Skocz do zawartości

Tani zestaw do małego pokoju.


S4wicki

Recommended Posts

Witajcie.
Chciałbym uzyskać poradę na temat tego, co najlepszego można wycisnąć z 500zł. (oczywiście używany) Zdaje sobie sprawę, że w świecie audio 500zł to śmieszne pieniądze, jednak to wszystko co udało mi się uzbierać, a z racji, że nie jestem pełnoletni nie jestem w stanie ich zarobić i dołożyć.

Mój pokój 2,8m x 5,10m ze skosem na lewej, oraz tylnej ścianie.

Potrzebuję wzmacniacza, oraz głosników. Obecnie słucham muzyki z PC, spotify, oraz formaty FLAC. Posiadam kartę dźwiękową XonarDG. Potrzebuję czegoś, do czego dam radę podłączyć telewizor, ps3, oraz komputer. Tylko muzyka.
Nie mam zupełnie pojęcia na temat barw dźwięków, jednak postaram się jak najdokładniej opisać czego oczekuję od zestawu. Muzyka jakiej słucham to rock/coremetal/trashmetal i ogólnie wszystko co sprowadza się do tematów muzyki ciężkiej. *jeżeli to pomoże podam kilka nazw zespołów : hunter, mastodon, evanescence, disturbed, lich king, bring me the horizon, nightwish, nirvana, slipknot korn.

Nie potrzebuję super dużego basu, aby trzęsła mi się podłoga, która zagłuszy mój ulubiony w muzyce wokal. Bardzo nie lubię gdy muzyka brzmi "szklanie" a wysokie dźwięki sprawiają, że uszy aż bolą. Lubie gdy wszystkie dźwięki są "osobne" nie zlewają się ze sobą, a tworzą idealną całość z wokalem wysuniętym na przód.

Jak już mówiłem, nie mam nawet pojęcia co do czego podłączyć dlatego proszę o jak najbardziej łopatologiczne odpowiedzi. Przeszukałem wiele podobnych wątków, jednak żaden z nich nie odpowiedział na wszystkie moje pytania, oraz nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi. Proszę również o konkretne nazwy firm sprzętów oraz ich modele, ponieważ osobie która jest w świecie audio laikiem, odpowiedź "kup magnata" nic nie mówi.
Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że uda się dobrać zestaw odpowiadający moim wymaganiom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawałoby się, że za takie pieniądze nic nie da się kupić. Pożycz stówę od rodziców, to coś już się znajdzie icon_wink.gif :
http://allegro.pl/luxman-l-210-ladny-stan-...4935834872.html
do tego np.
http://allegro.pl/canton-select-s-80-swiet...4946692419.html
albo
http://allegro.pl/monitory-celestion-dl-4-...4940841538.html

Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich gniazd połączeniowych we wzmacniaczu potrzebujesz?
Jeżeli tylko analogowych (np. minijack w kompie podłączysz kablem minijacj-2x cinch do wzmacniacza), to klasyczny wzmacniacz (oczywiście plus kolumny) będzie najlepszym wyjściem.
Jakie wyjścia ma Twoja konsola PS?
Telewizory LCD mają zazwyczaj tylko wyjście optyczne cyfrowe (oraz wyjście słuchawkowe, które niekoniecznie się nadaje do wzmocnienia dźwięku - ale można to zrobić takim samym kablem minijach-2x cinch).

Ale jeżeli chcesz podpiąć sygnał cyfrowy (koaksjalny lub optyczny), to potrzebujesz albo amplitunera kina domowego z wejściem cyfrowym, albo przetwornika DAC.
Wzmacniacz LUXMAN z linku Kolegi jest właśnie przykładem klasycznego wzmacniacza stereo z wejściami analogowymi.


Jak nie kojarzysz o co chodzi w tym pytaniu, to wrzuć w wyszukiwarkę (albo w allegro) pojęcia "kabel optyczny", "kabel koaksjalny", przetwornik DAC.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre i konkretne odpowiedzi. Dziękuję icon_smile.gif

Otóż, mój telewizor ma gniazda hdmi oraz jedno cyfrowe optyczne. Podobnie jak i konsola. Na super jakości dźwięku z telewizora mi wcale nie zależy, dlatego jeżeli dobrze rozumiem, mogę podłączyć konsolę do telewizora, a dwa cinche do wejścia phones i przekazać dźwięk do wzmacniacza? Zależy mi na najlepszym dźwięku z komputera, bo tak jak już wcześniej wspomniałem, zdecydowanie więcej czasu poświęcam na słuchanie muzyki niż na ogladanie filmów 90-10, a muzyki z telewizji raczej nie zdarza mi się sluchać icon_biggrin.gif
Amplituner można podłączyć pod więcej urządzeń jednak kosztem jego jakości? Chodzi mi o to, że wzmacniacz za 300zł da mi lepsze odczucia muzyczne po podłaczeniu do komputera, niż amplituner za 300zł?

Dziękuję za propozycję up, zastanawiam się jednak, czy nie lepiej kupić nieco tańszy wzmacniacz, a dołożyć pieniędzy do kolumn?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczając minijacka w wyjściu słuchawkowym telewizora z automatu wyłacza w nim głośniki ( a wszystkim programów w tv nie nagłaśniasz) , a takie wkładanie i wyjmowanie łatwo uszkodzi wejście słuchawkowe w tv , inna sprawa jak masz tv np. na ścianie to masz kiepskie podejście.
Znaczenie lepiej jest użycie kabla optycznego z Tv podpiętego do DAC'a i potem z DACa 2rca/2 rca do wzmacniacza. Kabel optyczny w tv nie wyłącza w nim dźwieku, to duży plus, minusem jest wydatek ok 110-140zł na np. takiego Fiio, a w Twoim budżecie to teraz problem, ale z czasem warto sobie kupić.
Generalnie warto przeznaczyć wiecej pieniędzy na kolumny, tak jest najczęściej i najczęściej daje to lepszy skutek (np. wzmacniacz 1400zł kolumny po 1300zł ale za sztukę, jeśli mówimy o nowych) W Twoim budżecie to kwestia szczęścia znalezienia czegoś fajnego i nie ma co wykluczać innych proporcji wydatków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...