Skocz do zawartości

Jaki pierwszy wzmacniacz do Canton Ergo RC-L


perygru

Recommended Posts

Witam ponownie i proszę o pomoc w zakupie używanego wzmacniacza stereo zaczynam od 1200 zł można trochę dołożyć.
Proszę o konkretne modele i bardzo chętnie linki do aukcji.

Kolumny Canton Digital 2.1 (zmiana już w trakcie tematu)
Muzyka to pop, blues, soul, swing, soft rock, poezja śpiewana.
Preferuję lekko ocieplone brzmienie, bas szybki.
Źródła:
CD Sony CDP 311 do wymiany.
Gramofon Hitachi HT-50S
TV/DVD
Odtwarzacz plików.


Pomieszczenie 30 m2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Lekko ocieplony z szybkimi niskimi tonami? Ja bym widział 2 albo 3 na początku sumy na wzmacniacz icon_wink.gif
A jeśli koło tysiąca, to albo ocieplony albo szybkie niskie.
No chyba, że Xinadak A06 w wersji z DACem (wejście USB z tyłu obudowy).

Do Canton Ergo RC-L dałbym jednak nieco lepszy wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota na start 1200 zł, jak będą okazje nawet 1700 zł. Pomieszczenie ok. 30m2.
f1angel można znaleźć używanego tego A6 ? DAC to by mi się przydało.
Docelowo dojdę do lepszych wzmacniaczy ale pomyślałem, że zacznę od niższego pułapu i będę sobie porównywał.
Może będę mógł wyraźniej określić jaki dźwięk mi pasuje.
Na teraz szukam używanego Xindaka A6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem, szukaj. W sumie to dobry wzmacniacz jak za te pieniądze a DAC może nie jakiś rewelacyjny, ale na początek da radę.


f1angel jak Ty nie wiesz to ja tym bardziej.
Ale proszę o więcej propozycji wzmacniaczy używanych od 1200 do 3000 zlotych (te droższe zapiszę na później).
Muzyka lekko ocieplona, szybki bas, jak najwięcej detali i muzykalność.
Szukam też we wcześniejszych postach i znalazłem u forumowicza Majtek2013 Densen B100.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Właśnie chciałem zabrać głos w dyskusji ale mnie Perygru uprzedziłeś icon_wink.gif
Cantonów RC-L używałem początkowo z Rotelem RA980BX (bardzo dobrze grał z tymi kolumnami) a trzy miesiące temu przesiadłem się na wyższą półkę czyli Densena B-100. Densen gra tak jak byś chciał czyli jest ciepły w brzmieniu, rozdzielczy i ma dużo kontrolowanego basu. Bardzo fajny sprzęt. I masz szansę znaleźć go na allegro czy hifi.pl w cenie 1500-1800zł (tyle ostatnio kosztuje). Polecam ten wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majtek2013 teraz niestety jest za 2000 zł. Wysłałem Ci też wiadomość prywatną.
Myślę też nad przeniesieniem zestawu stereo do sypialni 15m2 bo zainspirowany poradami na forum (chyba f1angel) postanowiłem porzestawiać Tannoye i okazało się że zaczeły grać o niebo lepiej. Więc nie wiem czy nie zainwestować w monitory. Bo w dużym pokoju czeka mnie walka z akustyką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tu ktoś chce zamienić albo sprzedać Densena B-100 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/11/186826.php


Też znalazłem to ogłoszenie ale umieścił go w sekcji przedwzmacniacze.
Nie śmiejcie się ze mnie, nie jestem i nie będę raczej znawcą i audiofilem, chcę tylko posłuchać pięknej muzyki.
Czy dobrze rozumiem, że niektóre przedwzmacniacze nie wymagają osobnej końcówki mocy ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAŻDY przedwzmacniacz potrzebuje końcówki mocy, dopiero taki duet tworzy wzmacniacz kompletny. Typowy wzmacniacz w jednej obudowie zawiera obie te sekcje, wtedy nazywa się wzmacniaczem zintegrowanym.
Sam przedwzmacniacz wystarcza, gdy przewidujesz słuchać tylko przez słuchawki (pod warunkiem, że w takie gniazdo jest wyposażony).

Na allegro znalazłem Cantony Ergo RC-L bez kontrolera LINK, jeśli by Cię aktualnie interesowały...

Ze wzmacniaczy polecam Myryad Mi 120 i taką rzadkość Meracus Intrare LINK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi, f1angel dzięki za wyjaśnienie.
Jednak Densen nie ma pilota co jest dla mnie sporą wadą.
Profi Canton Digital przekracza niestety mój budżet.

Szukam Canton Ergo RC-L lub SC-L w cenie maksymalnej 1700zł bez transportu.
Pytanie do Profi jakie są różnice między tymi kolumnami i czy kontroler od RC-L będzie działał z SC-L ? Co daje i jak działa ten kontroler oraz w czym jest lepszy ten od RC-L ?
Szukam Wzmacniacza z pilotem cena maksymalna 1700zł

Szukam Dac'a nie znam cen ale 300zł wystarczy ?

Majtek2013 jeszcze raz dzięki za pomaganie.

Proszę pomóżcie, dajcie jakieś propozycje żebym wiedział czego szukać i nie wtopił.
Dostałem takie oferty:
SC-L cena 1700 zł
RC-L cena 2300 zł
Warto dopłacić do RC-L ?
Licytuję na ebay Myryad Mi120 do jakiej kwoty warto licytować ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergo SC-L a RC-L to dźwiękowo praktycznie to samo. SC-L mają maskownice tekstylne, RC-L z metalowej siatki. W RC-L jest bardziej dopracowany wylot portu bass-reflex, ładnie wyprofilowany. Największe różnice powoduje właśnie ta mała skrzyneczka - kontroler. W RCL-kach jest możliwość skokowej regulacji tonów niskich i wysokich, na "+" i "-" (dzięki czemu kolumny łatwiej zaadaptować w mniejszych i/lub trudniejszych akustycznie pomieszczeniach) oraz są dwa komplety wejść. W kontrolerze SC-L nie ma żadnych regulacji i tylko jeden komplet wejść. Z powodu braku regulacji w kontrolerze kolumny Ergo SC-L mogą okazać się za mocne w mniejszych pomieszczeniach i dlatego prewencyjnie zalecam je do metrażu od 25 m^2 (z uwagi na mocarny bas).
Kontroler z RC-L jest nie tyle lepszy, co bardziej funkcjonalny, uniwersalny. Dźwiękowo to jest to samo co w SC-L. Połączenie kolumn SC-L z kontrolerem z modelu RC-L przetestowałem u siebie w domu i było bardzo dobrze. Z tego też względu takie zestawienie często polecam jako tańszą, a równie dobrą jakościowo alternatywę dla zazwyczaj droższych RCL-ek.
Zadaniem tej skrzyneczki jest poprawa liniowości odtwarzania najniższych tonów. W dużym uproszczeniu działa jak korektor, a charakterystyka wzmocnienia obliczona jest pod parametry głośników niskotonowych. Tu masz grafikę LINK. Rozwiązanie to Canton opatentował pod nazwą technologia SC.

Dzięki temu zabiegowi kolumny te tak swobodnie śmigają w najniższych rejestrach przy relatywnie małych gabarytach obudów.

Kontroler wpina się w tor sygnału, jeśli go pominiesz, kolumny będą oczywiście grać, tyle że z odchudzonym basem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi dzięki za wyczerpującą i obszerną odpowiedź.
W poniedziałek okaże się czy udało mi się kupić wymarzone stereo.
Co sądzicie o takich kablach ? chyba do podłączania kolumn ?
Sprzedawca ten sam co wzmacniacza Myryad MI 120.
Jak nie te, to jakie kable do głośników ?
Cały czas czekam na propozycje innych wzmacniaczy.
Napiszcie kilka słow o Dac-u.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jako użytkownik kolumn Canton Ergo RC-L oraz wzmacniacza+cd Myryad, które zamierzasz nabyć mogę ci podrzucić kwoty jakie zpłaciłem za ten zestaw:
- kolumny Canton - 500 euro + koszty paliwa (pojechałem sam osobiście je odebrać jakieś 800 km w jedną stronę, więc jeszcze kilka stówek dorzuciłem)
- zestaw Myryad (Mi-120 oraz Mc-100) - 500 euro+koszty przesyłki w Niemczech do kolegi, który następnie przywiózł zestaw do Polski - tutaj sytuacja była tak że całość po negocjacjach kupiłem od pierwszego właściciela, a cena wyjściowa była dość wysoka za każdy klocek oddzielnie ale w pakiecie poszło w dobrej cenie. Oba zakupy wizualnie - brak zastrzeżeń, stan gabinetowy.
Ceny które podałeś pochodzą z jakiś polskich aukcji czy z zagranicznych??
Obserwowałem ostatnio licytację wzmacniacza Myryad Mi-120 na ebay.de i ku mojemu zaskoczeniu poszedł za 175 euro + koszty wysyłki , co wydawało mi się śmiesznie niską ceną. ten sam wlaściciel sprzedawał również odtwarzacz cd który również poszedł w podobnej cenie.
Co do cen Tobie zaoferowanych trudno mi się wypowiedzieć,ale w Niemczach na aukcjach ceny są różne i niektórzy żądają cen ponad stan tego sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki qman za posta, ceny oczywiście z niemiec.
Ale nie są w stanie gabinetowym.



Jeżeli zależy Ci na bardzo dobrym stanie i ma czas, to nie spieszy się tylko obserwuj aukcje a na pewno trafi sie coś fajnego i w dobrej cenie. Zawsze warto policytowac ze sprzedawcą cenę. Ja sprzęt kupilem tutaj:
http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/
latwiej o negocjacje icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...