Skocz do zawartości

Wzmacniacz ROTEL 1520 - włącza się zabezpieczenie termiczne


ozric

Recommended Posts

Witam,

Dziś przywiozłem nowy wzmacniacz do domu, podłączyłem do głośników (MISSION M73) i odpłynąłem - pięknie gra: selektywnie, dynamicznie - w porównaniu z tym co miałem wcześniej muzyka brzmi dziwnie nieznajomo icon_smile.gif Muszę posłuchać wszystkiego od nowa, bo nie miałem świadomości, że niektóre instrumenty mogą tak brzmieć! Problem w tym, że kiedy rozkręciłem powyżej 50% po jakimś czasie zadziałało zabezpieczenie termiczne i wzmacniacz się wyłączył.

Na 75% mocy wyłącza się po 10 minutach :/

Oczywiście, że zwykle nie słucham tak głośno, ale nowy sprzęt chciałem potestować...

Głośniki fabryczne - nie modyfikowane.

Odtwarzacz podpięty do wzmacniacza to LG Blue Ray BD 370 (wiem, że to chłam, ale nie wszystko naraz...).

Nie wiem czy powinienem oddać / reklamować... Mam słabe przewody "no name", nie są ekranowane, dodatkowo różnej długości (dłuższy ma jakieś 5m, krótszy około 2,5m)

Będę wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam Wszystkich!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to dziwne

Czyżby aż tak drastyczne niedopasowanie? icon_rolleyes.gif Zastanawia mnie jeden z wpisów tutaj

A masz możliwość sprawdzenia sprzętu w innej konfiguracji? Np. Twój Rotel i kolumny od kolegi bądź wzmacniacz kolegi i Twoje Mission-y?
Bo tak trudno coś zdiagnozować na odległość. Kabli raczej bym nie obwiniał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Sprawdziłem u kuzyna z Jego JAMO (4 ohmowe). Brzmienie do d... z moimi MISSION ten wzmacniacz robi coś pięknego, ale - niestety - również przy 70% mocy wyłączył się po 13-15 minutach. Zagrzał się jak piecyk :/ Dodam, że kuzyn ma lepsze przewody głośnikowe na wtyczkach bananowych.

Cóż - z bólem serca zawiozę wzmacniacz jutro do sklepu.

Wielka szkoda bo był w dobrej cenie (zaczynam podejrzewać, czy to właśnie nie jest powodem...).

Dziękuję za porady i ruszam znaleźć jakąś alternatywę.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...