Skocz do zawartości

Kino domowe do ok. 3000 zł - prośba o pomoc.


gizmo7878

Recommended Posts

Wiadomo,że KD nie służy, a przynajmniej nie powinno służyć do słuchania muzyki. Od tego jest stereo.W związku z tym uważam,że bez sensu jest wywalanie w cholerę kasy na audiofilskie kolumny do KD.Jak już kiedyś pisałem seria z kałacha w 9 kompanii nie zabrzmi bardziej audiofilsko na KEF-ach niż np.na Jamo czy Taga icon_smile.gif .Ja mam Jamo 606 z subem 300.Zostały mi po poprzedniej konfiguracji kina.Po przeprowadzce z bloku( 15 m2) gra to teraz w salonie 42,5 m2 z Yamaha RX 773 i muszę powiedzieć, że temat filmów jest załatwiony w zupełności.Jakiś czas temu nosiłem się z myślą o wymianie kolumn na bardziej "audiofilskie" co za tym idzie droższe, ale po używaniu tego co mam,zważywszy, że do domu wracam dość późnio i nie siedzę non stop przed TV, doszedłem do wnoisku, że jednak szkoda $.I naprawdę w KD u mnie te kolumny się sprawdzają wbrew temu co mówią fachowcy.O muzyce oczywiście nie mówimy, bo nie do tego służy ampli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz uważam, oczywiście jak ktoś chce zaspokoić swoje żądze, zakupi lepsze głośniczki dla świętego spokoju i tak zrobiłem, zapakowałem 20.000 zł w komplet Dali Ikon do tego ampli za 6.500 i bluray za 2.500 oraz kabelki , udało mi się zamknąć kino w 30.000 zł i przynajmniej wiem, że już do końca nie mam co kombinować i jestem zadowolony. Stereo to pewnie jeszcze dużo kombinacji i zmian będzie bo to wiadomo, temat najważniejszy i tu już trzeba znacznie więcej ażeby powiedzieć sobie dość icon_smile.gif, plan mam ale nie mam jeszcze wolnych z 50-60.000 ażeby go zrealizować i pewnie będzie w 3 etapach ale będę walczył jak lew icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że muzyki można z przyjemnością słuchać i z amplitunera wielokanałowego.
Nie przypadkiem wyposaża się je w tryby pracy do muzyki.
Również koncerty z obrazem mogą dobrze zabrzmieć w systemie wielokanałowym.
Problemem jest zwykle właśnie kiepska jakość głośników.
Niektórzy producenci robią również subwoofery z ustawieniami do muzyki i do kina.
Wiele drogich zestawów do kina domowego ma tą wadę że mają udawać nie najlepsze nagłośnienie kinowe.
Często problemem jest też to że użytkownicy o małej wiedzy usiłują zmieniać ustawienia systemu kina domowego po kalibracji pomieszczenia na własną rękę.
Tak że potem można boki zrywać icon_smile.gif
Potem twierdzą ze do słuchania muzyki lepsze jest stereo. ( Tu mniej można zepsuć )
Problemem jest zwykle zachowanie umiaru w ustawieniach.
Subwoofer ma spełniać swoje zadanie, a nie basować bez sensu i umiaru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie jest mieć pałac w którym mamy osobne pomieszczenia do rożnych systemów icon_smile.gif
Takie które nie służą do niczego więcej icon_smile.gif
Większość ludzi ma jednak jakiś pokój w którym mieszka i jego funkcje użytkowe są najważniejsze.
Lepiej jest dobrze wydać pieniądze na jeden uniwersalny system nagłośnienia, który jest dobry niż na 2 gorsze.
Wyposażanie dobrej elektroniki w kiepskie głośniki zawsze da kiepski dźwięk.
Czy to ma udowodnić że kino domowe jest be ?
Tylko w stereo może być dobry dźwięk.
Oczywiście że od wzmacniacza za 2,5K stereo można oczekiwać lepszego dźwięku niż od amplitunera AV za tyle samo.
Jeśli jeden i drugi podłączymy do bardzo kiepskich kolumn oba zagrają równie kiepsko.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję wszytskim za dotychczasowe odpowiedzi. Udało mi się zwiększyć budżet do 4 tys. Polecono mi zestaw głośników Avanto 2.0 Audio Pro (niestety bez suba) z amplitunerem Onkyo TX-NR535. W Poniedziałek umówiłem się na słuchanie... Co myślicie o takim zestawie? Czy brak suba będzie bardzo odczuwalny???

Pozdrawiam
gizmo

P.S. Zdrowych i wesołych!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zestaw kolumn to 5.0 czyli 5 kolumn.
2.0 to tylko nazwa kiedy się je kupuje w parze.
Para frontów takich kosztuje 1800zł +
amplituner który można kupić za ~1300zł
zostaje ~900 zł na centralny i tyły
Taki zestaw kolumn 5.0 nazywa się : Audio Pro AVANTO HTS 5.0 i kosztuje ~2,5tyś

Osobiście Bardziej bym się skłaniał do zakupu na razie samych frontów Magnat Quantum 675 (poniżej 2tyś) z jakimś amplitunerem Yamahy lub Onkyo.
Po jakimś czasie można dokupić set centralny + tyły( do tego celu można użyć kolumn Vector tego producenta) i ewentualnie subwoofer.
Z subwooferem można użyć jako frontowe standowe 673
Z tego co wiem to model 673 bardzo dobrze się spisuje w stereo w pomieszczeniu o powierzchni ~30 m kw
Z tych kolumn Audio Pro i Magnat poradzą sobie bez subwoofera.
Subwoofer jest jednak bardzo wskazany w kinie. ( często bardziej niż dodatkowe 3 głośniki)

Audio Pro kiedyś słynęło z produkcji strasznej tandety.
Troszkę mniejszej niż Sonab.
Obecnie nie jest tak źle.
Sądzę jednak że bliżej tym kolumnom do serii Monitor Magnata.
Czy podobnie wyglądających Jamo.
A to znacznie gorzej grające kolumny.
Obawiam się ze przy krótkim odsłuchu Audio Pro AVANTO HTS 5.0 wypadnie dość efektownie.
Na dłuższa metę mogą męczyć.

Ciekaw jestem wrażeń.

Pozdrawiam i wesołych świąt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...