Skocz do zawartości

zestaw ampli+głośniki pokój 20m2


rossi

Recommended Posts

Od ponad 10 lat jestem chory na sprzęt grający, a muszę powiedzieć że nie znam się na tym, chociaż wiem czego potrzebuję. Nigdy nie miałem żadnego zaawansowanego sprzętu audio oprócz zwykłych małych odtwarzaczy kaset po magnetofony, ale zawsze marzyłem o czymś co zagra super. Zatem potrzebuję Waszej pomocy.

Co mamy:
Pokój ~20m2 (4x5m) na dłuższej ścianie telewizor SMART pod nim szafka RTV, obok szafki, kanapa na przeciw telewizora.

Czego potrzebuję:
Dobrze grających głośników, amplitunera z obsługa multimediów (DLNA, spotify). Niestety obok telewizora nie mam miejsca żeby postawić kolumn podłogowych, pod telewizorem jest szafka rtv (zdjęcie), zatem musiałyby raczej stać na rtv'ce lub powieszone na scianie obok telewizora (pytanie co bedzie jak po kilku latach nei zmienie TV na większy ...), mozna pociagnac tez jakies glosniki na przeciwna sciane i ustawic po rogach kanapy ... sprzet ma sluzyc do wszystkiego. Chciałbym, żeby grał czysto, bez dudnienia nawet przy cichym słuchaniu muzyki z plików mp3, sieci, czy płyt.

Budżet: max 2500zl

Niby to takie proste i prawie wszystkie posty na tym forum przeczytane ale absolutnie nie mam pojęcia co sobie zafundować.
Zaproponujcie proszę odpowiednią konfigurację na take potrzeby.

Pomożecie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

zatem musiałyby raczej stać na rtv'ce lub powieszone na scianie obok telewizora (pytanie co bedzie jak po kilku latach nei zmienie TV na większy ...), mozna pociagnac tez jakies glosniki na przeciwna sciane i ustawic po rogach kanapy


1) Co będzie jak zmienisz tv na większy, a będzie większy, a kolumn i tak tam nie wstwisz bo rozstaw jaki ? 1,2- 1,4metra, w dodatku wnęka, więc dźwiek rezonujący z pogłosem.
Pomysł z kolumnami za kanapą w rogach tez kuriozalny, równie dobrze można powiesić za głową i kanapą ten tv, a oglądać odbicie jego programu telewizyjnego w powieszonym naprzeciwko lustrze, czy witrynie z szybą ( sorry że zbyt obrazowo, ale tak jest)

2) Co do wymagań, to takie atrakcje (DLNA ???, spotify) przy tej kwocie ograniczają Cię do lepszej, ale wciąż mini wieży typu arantz Melody Stream MCR510, Denon RCD-N8, PIONEER XHM82K, w przpadku dwu pierwszych masz szansę wybrać samemu lepsze markowe kolumy... Będzie to owszem sprzęt grający, ale o słabych doznaniach muzycznych, a już w przypadku Twoich pomysłów z ustawieniem głośników, mocno wątpliwych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, jak się okazuje nie jest prosta sprawa z ustawieniem kolumn ... bo innego miejsca poprostu nie mam. Jest tylko trochę miejsca pomiędzy TV a szafkami obok i to tyle miejsca na zainstalowanie głośników. Niestety dźwięk z TV jest dla mnie mocno niezawalający, zatem chciałbym to jakoś porpawić. Gdzie zatem można jakieś rozsądne głośniki ustawić, bez kompromisów tutaj się nie obejdzie.


@jacek75 Pomijając budżet, co proponowałbyś z tym zrobić? Ile miejsca przydałoby się mieć pomiędzy szafkami a RTV'ką? Czy wystarczyłoby gdyby głośniki weszły na "wcisk"? Co byś zrobił na moim miejscu - oprócz zmiany mieszkania icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dźwięku dobrze jest umieścić kolumny tak jak je producent przewidział. Zwykle śa to dość spore odległości od ścian bocznych i tylnej ( za nimi ).
Jeśli jakość dźwięku nie jest priorytetem, można użyć soundbar. Bywają również kolumny specjalnie zbudowane do powieszenia na ścianie. Ja bym eksperymentował z małymi kolumnami powieszonymi poza wnęką i subwooferem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przeginać, zaraz zmiana mieszkania...Może da się przestawić te "wyższe komody" na jedną stronę, tak aby dać szerzej kolumny, chociaż te 2-2,5metra. Lub postawić na tych wyższych komodach szerzej, a nie w tej rtvkowej dziupli. Ciężko doradzić to Ty widzisz swój pokój, opcje przesunięcia, jakieś małe może są. Meble chyba nie sa przybite do podłogi i musza tak byc do końca życia, chyba za tymi mebelkami jest ciut wolego, czy ściany są zaraz ?

No i te wymagania, wspomniałem te mini ustrojstwa, można też szukać jakiegoś popularnego używanego odtwarzacza sieciowego np. Pioneera, Denona, niestety nie mają one zawsze wszystkich technicznych bajerów typu spotyfy, bth, airplay, dlna, czy inne opcje bezprzewodowe, różnie bywa, każda firma celuje w inne rozwiązania, zresztą gdzie kasa na wzmacniacz i kolumny, chyba że używane do siebie dopuszczasz, bo miałoby to sens.
Można też pomysleć o jakimś normlnym wielkością amplitunerze stereofonicznym z opcją sieciową i wejściem cyfrowym dla tv coś typu Yamaha RN500, Onkyo tx8050 lub gorzej wyposażonym RN301 też tanio nie jest, bo trzeba kupić kolumny.

Najlepiej jakbyś dobrze zastanowił się co potrzebujesz, potem może napisz tak jak powinno się według schematu w zakładce "pierwsze posty" przy logowaniu. Bo uświadomienie sobie faktycznych potrzeb , sytuacji, czasem zrezygnowanie, lub doprecyzowanie czegoś typu "bezprzewodowość -są różne, wi-fi, airplay, bth " czy zamiana spotify na ogromne zasoby stacji radiowych www, wejścia cyfrowe, usb baardzo dużo zmienia i ułatwia w sumie Tobie wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie i uwagi ale problem ciągle nie rozwiązany ...

Poprzyglądałem się i wygląda na to, że z meblami nic nie mogę zrobić. Słuchajcie, jak wypadają głośniki podstawkowe, czy stykną 2 szt.? Może to byłoby jakieś rozwiązanie na jakiś czas (wysunąłbym je maksymalnie do przodu), a w przyszłości przy zmianie mebli etc. pomyślałoby się o czymś większym.

Jeśli podstawkowe to czy muszą mieć jakąś izolację pomiędzy nóżkami a szafką? Co dokładnie polecalibyście gdybym poszedł w kierunku ONKYO TX8050?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że już jesteśmy coraz bliżej dezycji icon_smile.gif Istnieje szansa zmieścić się w budżecie: amlituner 2000zl + glosniki 500zl = 2500zl
Zestaw byłby akurat na teraz i z możliwością na rozbudowę.

Co prawda widzę że są i droższe głośniki - czy to znaczy że lepsze? Podrzućcie proszę propozycje odpowiednie do tego amplitunera i wielkości pomieszczenia.

BTW Nie mogę znaleźć na sieci głośników Tannoy Mercury M2. Czy brak HDMI w amplitunerze to poważny problem/ograniczenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...