Skocz do zawartości

Kino domowe 40m2


Justyna

Recommended Posts

Witam

Poszukuje sprzętu muzycznego, chyba zdecyduje się na 5.1, który miałby nagłośnić ok. 40 m2 Salon łączony z kuchnią, całe mieszkanie ma 60m2 i jeszcze jakiś zapas na imprezke pod altaną, która znajduje się zaraz obok domu.
Zależy mi aby amplituner łączył się bezprzewodowo z telefonem, tabletem czy komputerem.
Budżetu nie mam określonego, chciałabym się najpierw zorientować ile trzeba szykować na coś sensownie grającego.
To co mogę dodać o swoich preferencjach, muzyka 80% filmy 20% i fajny ciepły basss icon_smile.gif

Czekam na porady

Pozdrawiam! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałaś że szukasz sprzętu muzycznego, a potem jeszcze zaznaczyłaś że w 80% będzie muzyka słuchana, dodatkowo spory metraż.
To duże wymaganie stawiane przed amplitunerem kina domowego ( są gorsze kwestii muzyki od sprzętu stereo) i kolumnami .
Kwota może być obiektywnie biorąc spora, jeśli faktycznie stawiasz na jakość w muzyce, która będzie najczęściej puszczana.
Oczywiście jakość to rzecz dla każdego względna , ktoś zestawem kina za 3 tys się zachwyci inny zacznie szukać od kwoty 7 tys, w tych twoich wymaganiach raczej ta druga kwota.


Cytat

Zależy mi aby amplituner łączył się bezprzewodowo z telefonem, tabletem czy komputerem.


BTH zwykle jest , ale masz prostszą opcję nagrać muzykę, płyty na pendriva i włożyć na stałe w wejście usb icon_wink.gif amplitunera! Amplitunert kd , czy tunery sieciowe maja teraz stacje radiowe www ( kilka tys muzycznych stacji tematycznych ), tel jako źródło muzyki jest więc słabym pomysłem.

Cytat

i jeszcze jakiś zapas na imprezke pod altaną, która znajduje się zaraz obok domu.


Zapas czego, kabla, czy głośności ?

Imprezy z takim sprzętem na powietrzu to zły pomysł, masz tam pociągnięte przewody bezpiecznie, zabezpieczone miejsce ( wilgoć szkodzi) na głośniki ? Chyba że altana to raczej taras zaraz za oknem i drzwiami. Amplitunery kinowe ( ale i wzmacniacze stereo) mają zwykle opcję ( nie wdając się w zawiłości) tak zwanej drugiej strefy do nagłośnienia. Chyba mniej problemów to kupić jakiś fajny bombox z cd i usb .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...