Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2,5 tyś zł


Name25

Recommended Posts

Witam
na wstępie zaznaczam, że w temacie sprzętu muzycznego jestem laikiem, do tej pory muzyki słuchałem głównie na słuchawkach(Sony mdr-1a) oraz na głośniku bt(JBL Charge 2) .Chciałbym jednak kupić zestaw stereo do 2,5 tyś zł(możliwa dopłata).Wymiar pomieszczenia, w którym będzie sprzęt to około 8m2.Muzykę będę słuchał głównie z płyt CD oraz czasem z laptopa.Muzyka jakiej słucham to głównie Rap poza tym muzyka klasyczna, rock.
Moim jedynym wymaganiem jest odtwarzanie płyt CD.Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze informacji jaki rodzaj dźwięku lubisz (barwa, twardość, jasność, temperatura, nasycenie, równowaga tonalna - nie wiesz o co chodzi, poczytaj inne wątki).
Inna sprawa, czy sprzęt musi być nowy, czy może być używany? Oczywiście używany da Ci dużo lepszą jakość dźwięku w takim samym budżecie.
2,5 kzł, to nie jest znów taka duża suma i powiedzmy sobie szczerze nowy zestaw będzie grał poprawnie, ale tak sobie... . o ile masz jako takie potrzeby jeśli chodzi o jakość dźwięku. Rozumiem, napisałeś na czym słuchałeś i pewnie wiele zestawów, nawet bardzo przeciętnych zagrałoby Ci tu dobrze. Ale czy o to chodzi?

Pokój masz mały. Więc tym bardziej przydałby się plan wraz z wymiarami gdzie i jak daleko od siebie, od ścian i Twojego miejsca odsłuchowego od kolumn i tylnej ściany będzie to wszystko stało. Tu masz podstawy, jeśli nie znasz: http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
akustyka, to podstawa. Nawet najlepszy zestaw w pomieszczeniu o złej akustyce i niepoprawnym ustawieniu kolumn może zagrać znacznie poniżej swoich możliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jeśli sprzęt nowy, to szału nie będzie. Szkoda, że nie napisałeś pod awatarem skąd jesteś.
Nowy zestaw możesz odsłuchać w salonie audio (nie elektro markecie typu MM czy Saturn). Pewnie w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania jest choć jeden taki.
Umów się na odsłuch, każ podłączyć coś w swoim budżecie i przekonasz się jaki zestaw Ci najbardziej odpowiada.
Plan pokoju dobry, ale gdzie postawisz kolumny? Może sam sobie na to pytanie odpowiesz? Poczytaj podstawy (jeśli nie znasz) i będziesz wiedział co i jak. http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
mieszkam w Szczecinie.Mam jeszcze takie pytanie co by mi Pan polecił gdybym zdecydował się na zakup używanego sprzętu.Tak jak wcześniej pisałem budżet 2,5 tyś zł jest dość umowny, jeśli jakość sprzętu będzie znacznie lepsza to mogę dołożyć do 3,5-4 tyś zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tu na forum wszyscy sobie "piszemy" per Ty. To taki nieformalny zwyczaj. I jest sympatyczniej, mniej sztywno. Prawda?

By Ci coś konkretnie polecić musiałbym znać przede wszystkim Twoje upodobania dźwiękowe. Już mam odciski na palcach od pisania tego, ale powtórzę.
Jaki rodzaj dźwięku, barwy lubisz? Jaśniejszy, ostrzejszy, chłodniejszy, twardszy, agresywniejszy, konturowy, czy odwrotnie bardziej soczysty, pełniejszy, nasycony w średnicy, słodszy, cieplejszy, łagodniejszy itp? Może coś własnymi słowami?
A jeśli słuchałeś jakiegoś zestawu (jakiego?), co Ci się w nim podobało albo nie?
Oczywiście odsłuch w jakimś salonie pomógłby Ci ustalić jaki dźwięk Ci bardziej odpowiada, do czego chcesz dążyć.
W Szczecinie i okolicach jest na pewno co najmniej kilka takich salonów audio. Umów się na odsłuch, Nawet zestawu 2 - 3 razy droższego niż Twój budżet. Bo używany zestaw będzie na takim właśnie poziomie grać.

Rysunek pokoju z propozycją umieszczenia kolumn i zaznaczeniem Twojego miejsca odsłuchowego oraz rozstawu kolumn i odległości od ścian tylnej i bocznych (po przeczytaniu wątku o akustyce) wciąż aktualny i pożądany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...