Skocz do zawartości

Triangle Zerius 202 v rotel RA 1062 ?


jaro7777

Recommended Posts

Witam serdecznie,
Korzystając z okazji,... Pomyślności w Nowym Roku,....
Po chwili fascynacji kinem domowym icon_biggrin.gif , postanowiłem zbudować również zestaw stereo.
Posiadam już odtwarzacz CD sony sony cdp-xb930qs.( Nie przywiązuje się do niego i zawsze mogę go wymienić) icon_biggrin.gif , Zakupiłem również kolumny Triangle Zerius 202. i mam możliwość zakupu wzmacniacza Rotela RA 1062. (cena ok 1000 zł) Czy to dobre połączenie ? Czy w cenie do ok 1200zł warto poszukać czegoś innego?.
Muzyka rożna.. i rock ale i smooth jazz. Zasadniczo wolę żywy , jasny dźwięk...ale łagodnością również się zadowolę icon_smile.gif .

PS. Przy okazji może kogoś to zainteresuje , sprzedaję (polecone swego czasu przez kolegów z Forum) Infinity RS 3000 ,
pozdrawiam
jaro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To połączenie da Ci właśnie żywy, dynamiczny ale jasny i kto wie, czy nie za bardzo wyostrzony dźwięk. W ciemno bym się obawiał.
A jaki wzmacniacz grał do tej pory z Infinity? Podłączałeś do niego także Triangle? Jak grało?




witam,
Niestety, grał ampli sony STR DA-5400ES, wiec chyba trudno uznać go za coś referencyjnego,
Natomiast, (na tym ampli )zdecydowanie Triangle było bardziej wyostrzone , bardziej wyraźne .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cena za tego Rotela jest dobra. Jak jest kompletny (z pilotem) i w dobrym stanie to warto - szczególnie, jak byś go miał w okolicy i mógł osobiście odebrać i sprawdzić.
Jeżeli będzie za ostro (Triangle...), to można spróbować troszkę załagodzić np. odpowiednimi kablami.

Pozdrawiam



Rotel jest w super stanie, niestety bez pilota.
Pozdrawiam
jaro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kablami? No to tylko chyba jakieś VanDen Hul, Alphard albo Cable Talk. icon_biggrin.gif



Zakładając, że byłby to rotel to czy te kable byłyby odpowiednie aby troszkę złagodzić dźwięk :http://www.avcorp.pl/van-den-hul-cs-122-hybrid-p-686.html
Pozdrawiam
jarek

PS znalazłem jeszcze rotela RA 985BX :http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-985bx-pilot-i5914795626.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli VdH, to te, które pokazałeś raczej nie. Ma je mój kolega i dają dość mocno górą. Miałem CS-122 wersję w zielonej koszulce i te byłyby bardziej odpowiednie. Trzeba by szukać używanych. Pojawiają się.
Mnie chyba bardziej chodziło o interkonekty The First (bez Ultimate) i the Second. Te grały dość ciemno, soczyście, kremowo.
Pamiętaj jednak, że kablami dość delikatnie koryguje się brzmienie. Jeśli przesadzisz, to kable mogą nie dać rady zamaskować takich efektów.
Oczywiście dużo może zdziałać akustyka, odpowiednie "ustrojenie" pomieszczenia. Dużo miękkich, pochłaniających i rozpraszających dźwięk materiałów da sporo.
Choć oczywiście też w pewnych granicach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się ocieplonego dźwięku, to przede wszystkim nie kupuje się takich kolumn.
Ale jeśli kupiłeś już Triangle, to na pewno znajdzie się cieplej, łagodniej na górze grający wzmacniacz.
Być może rzeczony Rotel będzie dla Ciebie tym czego szukasz.
W tym kłopot, że nie znam stopnia Twojego lubienia jasnego dźwięku.
Do 1200 zł na pewno warto wymienić wzmacniacze Musical Fidelity, Advance Acoustic, Xindak i Roksan. Oczywiście czy znajdzie się coś ciekawego w tej cenie, tego nie wiadomo. Wszystko zależy od podaży i ... no właśnie popytu.
Z drugiej strony czy będzie Ci odpowiadała żywość tych wzmacniaczy. Nie to, by jakoś muliły, czy coś w tym stylu, ale ze względu na ich miększy, łagodniejszy charakter mogą wydawać się mniej "żywe", dynamiczne, choć często tak nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli RA-1062 jest w idealnym stanie, to pilota oryginalnego dokupisz za maks. 100zł (a lepiej wydać tyle na uniwersalnego Logitecha).

Natomiast jest ciekawa alternatywa - droższa, ale z DACem i wejściem USB:
http://allegro.pl/rotel-ra-11-dac-wm8740-s...5914285847.html
To wzmacniacz Rotel RA-11 w idealnym stanie. Przekracza Twoje założenia cenowe, ale zewnętrzny DAC z USB swoje kosztuje...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej,

Zestaw skompletowany.
Za namową RoRo, zakupiłem Rotela RA11 (cenowo przystępnie - 1400) oraz kable KODA YW8929, (te już bez namowy RoRo). icon_biggrin.gif
Zestaw gra całkiem fajnie. Pomimo moich obaw, ostrość dźwięku nie drażni. Dźwięk jest czysty, wyraźny i w gruncie rzeczy taki jakiego oczekiwałem.
Poszczególne elementy nie są przesadzone ale ogólnie dźwięk jest mocny....
Całość daje rade...

Słucham więc dalej...
pozdrowionka
Jaro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...