Skocz do zawartości

JBL ES 30 czy cos innego?


Alan

Recommended Posts

Stoje przed wyborem kupienia kolumienek podstawkowych do 18m2 pomieszczenia, beda zamontowane na uchytych. Maja w krotkiej przyszlosci byc wykorzystane do KD z Onkyo SR505.
Slucham glownie elektroniki i muzyki nowoczesnej.
Zastanawiam sie nad nastepujacymi kolumnami (kolejnosc nie przypadkowa)
Dali Concept 2
JBL ES 30
Mission M32
Tannoy F2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam wrazenie ze Dali C2 maja lepszy dziwk ale pytanie czy do dynamicznej muzyki z basem sie nadaja icon_smile.gif

Mysle o wrzuceniu do tylu Tannoy M1 (tez na uchytach ale to maly glosnik wiec z pewnosci nie dmucha mocno) do tych Dali Concept ktore by dorabialy w 2x stereo i KD? Czy to w ogole ma sens i nie bedzie sie gryzc? Dali C1 czy przy wyborze JBL rownierz ES20 czy ES 10 takze odpadaja z przyczyn finansowych.

BTW Tudno mi sie zdecydowac takze na okleine bo mebelki sosnowe wiec niby buk lepiej by pasowal i bardziej mi sie podoba niz czarne, ale za to chyba sa mniej uniwersalne - przykladowo Tannoy M1 w wersji jasnej praktycznie nie dostane pomijajc rozbite zestawy kina.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan
Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na ten cel?
Od razu chcesz przody i tyły, czy na razie wystarczą przody?
Uwzględniłeś w wyliczeniach cenę podstawek - bo może małe kolumny podłogowe będą lepszym rozwiązaniem...
Kolumny nowe, czy używane też mogą być?

Przy okazji - starsza seria JBL, model E30 ma basreflex z przodu i może warto rozważyć ich kandydaturę (są tańsze, choć i słabsze od ESów). Prawdopodobnie wyrobiłbyś się z kompletem 4 sztuk E30 (ew. 2x E30 plus 2xE20).
Jest to luźna sugestia - przed Twoją odpowiedzią na postawione pytania icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Mam tak ~1850,- 1050,- przeznaczam na Onkyo SR505.
JBL ES 30 za 730,- moge kupic zas Dali Concept 2 za 780,-.

Uzywane generalnie moga byc . Z poczatku wahalem sie nad Tannoy M2 ale sa chyba za delikatne do muzyki sluchanej przeze mnie no i sa tylko dostepne z drugiej reki a tu nigdy nie wiadomo czy po tylu latach nie bylo nic grzebane i jaki stan jest zawieszenia glosnika. W dodatku BR tez a tyle a ceny prawie jak za nowe w/w.

Poki co przod a pozniej konsekwetnie tyl (do 400,-) albo postawie Tannoy M1 (o ile to bedzie sie komponowac) i subwofer (do 500,-).

Uchyty to koszt ~120,- za oba a na podlogowe nie mam miejsca.
E 30 zebraly przecietne recki a jak dla mnie jesli dudnia jeszcze bardziej niz ES 30 to z nich rezygnuje icon_wink.gif W dodatku design jest mocno "boom-boxowy" icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alan
AE EVO 1, kupisz poniżej tysiąca złotych, tu masz (na razie) za 799zł używane
http://www.allegro.pl/item341662640_acoust...egis_evo_1.html
Kolumna bardzo ładnie grająca, ale znowu otwór BR z tyłu

Możesz jeszcze zastanowić się nad Monitor Audio Bronze 2. Poniżej nowe są za 1150zł, ale pojawiają się używane taniej. Basreflex z przodu i grają nieźle icon_cool.gif
http://www.allegro.pl/item340130284_monito...alon_lubin.html

Kolor kolumn - napisałeś, że preferujesz buk, czy ciemne drewno ew. czarne przeżyjesz?
No i co dla Ciebie jest muzyką nowoczesną?

Pozdrawiam
PS. JBL E30 były dane jako przykład przy ograniczonym budżecie, stąd „tańsze i słabsze..."
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy pop, troche rocka.
Z elektorniki te electro, trans, funky, house, techno, a nawet schranz (tu sie chyba bez suba nie obejdzie icon_wink.gif
* Nie chcialem napisac wczesiej techno bo niezorientowani nazywaja tak kazde elektroniczne buczenie bez wzgledu na tepo, linie melodyczna i sama wartosc muzyczna

Te Evo moze i ok ale BR z tylu.
Monitor Audio Bronze jest typowo kinowy, wiec chyba wole dobra srednica i wysoki ton a z czasem niskie tony wypelnic jakims budzetowym subem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...