Skocz do zawartości

CD Xindac Muse 2.0


Recommended Posts

W tym modelu fabrycznie montowane są lampy JJ. Nie są to wybitne lampy. Powinna ona spokojnie wypracować kilkanaście tysięcy godzin (zależy też od konkretnej sztuki). Choć w miarę upływu czasu lampa się zużywa i może być słyszalne pogorszenie jakości dźwięku. Lampa JJ są tanie (czterdzieści parę złotych) więc można wymienić "na wszelki wypadek". Można też poszukać lampy innego producenta i porównać czy brzmienie będzie lepsze (dużo oczywiście zależy od reszty systemu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawostka, przy wymianie lamp, się pojawiła, nie grała, u mnie JJ ECC88 lecz PHILIPS ECC88 ECG . Po włożeniu 6N23P i jeszcze nie wiedzy, że przedtem grał Philips, zauważyłem duży spadek dynamiki i dużo mniejszą szczegółowość w wysokich. Bas był niecio inny dużo bardziej grał środkiem i troszkę bardziej rozlazły. Ogólnie brzmiało, wszystko bardzo ciepło i bardziej analogowo nisz na Philips, mniej klinicznie, i wprost Coma - Czerwony Album, zabrzmiał, z ciekawymi mocnymi gitarami, a wysokie się, już, tak nie narzucały, były raczej tłem. W czasie odsłuchu Izy Kowalewskiej i Yves było gorzej, nie było efektu wow. - wszysko bardziej rozmazane bas sporo gorzej brzmiał. Ogólnie Rosyjska 6N23P w Rocku wypadła dobrze lecz w Jazz i Soul, średnio. Po dużym odsłuchu 6N23P wydawało się wszysko jakieś takie za ścianą brak namacalności, lecz nigdy nie drażniły mnie wysokie, co w Philips Valave zdaża się często. Co będzie grało na duszą metę nie wiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philipsy to całkiem przyzwoite lampy ale daj 6n23p trochę się wygrzac dźwięk się jeszcze może zmienić. Choć różnice będą. W różnych gatunkach muzycznych różne lampy różnie się sprawdza na co się zdecydować to typowe lampowe dylematy icon_smile.gif we wzmacniaczach gdy lampy są na wierzchu można łatwo zmieniać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie daje szanse 6n23p, nie jest tak męcząca, i wysoki zakres bardziej do środka dopasowany, oraz górny środek, tak nie napompowany. Musze powiedzieć ze Xindak w środku dobrze się prezentuje duże kondensatory, ma 6 wzmacniaczy operacyjnych na podstawkach dip8 wszystkie widzę, że można wymienić, a dwa z nich to BB OPA2134, a reszta OPA604AP. Rozumiem, że pracują tylko, w sekcji tranzystorowej i cyfrowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

Philipsy to całkiem przyzwoite lampy ale daj 6n23p trochę się wygrzac dźwięk się jeszcze może zmienić. Choć różnice będą. W różnych gatunkach muzycznych różne lampy różnie się sprawdza na co się zdecydować to typowe lampowe dylematy icon_smile.gif we wzmacniaczach gdy lampy są na wierzchu można łatwo zmieniać.



Wróciłem, do Philipsa tylko kolumny delikanie skieroałem by padały nie bezposrednio na uszy. 6n23p - jednak plasko gra i dziwnie brzmi w niej bas. Ale zle zrealizowane płyty brzmią dobrze i czasem w rocku jest lepsza. Ale Philips bezkonkurencyjną ma górę, tylko czasem mogła, by sie mnie narzucać. Niektóre płyty brzmią wybitnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...