Skocz do zawartości

Muza z twardego dysku + zestaw do 6.000 zł


Agnes

Recommended Posts

Witam,
przeprowadziłam się do nowego mieszkania, jest zdecydowanie mniejsze niż poprzednie. Mój były, w ramach ugody/rozliczeń rozwodowych zgrał mi kolekcję płyt do mp3 i flac na dwa twarde dyski (płyty - także winyle, nie mieszczą się w saloniku z otwarta kuchnią o powierzchni 18 m2). Chcę kupić zestaw stereo, przeznaczyłam na niego budżet w wysokości 6-7 tys. zł - ma to być wzmacniacz z odtwarzaczem strumieniowym i kolumnami. Bardzo chętnie widziałabym twardy dysk na pokładzie wzmiankowanego odtwarzacza ale nie jest to warunek konieczny. Bardzo podoba mi się np. ten odtwarzacz, aczkolwiek, jako 1/3 założonego składu, jest raczej za droga: Cambridge Audio Azur CX-N, bo z Waszego forum wiem, że połowę założonego budżetu powinny zabierać kolumny. Słucham trip-hopu, jazzu, indie-rocka i muzyki klasycznej. Lubię jasne ale nieco ocieplone brzmienie i słucham najczęściej wieczorami, nie chciałabym jednak zadrażnień z sąsiadami, tak więc bas ma być wyrazisty ale nie nachalny (zwłaszcza wieczorem, kiedy słucham nieco ciszej).
Bardzo proszę o pomoc, liczę na Was.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes, nie to, żebym namawiał, ale skoro masz muzykę zgromadzoną na dwóch twardych dyskach, to czy brałaś pod uwagę alternatywną opcję - muzyka puszczana z komputera przez DAC-a (przetwornik cyfrowo-analogowy) i z niego podawana do wzmacniacza? To, czy ta opcja ma sens zależy min. od tego jak planujesz ulokować komputer w stosunku do wzmacniacza etc. W takim wypadku zamiast odtwarzacza strumieniowego kupowałabyś DAC-a. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie ma tę zaletę, że za te same wydane pieniądze uda się zdobyć lepszego jakościowo DAC-a niż odtwarzacz strumieniowy - myślę tu o jakości dźwięku.
Podrzucam tylko pomysł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...