Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
set0tes

jaki model Marantza

Recommended Posts

Dzień dobry,

dysponuje kwotą około 850 PLN. Szukam wzmacniacza do kolumn Elac FS 57.2. Pow. 25 mkw., ciepłe brzmienie, muzyka jazz, pop, rnb, funk. docelowo gramofon, CD, ale na początek komputer i ipod. Natrafiłem na kilka modeli Marantza (zgodnie z Waszymi wcześniejszymi sugestiami zacząłem się rozglądać za wzmacniaczami tego producenta). Co o nich myślicie:

http://allegro.pl/marantz-pm5004-komplet-p...4505117132.html

http://allegro.pl/marantz-pm-63-ideal-pilo...4499056334.html

http://allegro.pl/marantz-pm7200-class-a-n...4521157783.html

http://allegro.pl/marantz-pm6010ose-ki-sig...4523533883.html

Proszę o uwagi na ich temat w kontekście docelowych kolumn. Jak się ma impedancja znamionowa kolumn w zakresie 4-8 do impedancji wzmacniacza 8-16 (w modelu PM6010OSE)?

Pozdrawiam

PM7200 z nich wszystkich najlepszy. Nawet nie ma o czym dyskutowac.
PM63 to jest warty polowe tej kwoty. Ten gosc ma ceny z kosmosu. PM6010 suchotnik i slabiutenki. PM5004 to podstawowy model wiec nie ma co komentować.

Na stronie producenta znalazłem parametry mocy wyłącznie dla 8 Ohm; znamionowa impedancja kolumn to 4 Ohmy. Czy może to prowadzić to uszkodzenia któregoś z urządzeń?

Ja napedzalem pm7200 4 omowe podlogowki i nic sie nie dzialo. Jak nie masz zamiaru burzyc scian to nic sie nie bedzie dzialo. On ma tyle mocy ze spokojnie sobie radzi.

Jak dla mnie to żaden Marantz, wbrew obiegowym opiniom, nie grał nigdy ciepło, tylko neutralnie i analitycznie, jedynie spokojnie w kwestiach dynamicznych.
Pewnie jak zobaczysz wygląd, to nie uznasz tej opcji za dobrą, ale ciepłe brzmienie to jest ze wzmacniaczy typu stare modele Nad.
Można też poszukać czegoś z Luxman, Musical Fidelity itp.

PM80 dla mnie grał dość chłodno, albo i neutralnie, zależy jak na to patrzeć. Nawet w klasie A. Na pewno cieplejszą barwę i mniej przejrzysty dźwięk od tego Marantza miał, uznawany za trochę suchotnika - Denon PMA 560. Marantz miał oczywiście inne zalety ale z tą barwą nie do końca jest tak ciepło icon_wink.gif

Mamy wogole inne spostrzezenia. Co prawda pma-560 nie mialem, ale mialem pma-1060 i to wogole inny biegun grania. Punktowy, sterylny bas, wypchana przez to srednica.

Bo kolega Set0tes nie wiedzieć czemu uparł się na wzmacniacze Marantza.
Jasne że raczej NAD a jeszcze lepiej Musical Fidelity albo Advance Acoustic MAP-105. Pewnie trzeba by dołożyć parę złotych, ale warto.
Lub rzeczywiście jakiś Luxman z serii 4XX lub lepiej 5XX.

Cytat

Bo kolega Set0tes nie wiedzieć czemu uparł się na wzmacniacze Marantza.
Jasne że raczej NAD a jeszcze lepiej Musical Fidelity albo Advance Acoustic MAP-105> pewnie trzeba by dołożyć parę złotych, ale warto.
Albo rzeczywiście jakiś Luxman z serii 4XX lub lepiej 5XX.

Ostatnio mialem Nada C356BEE, dla mnie to jakies chinczyki sa. Piece dosc mlode, a mnostwo ludzi sie na nie skrazy. To diody sie przepalaja,to potki nie domagaja jak w moim. Brzmieniowo tez szalu nie ma, ciekawe jak graja nizsze modele skoro ten nie zachwyca.

No bo jak prawie wszystko w dzisiejszym świecie ten najnowszy sprzęt jest na ogół guzik wart. A NADy są dobre, ale jak wspomniałeś wcześniej te starsze.
Na "chińczyki" nie narzekaj, bo niektóre są takie, że ho ho icon_biggrin.gif
A ten Luxman na początek jest dobry. Cenę niestety trzymają (tu trochę za wysoka), ale z drugiej strony nie bez przyczyny.

Jestem zainteresowany tym Luxmanem, spróbuje zejść z nim z ceny. Mam jeszcze pytanie, czy jest możliwość podłączenie do takiego wzmacniacza źródła cyfrowego?
Jaki to koszt (urządzenie+kabel)? Czy wiąże się to z duża stratą dla jakości?

Dzięki i pozdrawiam

O jakie konkretnie źródło cyfrowe Ci chodzi? Bo odtwarzacz CD, to też źródło cyfrowe, tylko ma "na pokładzie" przetwornik cyfrowo-analogowy, który zamienia sygnał cyfrowy na analogowy i taki podaje do wzmacniacza.
Sygnału cyfrowego na wzmacniacz nie puścisz. Są takie urządzenia zaopatrzone w DAC, ale na ogół nie są to (wzmacniacze, amplitunery) rzeczy godne polecenia.

Chciałbym podłączyć dźwięk z TV który ma wyjście optyczne (brak tunera). W jednym z tematów osoba z forum wspominała o urządzeniu (bodajże RCA), które zamienia sygnał cyfrowy na analogowy. Pytanie czy gra jest warta świeczki czy mam szukać amplitunera?

Tak, chodziło o DAC. A RCA ( popularny "czincz"), to standard połączeń kablowych.
Jak wspomniał Jacek75, fioo, to jeden z najtańszych DACów. Można znaleźć taki i do kilkudziesięciu tysięcy. A kable od Daca do wzmacniacza to również duża rozbieżność cen. Od kilkudziesięciu zł. (polecam używane) po naprawdę dużą kasę.
Kable optyczne są na ogół niedrogie.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować