Skocz do zawartości

Do kolumn Klipsch Synergy F2 jaki amplituner?


jaman

Recommended Posts

Mam kolumny Klipsch Synergy F2 podłogowe i do tego chciałbym zakupić amplituner kina domowego DENON AVR-2113 oraz odtwarzacz Blu-ray Denon DBT-1713UD (razem za ok. 3,5 tys PLN).
Zależy mi na muzyce przede wszystkim, w mniejszym stopniu na obrazie.
Czy w podobnej cenie można znaleźć coś lepszego?
Mam teraz stary amplituner i odtwarzacz stereo ONKYO. Po zmianie kabli na Acoustic wszystko gra świetnie.
Zależy mi czystym brzmieniu, sążnistymi basami i wyraźnymi wysokimi dźwiękami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można znaleźć coś nieporównywalnie lepszego - używany wzmacniacz stereo.


Myślałem, że za taką cenę będę miał dobrą jakość dźwięku, a przy okazji czasem film się by obejrzało. Jeśli jednak wzmacniacz stereo w tej samej cenie będzie zdecydowanie lepszy, to zmieniam zdanie i chcę ten wzmacniacz. W tej chwili mam ONKYO TX-8211 i odtwarzacz CD ONKYO DX7210. Jak dla mnie gra nieźle. Odsłuchiwałem amplituner Denona i odsłuch jest lepszy niż w przypadku mojego sprzętu. Dużą rolę tutaj chyba grają kable, bo miałem wcześniej jakieś polskie i były zauważalne zniekształcenia dźwięku, wymieniłem je i jest o wiele lepiej. Przy odsłuchu liczą się chyba indywidualne odczucia i tutaj chyba trzeba przebierać aż się znajdzie odpowiedni sprzęt. Nie mniej jednak z chęcią posłucham dobrych rad i propozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza sprawa jest taka, że wzmacniacz stereo za 2000zł zagra dużo lepiej od amplitunera za tyle samo (zwłaszcza amplitunera kina domowego, 7.1). Skoro masz dwie kolumny i nie planujesz więcej, to dwa kanały Ci wystarczą. icon_wink.gif Najlepiej jakbyś poczytał podobne tematy w dziale stereo i tam założył swój wątek, podając przy okazji ważne informacje, których tutaj zabrakło, np. rodzaj muzyki, wielkość pomieszczenia (chociaż kolumny już masz) itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości jakościowe Twoich kolumn, zdecydowanie polecałbym klasyczny system 2-kanałowy. Abyśmy jednak zachowali funkcjonalność (czyli mamy możliwość odtwarzania płyt CD, Blu-Ray a także proponuję system, który umożliwi wprowadzenie sygnału cyfrowego do wzmacniacza włącznie z USB z komputera) proponowałbym zwrócić uwagę na bardzo mocny i dobry wzmacniacz stereofoniczny NAD C356BEE wyposażony w kartę przetwornika DAC (http://q21.pl/nad-c356-bee-dac.html) oraz odtwarzacz Blu-Ray PIONEER BDP-150 (http://q21.pl/pioneer-bdp-150.html). Ze względu na ograniczenia jakościowe odtwarzacza Blu-Ray w kwestii jakości dźwięku na wyjściu cyfrowym, odtwarzacz proponuję połączyć przewodem coaxialnym, dzięki temu jakość dźwięku będzie zależna od klasy przetwornika NAD.

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Oczywiście w przypadku pytań, sugestii oraz oferty finansowej na zakup tego lub innego zestawu, służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...