Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Szym3k

Problem z nowym amplitunerem.

Recommended Posts

Witam,

Kilka dni temu zakupiłem Onkyo RZ800. Wszystko działało dobrze do momentu, aż przedwczoraj przy przełączeniu programów telewizyjnych na dekoderze Cyfrowego Polsatu w kolumnach słychać "pyknięcie" (nie wiem jak to inaczej nazwać). Odgłos ten ni występuje np. przy przełączeniu stacji radiowych.
Ktoś z Was ma jakiś pomysł co może być przyczyną?

Pozdrawaim

Chyba zły tytuł, bo to poroblem z dekoderem sat. bo z niego idzie taki " pik i impluls", lub sytuacja z konkretną stacją tv.
Przecież przełączając stacje radiowe w samym amplitunerze fm, www, czy przeskakując piosenki to pykania raczej niema.
Kiedyś czytałem jak ktoś skacząc po kanałach w tv spalił głośnik wysokotonowy. Dlatego jak nagłaśniać to film, oczywiście także ten z filmowego kanału satki, ale nagłaśnianie wszystkiego jak leci i skakanie po kanałach to raczej jak widać, ostrożnie.

Sam nie wiem czy to wina dekodera czy amplitunera, bo zresetowałem AV i problem ustąpił. Tak się zastanawiam czy przyczyną mogło być pomieszanie jakiś ustawień na pilocie.

Nie ma ustawień powodujących pikanie.
Też bym obstawiał że to wina dekodera. Podczas przełączania sygnału następuję wyłączenie i ponowne włączenie dźwięku. Nie powinno to jednak powodować pykania.

Daj znać jeśli problem się nawróci.

Pozdrawiam i życzę bezproblemowego odsłuchu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować