycji kolumjn podłogowych można poszukać na rynku wtórnym evergreenów - kolumn Dali 104 lub 505!
Propozycja bezpieczna, choć dźwięk może nie tak precyzyjny, w szczególności w zestawieniu z resztą toru!
Drogo też nie będzie!
Możesz spróbować też tu, ale może kosztować sporo więcej niż założyłeś!
Musisz szukać... A najlepiej słuchać i szukać... icon_wink.gif
Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kikukrotnie przymierzałem się do kolumn B&W /legenda/ ale jakoś nigdy nie stałem się ich posiadaczem.
W tańszych seriach zawsze wydawało mi się,że grają za sucho i mają za mało basu dlatego miałem
Missiony,Tannoye,Elac-ki ,Avance a teraz Ushery .
Jak zaznaczył kolega luaksz jest początkującym audiofilem a wg mnie początkujący audiofil
szuka w dzwięku niezłej rozdzielczości raczej jasnego brzmienia /żeby wszystko było wyrażnie
słychać/ a przede wszystkim basu i jeszcze raz basu/wiem bo sam kiedyś tak miałem/.
Kolumny budżetowe w założonym przez niego budżecie raczej mu tego nie zapewnią w tym wymienione
wyżej B&W monitory z podstawowych serii .
Pewnym rozwiązaniem może być zastosowanie dyskutowane w innych wątkach użycie suba i np.
monitorów.
Jak już kolega luaksz kupił "audiofilski" wzmacniacz bez mozliwości regulacji wysokich i niskich
oraz filtra loudness to musi zastosować niestety droższe rozwiązania w postaci suba i kabelków.
Sub ma możliwość regulacji "odcięcia" oraz poziomu głośności tak ,że można w jakimś tam zakresie
ustawić sobie parametry odsłuchu.
Zaznaczam,ze jest to moja subiektywna opinia bez żadnych podtekstów i złośliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sam kikukrotnie przymierzałem się do kolumn B&W /legenda/ ale jakoś nigdy nie stałem się ich posiadaczem.
W tańszych seriach zawsze wydawało mi się,że grają za sucho i mają za mało basu dlatego miałem
Missiony,Tannoye,Elac-ki ,Avance a teraz Ushery .
Jak zaznaczył kolega luaksz jest początkującym audiofilem a wg mnie początkujący audiofil
szuka w dzwięku niezłej rozdzielczości raczej jasnego brzmienia /żeby wszystko było wyrażnie
słychać/ a przede wszystkim basu i jeszcze raz basu/wiem bo sam kiedyś tak miałem/.
Kolumny budżetowe w założonym przez niego budżecie raczej mu tego nie zapewnią w tym wymienione
wyżej B&W monitory z podstawowych serii .
Pewnym rozwiązaniem może być zastosowanie dyskutowane w innych wątkach użycie suba i np.
monitorów.
Jak już kolega luaksz kupił "audiofilski" wzmacniacz bez mozliwości regulacji wysokich i niskich
oraz filtra loudness to musi zastosować niestety droższe rozwiązania w postaci suba i kabelków.
Sub ma możliwość regulacji "odcięcia" oraz poziomu głośności tak ,że można w jakimś tam zakresie
ustawić sobie parametry odsłuchu.
Zaznaczam,ze jest to moja subiektywna opinia bez żadnych podtekstów i złośliwości.



Co do suchości B&W to akurat z NADem nie powinno być źle; co do basu bez możliwości regulacji... tu może trochę racji, ale też to nie do techno czy do kina mają być kolumny. Nie może też chyba kolega Łukasz być aż tak początkującym audiofilem i musiał trochę posłuchać, skoro sam złożył taki zestaw icon_smile.gif

O B&W to ja właściwie tylko rozwijałem wcześniejszą dyskusję - ja z kolei mam "legendę" już za sobą, nie mogę jednak nie doceniać jej zalet. Z resztą, B&W to były akurat pierwsze moje poważne kolumny (musiałem mieć co tej firmy po odsłuchu "Ślimaczków" a na dokładkę 801...) i mimo podobnych oczekiwań się nie zawiodłem (aczkolwiek fakt, kombinacja 604 + H/K w bas uboga być nie mogła). To na B&W uczyłem się co w dźwięku lubię a co nie icon_smile.gif

Zwróć proszę Fono Master uwagę, że się odnosiłem do cen rynku wtórnego B&W i takie też podawałem ceny. Nowe są moim skromnym zdaniem, jak to napisałem, niewarte swoich cen (może poza serią 8xx która jest jednak klasą samą w sobie, ale to już w końcu hi-end i tu na ceny mało kto patrzy...). Poddane wcześniej Dali to z resztą też niezła propozycja używanych. Natomiast jak w tak małej sumie próbować upchnąć suba... to chyba od głośniczków komputerowych???

Po przemyśleniu jednak odnosząc się do tego basu, jasności i łatwości na początek - może coś z Jamo? Wiem, że to ponad budżet, ale za 1300 na allegro kupisz już nowe E750, które naprawdę przyjaźnie i nieźle grają a i bas mają i można go regulować przez odległość od ściany icon_smile.gif Nie wiem tylko jak wypada połączenie NAD - Jamo...

Na marginesie, jak dla mnie z ciekawej strony Łukaszu wystartowałeś icon_razz.gif Zawsze myślałem, że zaczyna się od kolumn które pasują, reszta byle je dobrze napędzić... a tym masz już nawet kable kupione...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ta ilosc basu zalezy od sluchacza. Poprostu chyba jestem przyzyczajony do basu, bo jak dla mnie z moich magnatow na 23m2 basu bylo za malo czasami. Zalezne to bylo od danego kawalka. Poprostu slucham muzyki elektronicznej w ktorej bas odgrywa kluczowa role i dla mnie musi byc go duzo... A przynajmniej na takim samym poziomie jak srednich i wysokich. Oczywiscie mowie tu o odsluchach o duzym natezeniu glosnosci. Bo jesli chodzi o ciche odsluchy to bylo ok. Poprostu przy sluchaniu powyzej godz 13 bas gdzies jakby uciekal i sie rozpraszal. Zapewne dla kogos z was bylo by go az nadmiar...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale!
Doskonale zdiagnozowałeś u siebie to, co podejrzewałem i o czym chiałem napisać już wcześniej!
Mamy inne preferencje brzmieniowe, stąd zupełnie odmienna percepcja z odsłuchów tych samych klocków!
Pewnikiem dla Ciebie brzmienie nawet hi-endowych kolumn mogłoby się wydawać ograniczone brzmieniowo w zakresie tonów niskich.
Niemniej jednak, abstrahując od preferencji, kompletując sprzęt grający staramy się, aby zabrzmiał on możliwie najbliżej rzeczywistości, czyli dźwięku na żywo.
W takim wypadku zwykle nie jest tak, by przykładowo kontrabas brzmiał mocniej od fortepianu...
Stąd, bez obrazy, można byłoby założyć, iż Twoje widzenie (słyszenie) odtwarzania muzyki jest nieco "specyficzne"... icon_biggrin.gif
Pozdrawiam Ciebie i wszystkich zainteresowanych, życząc przede wszystkim takiego brzmienia, które będzie nam pasować i nas zadowalać!
To właśnie idee fix naszej zabawy!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Jesteście okropni. Przez Was jeszcze przez długi czas nie posłucham tych moich żmudnie wypatrywanych klocków. A to dlatego, że pewnie kolejne tygodnie spędzę znowu na allegro wypatrując lepszych kolumn w okazyjnych cenach...
Dobrze, że jadę na delegację niedługo i tak nie miał bym kiedy słuchać icon_smile.gif

Cytat

Sam kikukrotnie przymierzałem się do kolumn B&W Na marginesie, jak dla mnie z ciekawej strony Łukaszu wystartowałeś icon_razz.gif Zawsze myślałem, że zaczyna się od kolumn które pasują, reszta byle je dobrze napędzić... a tym masz już nawet kable kupione...



No, z tymi kablami to przypadek. Zakupy z drugiej ręki rządzą się swoimi prawami. A np. interkonekty dostałem "w zestawie" z cedekiem.... Trochę zawstydza mnie fakt, że w doborze sprzętu kierowałem się głównie opiniami. W innnym przypadku kompletowanie trwałoby chyba pół roku, a ja do tak cierpliwych nie należę i kosztowało pewnie też więcej.

Co do moich preferencji brzmieniowych, to ściśle ich określić nie potrafię, gdyż przesiadam się z komputerowych pierdziawek. Na pewno chodzi mi o dźwięk wyrazisty, ale to każdemu chyba i każdy ma swoje pojęcie wyrazistości.
Nie interesuje mnie przesadny bas, wręcz przeciwnie, będę szukał raczej wiernie oddanych partii wokalnych i solowych.
Ale np. w triach jazzowych kontrabas+perkusja+fortepian oczywiście bas to obowiązek. Chodzi nie tyle, żeby był
mocny, co wyraźny.

Zastanawiam się co możecie mi powiedzieć o marce Kef, jak wypadają przy bardziej "rzęsistych" kawałkach. Chodzi oczywiście o kolumny w podobnym przedziale cenowym.
Czytając różne opinie odnoszę wrażenie, że mało który producent kolumn uśmiecha się do fanów rocka.

Swoją drogą mam inny problem. Otóż mam cdeka Onkyo 7211 (przypadek trochę) kupiłem dupny kabelek sygnałowy w Mediamarkcie za 5zł, podłączyłem go do Nada i... prawie nic nie słyszę. Ledwo, ledwo gdy volume jest niemalże na full. Z braku głośników sprawdzałem przez słuchawki. Myślicie, że może to być problem tego kabelka? Mam pewne wątpliwości, bo już tuner za pomocą tych kabli chodzi normalnie. Co może być nie tak z odtwarzaczem?
Oczywiście wprowadzam tu małe zamieszanie, bo mógłbym przetestować na Audioquestach, ale prawda jest taka, że Harman i te właśnie kable są dopiero w drodze, albo będą lada dzień.
Dodam jeszcze, że gdy podłączam słuchawki bezpośredni do Onkyo, to wszystko słyszę jak należy. Więc jak na mój laicki rozum, coś jest nie tak albo z kablem z MM albo z wyjściem Onkyo...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz!
O ile się nie mylę to Onkyo posiada dwie pary wyjść - regulowane i stałe!
Sprawdż najpierw, czy nie podłączyłeś odtwarzacza do wzmacniacza za pomocą wyjść z regulowanym poziomem!
Jeżeli tak, to za pomocą pilota, lub gałeczki od słuchawe zrób głośność na max! Powinno być OK! Albo od razu przepnij kabelek na wyjścia "fixed"!
Jeżli głośność się nie poprawi to masz problem z elektroniką na wyjściach odtwarzacza i bez naprawy został Ci przedwzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym CD icon_mrgreen.gif
Co do kolumn! Z opisu Twoich preferencji wynikałoby, iż te B&W to będezie całkiem dobry wybór!
Pozdrawiam i daj znać, co z cd-kiem!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz ,

Jesli masz ochote posluchac sprzetu z wyzszej polki i przy tym pogadac na temat kolumn - wpadnij do mnie.
Rowniez mieszkam we Wroclawiu, wiec jesli bedziesz mial checi nie bedzie problemu z odsluchem (ale tylko do konca stycznia, ew. do 4-5 lutego, wyjezdzam na dluzej razem ze sprzetem, czym szybciej tym lepiej)

Moje GG 2669140

Co do 320 BEE dobrze znam ten wzmacniacz, kiedys mial go moj brat. Niestety nie mam dobrej o nim opinii. Jest to jeden z najslabszych wzmakow jakie slyszalem. Z tego co pamietam to amplituner Yamaha RX440 RDS grala ciekwiej/lepiej w stereo niz 320 BEE.

Pisales tez cos o zestawieniu Nad 320 bee + Wharfedale z serii Diamond. Tak sie sklada, ze kiedys sluchalem i takiego zestawienia (nawet kilka razy), brat mial kiedys Wharfedale diamond 8,4.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czytając różne opinie odnoszę wrażenie, że mało który producent kolumn uśmiecha się do fanów rocka.



Też mam dokładnie takie wrażenie, i z opinii i z odsłuchu... Brzmienie w rocku i metalu dyskwalifikowało 80-90% kolumn podczas moich odsłuchów, nawet jak już zakochałem się w nich za wokale, bas czy przestrzeń... I tu ponownie proponuję B&W, które swoją uniwersalnością tu mają atut. Jak dla Ciebie to ważne, ponoć warto też posłuchać Paradigma w tym kierunku, ale jak dotąd nie miałem okazji. Kiedyś zagrały mi też fajnie w tej kwestii Avance, inne "duńczyki" też do rozważenia - Dali, Jamo (ale tylko niektóre, np. wspomniane już przeze mnie E750 / E770 - naprawde fajne, szczególnie na pierwsze głośniki, spróbuj). Tym Ci będzie tu trudniej że NAD to nie Harman, ja tam kojarzę go raczej z miękkością i delikatnością niż z soczystym "wykopem"...

Przeskok z głośniczków komputerowych będzie bardzo radykalny... Myślę, że musisz koniecznie posłuchać a nie kupować po opiniach, żebyś się początkowo nie zdziwił "zbyt" audiofilskim dźwiękiem... w którym będzie Ci może nawet brakować elementów z głośniczków! No i w końcu kolumny są naprawdę kluczowym elementem i to przede wszystkim one muszą ci "grać"!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...