Skocz do zawartości

Używany Odtwarzacz CD do 1000 zł


B11

Recommended Posts

Budżet zwiększam do 1700zł. Witam, mój teraźniejszy zestaw, to dwa wzmacniacze Yamaha Rx-v1067 9.2 -tylko do kina czasem koncertów 5.1.. Do stereo używam NAD 356BEE z którego jestem bardzo zadowolony. Wzmacniacze grają z kolumnami Acoustic Energy Neo 4 v2 -kolumna 3 – drożna, głośnik wysokotonowy kopułka Neodymowa Vifa. Pasmo przenoszenia : 32Hz - 45kHz +/- 3dB Zakres częstotliwości : 28 Hz - 48kHz -6dB Moc : 200 W RMS. Za terazniejszy odtwarzacz CD robi ASUS O’play 700 jednak do płyt muzycznych chciał bym się zaopatrzyć, w typowo do tego przeznaczony odtwarzacz CD. Docelowo oczywiście chce, go dobrać do NAD, który to u mnie gra silnie wokalem, czyli środkiem pasma. Słucham najczęściej Rocka ale po za nim wszystkich gatunków muzycznych. Odtwarzacz najlepiej taki, który ma spokojną góre pasma z nawet oszczędną szczegółowością, środek nie uwypuklony, a może nawet nieco cofnięty, a dół (bas) obszerny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitara basowa miała charakterystyczny przybrudzony pomruk dzięki temu wydawał się wyjątkowa naturalna. - to by było chyba to.

Nagrania pozbawione najniższych składowych nie tyle były ograniczone, co nie miały właściwej werwy i witalności, były jakby nieco stłamszone i mniej ostre. - mam małe pomieszczenie w stosunku do kolumn i raczej walczę z podbiciem wysokich tonów, więc pewnie u mnie będzie to na plus.

Jest jeszcze u mnie jeden szczegół w pomieszczeniu - sybilanty. Z przednim zestawem Harman Kardon 3490 były ssssss, cccccc i inne spółgłoski bezdźwięczne nadmiernie eksponowane. Z NAD i komputerem a w nim audiotruk prodigy nie ma problemu z asusem w nagraniach mp3 problem w delikatnym stopniu się pojawia ale ja jestem już na tym punkcie przewrażliwiony. Z CD wiadomo jest dobrze żadnej sibilacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od definicji ilości tych poszczególnych składowych. A piszę tak dlatego, ze człowiek od którego odkupiłem swoją Micromegę, określił ją jako źródło wprowadzające nieco ciemności do brzmienia. U niego to grało z Audiolabem A8000 i podstawkami Eposa (Epos m5).
U mnie gra w zestawie jeszcze bardziej dającym ciepełko. A nadmiaru niskich, czy tej ciemności nie zanotowałem w ilościach takich, bym stwierdził, że jest to element, który trzeba wymienić. Póki co icon_wink.gif. Wniosek, że takie granie lubię i tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dorzucę ciekawy, solidnie zbudowany odtwarzacz TEAC VRDS-10.
LINK
LINK - ten do naprawy

Jeszcze lepszy byłby VRDS-25, tu jednak mam wątpliwości, czy da się go kupić poniżej 2000 zł.
Niestety o opis brzmienia trzeba poprosić kogoś, kto te odtwarzacze zna. Ja nie pomogę, choć rozważam je w przyszłości, kiedy przyjdzie czas na zmianę CD-ka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze, nie kupiłem mega wydatki w sierpniu miałem na ślub kumpla , lecz w najbliższych dwóch miesiącach, zamierzam cos, kupic. Kolekcja płyt CD wzrosła o 50-sztuk w ostatnim miesiącu. Zwiększam limit na odtwarzacz cd do 2000zł. i poważnie zastanawiam się nad TEAC VRDS-10.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...