Skocz do zawartości

Grundig FineArts R3


keray69

Recommended Posts

Dałem za niego 140, sprzedawca twierdził że był sprawny, a na Yutubie jest filmik tylko że z modelem R2 i gość pokazuje że jednym guzikiem wyłącza wyświetlacz ale u mnie to nie działa. Miałbym prośbę jakby Ci się chciało wpisać na Yutubie R2 i spojrzeć około 2 minuty czy to tak ma działać, byłbym wdzięczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, gdyby to był V3, to pewnie byłbyś bardziej zadowolony z brzmienia.
Możesz kupić preparat czyszczący, np Kontakt :
http://allegro.pl/preparat-do-czyszczenia-...4548280992.html
[ KONTAKT S ]
Możesz spryskać, ale nie wiem, czy tutaj tkwi problem. A masz oryginalnego pilota ? Może tam jest także ta funkcja ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Panowie,zakupiłem ww ampli ale nie działa wyświetlacz od radia, radio gra ale trzeba ustawiać stacje na oko, czy jest jakiś sposób na jego włączenie , czy sprzęt odesłać do sprzedającego.

Tu masz pilot do tego modelu amplitunera
http://www.ebay.de/itm/Grundig-FineArts-Fe...=item58b4c9478b
oraz
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-an...132932-172-2451

Jak widać - jest przycisk "DISPLAY MODE"

W modelu R2 ten sam przycisk jest za klapką po lewej stronie - a jak jest w R3?
http://www.ebay.de/itm/Grundig-R2-Fine-Art...=item2c8b828e8d
Zdaje się, że pilot jest ten sam do obu modeli...

Poza tym - nawet jak nie działa podświetlenie (czasami w czasie transportu żarówki zostają uszkodzone), to jak latarką potraktujesz wyświetlacz to widać, czy działa (słabo, ale daje się zauważyć). Przynajmniej będziesz wiedział, czy jest sprawny.

Pozdrawiam
PS. A o sens kupowania R3 zamiast wzmacniacza to już wcześniej pytali Ciebie Koledzy z Forum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to obydwa modele mają tak samo przyciski. Odkryłem że przycisk DISPLAY MODE działa na zasadzie że jak go nacisnę i przytrzymam to nie reaguje ten guzik nad nim DOT, czyli jakiś sygnał wypuszcza. Jutro postaram się go rozkręcić i dobrać do tych żarówek.A co myślicie o tym CA A500 ,bo czytałem o nim że nie jest tak ostry jak te najnowsze modele.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tym DISPLAY MODE też klikałem, robiłem różne konfiguracje z przytrzmywaniem różnych guzików. A tego pilota orginalnego to zakupie u nas na rynku w sobote u jednego chandlarza bo widziałem kiedyś że miał kilka do grundigów, chyba że będe miał wcześniej wyjaz na Radomsko to podjadę do niego bo wiem gdzie mieszka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozumiem, jednak najlepiej byłoby rozpocząć kompletowanie sprzętu od kupna kolumn. No chyba, że już masz kolumny i do nich szukasz wzmacniacza ? A może budujesz nowy zestaw ? Napisz coś więcej na ten temat.


Kolumny MA RX6 mam, to już są któreś z kolei i już zostają bo ich brzmienie mi się podoba, do tego na obecną chwile Yamaha RX496 CD PHILIPS 614, BYŁY JAKIEŚ KENWOODY (ale wydałem) i ten zestaw bardzo fajnie gra, ale czegoś ciągle szukam , chodzi mi żeby złagodzić trochę górę , ale żeby jej nie wyciąć za bardzo,nie zamulić. Podłączałem też od synna Denona 560, ale ten odpadł od razu (góra jakaś taka zapiaszczona ,mało czysta ale też piskliwa) bas za to ładny. Obawiam się ,że to co mi się podoba to nie na moją kieszeń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze to podświetlenie latarką...

Dobrze zrozumiałem, że amplituner działa prawidłowo i dostraja się do stacji radiowych - tylko nie widać częstotliwości oraz informacji RDSu?

A swoją drogą z dobraniem żarówek to czasami też są problemy - np. niektóre firmy stosują rurkowe 12V (wymiary dużego szklanego bezpiecznika), a takie żarówki rzadko bywają w sprzedaży (zostaje allegro - lub kombinowanie ze świecącymi diodami 12V).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze zrozumiałeś,tuner znajduje stacje i je zapamiętuje tylko brak informacji na wyświetlaczu

Cytat

Nie sądzę abyś do 500 zł kupił lepszy wzmacniacz niż FA V 3. No chyba, że jakaś super okazja. Ale te zdarzają się niezmiernie rzadko.


Faktycznie aż taka jest różnica między V3 a R3 Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało mi to umknąć o tej różnicy klas. Swją drogą dzisiaj rano dzwoniłem do gościa do Łodzi, bo sprzedawał komplet V3 T2 C3 za 320zł , ale już było nie aktualne, a cena śmieszna jak za komplet, a ogłoszenie ukazało się wczoraj. Tego R3, obojętnie czy naprawie czy nie to i tak się wyprowadzi z domu. Dzięki za dotychczasową pomoc. Oriętujecie się czy żeby się dostać do tych żarówek to jakaś poważna sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...