Skocz do zawartości

Jakie kolumny (ok. 3000 zl) do mieszkania na poddaszu?


piotr234

Recommended Posts

Hej,

nie wiem jakie kolumny wybrac do mieszkania na poddaszu, w zwiazku z tym z prosba o rade, sugestie zwracam sie do Was.

Pomieszczenie:
cale pomieszczenie jest otwarte i "po podlodze" ma wymiary 7,8m (na lewej czesci tej sciany stoja glosniki, oddalone od siebie o ok. 220cm) x 7m, ale sa w nim schody na antresole i kuchnia. Czesc audio i TV to wycinek 4m x 4m. Specyficzne jest to, ze pomieszczenia ma ksztalt duzego namiotu - scianka kolankowa na wysokosci 55cm, szczytu dachu - 4,5m (symetrycznie na srodku, dach pod katem 45 stopni) i jest poprzecinane belkami.

Sprzet:
obecnie Tannoy M2.5, Denon PMA-1500R i CDek Technics SL-PG580A (choc wstyd przyznac - slucham glownie z mp3). Calosc podlaczona takze pod TV, ale tylko w system stereo, kina domowego nie chce. Dodam, ze Tannoy M2.5 mam juz chyba 10 lat i super sprawdzily sie w bloku, w pokoju ok. 20m2, tutaj niestety troche gina. Niby graja dobrze, ale czegos im brakuje.

Muzyka:
ostatnio slucham glownie muzyki elektronicznej (m.in. drum and bass), ale tez troche jazzu, klasyki, rocka. Zalezy mi na dobrym, soczystym basie, ale nie chce kupowac subwoofera.

Budżet:
troche szczegolow podalem, ale wydaje mi sie, ze wszystko to jest wazne przy wyborze glosnikow. Tym razem chcialbym glosniki podlogowe, cena ok. 3000 zl (przy dobrym uzasadnieniu, ze warto dolozyc, jestem w stanie wydac troche wiecej). Co polecacie?

Pozdrawiam i z gory dzieki za odp.,

Piotr

PS. Nie wiem czy opis jest zrozumialy, a moze potrzebujecie dodatkowych informacji, gdyby co, dajcie znac - chetnie uzupelnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet na kolumny oczywiście ma znaczenie, ale nic tak nie "gra" jak samo pomieszczenia odsłuchowe.
Przekonałem się o tym wielokrotnie. Tak stawiając sprawy, nic już nie jest pewne. Liczą się tez przyzwyczajenia.
Wstępnie poleciłbym kolumny Mission z serii MX: MX3, MX4 lub MX5. Różnią się one rozmiarami głośników itd.
MX5 wywala dziury w ścianach icon_twisted.gif Nie są to kolumny małe i grzeczne. Mam w użytkowaniu kolumny podstawkowe MX2
i w zależności od pomieszczenia i rodzaju muzyki potrafią one albo pokazać się z dobrej strony, albo przytłoczyć dźwiękiem.
Niby są to kolumny podstawkowe, ale i tak potrzebują dużo przestrzeni aby się wykazać.
Takie kolumny na pewno nie zginą w żadnym pomieszczeniu mieszkalnym. Używanie ich w małych pomieszczeniach grozi bólem głowy. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zdałeś to samo pytanie także na innym forum, tam podałem pełną odpowiedź.
W skrócie - jeśli budżet pozwoli, to proponuję Audio Academy Hyperion IV, natomiast ciekawą, optymalną propozycją będa także kolumny Paradigm Monitor 9 v.7

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania do naszego salonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...