Skocz do zawartości

Cambridge Audio Sonata


Marcinzp

Recommended Posts

Cześć

Posiadam wieżę Cambridge Audio Sonata; amplituner stereo + odtwarzacz CD, która gra z głośnikami Monitor Audio BR2.
Proszę o radę, czy ma sens wymiana w tym zestawie głośników na lepsze, jeżeli tak to na jakie? W grę wchodziłyby nowe głośniki w cenie do sześciu tysięcy, skłaniałbym się ku podstawkowym. Pokój 16 m2, słucham rocka i klasykę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by kupić fajne, nawet bardzo dobre kolumny za 6 kzł a jeszcze lepsze, nawet rewelacyjne używane, za te pieniądze.
Ja najczęściej polecam używane. Dlatego, że w tym przedziale cenowym każdy zdecydowanie dba o sprzęt.
To nie taniocha, gdzie młodzież katuje takie zestawy i nie oszczędza na imprezach. Można znaleźć bardzo zadbane elementy zestawu.
Ale co z tego, ze kupisz bardzo dobre, czy wręcz rewelacyjne zestawy głośnikowe, skoro Twój wzmacniacz nie pokaże ich walorów.
Nie napędzi prawidłowo takich kolumn.
O ile CD może jeszcze być, to wzmacniacz powinien być dużo lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to nie wszystko. Mam na myśli ogólna słabą jakość tego wzmacniacza. Kolumny za 6 kzł potrzebują lepszego napędu.
A poza tym jeśli masz na nowe kolumny 6 kzł i jeszcze na wzmacniacz plus źródło jakieś pieniądze, to szkoda ich wydawać na coś takiego.
Jeśli Ci zależy na dobrym dźwięku, to napisz ile ogółem możesz przeznaczyć na zestaw stereo?>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. 6 tysięcy to cała suma na jaką mogę sobie obecnie pozwolić. Myślałem o tym aby najpierw kupić lepsze głośniki, które wydają mi się najgorszą częścią zestawu, a za jakiś czas dokupić do nich resztę. Chyba trochę poczekam, dozbieram kasy i kupię na początek głośniki do ~ 8 tysięcy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...