Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
quentin83x

Kabel Speakon

Witam, jestem poczatkujacy w tym temacie, prosze o szybka pomoc...
Kupilem glosniki i chce ja podlaczyc do wzmacniacza...Glosniki maja wyjscie Speakon i takie mam tez kable..ale do wzmacniacza mozna je podlaczyc tylko i wylacznie dwoma osobnymi kabelkami ( to sie chyba nazywa ´na krotko`)...moge wiec jedna wtyczke Speakon rozbudowac i podlaczyc do wzmacniacza kabelkami?

Czerwony kabelek z czerwona wtyczka i bialy z czarna wtyczka? czy kolory nie maja tutaj znaczenia`?
moj wzmacniacz to Yamaha P1600

Najlepiej daj jakieś zdjęcia albo rysunki, bo obawiam się, że możemy się nie zrozumieć.

Wiec na zdjeciu widac wejscie Speakon do glosnika a na drugim polaczenie glosnikow do wzmacniacza..i jak to polaczyc?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Chodziło mi o to jak wygląda połączenie kabelków we wtyku speakon, bo jak wyglądają takie gniazda i gniazda we wzmacniaczu, to wiem icon_wink.gif

Mam 2 niby takie same kable ale jeden ma niebieska zakretke a drugi bardziej fioletowa...tutaj sa zdjecia koncowki pierwszego i drugiego kabla
Kabel 1

DSC01446.jpg

Kabel 2

DSC01446.jpg

Nie widzę na tych zdjęciach, ale kabelek podłączony do 1+ podłączysz do plusa (+) czerwonego zacisku we wzmacniaczu.
A kabelek 1- do minusa (-) czarnego zacisku we wzmacniaczu. Gdzieś na wtyczce powinno być opisane który jest 1+ a który 1-.
Tak samo zrobisz dla drugiego kanału (kolumny), lecz oczywiście jeśli pierwszą podpiąłeś pod left (L) we wzmacniaczu, to drugą kolumnę pod right ® we wzmacniaczu. Ale to pewnie wiesz.
Przy włączaniu głośniki niskotonowe w obydwu kolumnach powinny się wychylać w tę samą stronę (raczej powinno je wypychać na zewnątrz niż wciągać). Ale nie będzie to widoczne przy każdym wzmacniaczu, to zależy od jego konstrukcji, zabezpieczeń itp.

Witam.

A nie zastanawiałeś się nad zmianą gniazd w kolumnach ?

nie mam pojecia jak mozna zmienic gniazda w kolumnach...myslalem ze i w kolumnach i wzmacniaczu bedzie gniazdo speakon i je eleancko podlacze jednym kablem...jakos sobie poradze z tymi plusami i minusami..nie bylem tylko pewny czy mozna speakon rozbudowac i czy to nie popsuje glosu...
a tak zapytam jeszcze...podlaczanie keyboardu do wzmacniacza duzymi jackami jest jak najbardziej wporzadku?( Keyboard Yamaha Tyros 3)

Zapytam tak z ciekawości.
Czy te Twoje kolumny to nie są czasami jakieś estradówki ? Jaki wzmacniacz masz do tego ? Bo coś mi się wydaje, ze celem tego zestawu, nie będzie chyba słuchanie muzyki, tak ?

Gniazdo głośnikowe, a właściwie terminal głośnikowy można już kupić za ...2 zł na allegro, czy w sklepie elektronicznym, ale zwyczajowa cena to powiedzmy 7-20 zł ( choć są i droższe ) . Można nawet czasem dobrać wielkość do tego obecnego, aby nie rozwiercać( jeśli nie czujesz zdolności manualnych icon_wink.gif) Takie wejście nie ograniczałoby Cię długością obecnych "specyficznych "kabli, mógłbyś kupić dowolne miedziane, wedle preferencji .
Wymiana jest prosta odkręcasz stare dopasowujesz nowe, lutowanie dwu kabelków plusa i minusa i koniec. Czasem nawet bez lutowania na tzw. wsuwki.
http://allegro.pl/terminal-glosnikowy-gnia...4165977807.html , http://allegro.pl/terminal-glosnikowy-gnia...4228049611.html , http://allegro.pl/terminal-glosnikowy-rsa-...4164971943.html

DSC01446.jpg

Tak, to sa male estradowki - Skytec. Chce do tego podlaczyc keyboard i robic male imprezki, do sluchania muzyki to zestaw Pionieer i Koda:)

No właśnie, a jaki masz wzmacniacz do nich ? Wzmacniacz do takich kolumn powinien mieć takie gniazda. Dlatego pytałem jaki masz wzmacniacz, czy chcesz podłączyć je do tego Pioneera ?

To jest pionieer vsx519 ale tego uzywam do kina domowego, on sie nie nadaje na scene..juz raz probowalem z innymi glosnikami i sie bardzo rozgrzal przez godzine, do skytecow mam wzmacniacz Yamaha P1600 i wyzej jest zdjecie gniazd do ktorych podlacza sie glosniki

Aha to ok. W takim razie musisz podłączyć tak, jak wcześniej radził F1angel. Przeróbkę gniazd sobie daruj. Dla komfortu podłączania w przyszłości, możesz dokupić końcówki typu banan, oznaczone kolorami. Możesz też oznaczyć kabelki izolacją termokurczliwą, żeby nie pomylić plusa z minusem przy kolejnym podłączaniu sprzętu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0