Skocz do zawartości

Transport CD


Sandflyer

Recommended Posts

Drodzy,
Stanąłem przed problemem wymiany odtwarzacza CD. Mój obecny odtwarzacz (Denon DCD 510AE) zaczyna odmawiać współpracy - przede wszystkim nie "bierze" płyt. Wszelkie zabiegi kosmetyczne - czyszczenie lasera już nie pomagają (na dłuższą metę). Sprzęt był eksploatowany dość intensywnie i się po prostu zużył. Nie jestem przekonany, czy chcę się bawić w wymianę lasera.

Najprościej jest niby wymienić odtwarzacz, ale mój w tej chwili tylko i wyłącznie kręci płyty. Jako DAC służy Cambridge Audio Stream Magic 6.
Tak więc nie muszę i nie chcę kupować audiofilskiego odtwarzacza, ale zależy mi na w miarę solidnym, trwałym transporcie, bo płyt gram dużo.

Czego powinienem szukać? Cena nie stanowi jakiegoś problemu, ale jak wspomniałem, chodzi mi przede wszystkim o trwały transport, a niekoniecznie jakość brzmienia na wyjściu analogowym.
Używki wchodzą w rachubę, ale niejako przeczą mojej idei - zapewnienia jak najdłuższego życia. Tzn. używkę mogę kupić tylko wtedy, gdy mam pewność, że poprzednik nie eksploatował sprzętu zbyt intensywnie.

Z góry dzięki.

///

uzupełnienia:
Potrzebny mi jest tylko transport CD. Mam osobny odtwarzacz blu ray, nie mam KD, więc nie muszę/ nie chcę mieć wyrafinowanego odtwarzacza uniwersalnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Potrzebny mi jest tylko transport CD. Mam osobny odtwarzacz blu ray, nie mam KD, więc nie muszę/ nie chcę mieć wyrafinowanego odtwarzacza uniwersalnego.



Może więc w stronę wygody ( wspólny pilot ) Cambridge Audio Azur 651 C http://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzac...1-azur-651c651a, http://www.hi-fi.com.pl/odtwarzacze-cd-tes...-azur-651c.html lub podstawowy model Cambridge Audio Topaz CD10, skoro tylko za napęd.
Z założenia transportem też jest najnowszy model Cambridge Audio CXC .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też myślałem o Topazie. Jest tylko jeden drobny szkopuł, dość głupawy - w Stream Magic jest jedno wejście optyczne i jedno koaksjalne. Koaksjalne jest zajęte przez blu ray, więc wolałbym znaleźć odtwarzacz z wyjściem toslink, bo w przeciwnym razie blu ray musiałbym puścić po analogu...
Ale to jest rzecz drugorzędna.

///

Cambridge Audio CXC
Wygląda bardzo atrakcyjnie, cena - hm - będzie wymagała pewnych negocjacji icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mój obecny odtwarzacz (Denon DCD 510AE) zaczyna odmawiać współpracy - przede wszystkim nie "bierze" płyt. Wszelkie zabiegi kosmetyczne - czyszczenie lasera już nie pomagają (na dłuższą metę). Sprzęt był eksploatowany dość intensywnie i się po prostu zużył. Nie jestem przekonany, czy chcę się bawić w wymianę lasera.

A jakie są koszty wymiany lasera i dostępność "z pewnej ręki"?

Bo może jednak warto w to wejść - mniej problemów co zrobić z niesprawnym odtwarzaczem i rozsądne koszty...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...