Skocz do zawartości

ROTEL - japończyk z brytyjską naleciałością


Recommended Posts

  • 1 month later...

Panowie chciałem zapytać czy mamy tutaj użytkowników modelu Michi X5 ? Ewentualnie czy ktoś z Was miał z tym sprzętem bliższy kontakt. Mam obecnie Rotela 1592 mk2 z kolumnami Bowersa 702 s2.  Myślę czy tej elektroniki nie zmienić na pierwszą wersję Michi x5. Podpowie mi ktoś z Was czy może być to zmiana warta dolożenia w sumie nie tak małej kwoty ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego raczej Ci nikt nie powie, że wydana kwota jest wprost proporcjonalna do progresu brzmienia. Dla jednej osoby będzie warto dołożyć kasę, a druga powie, iż jest to wyraźnie za mało.

W przewidzianym budżetu spoglądałbym już na system dzielony: końcówka mocy plus przedwzmacniacz.

Rotel ma w swoim portfolio jedno oraz drugie, a oprócz serii Michi, można kupić w korzystnych cenach modele z serii RB ( końcówka ) oraz RC ( przedwzmacniacz ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A u mnie zmiana w systemie 😀 

Wzmacniacz Rotel A14 znalazł nowego właściciela,  a ja przygarnąłem 2-letniego RA-1572. Mam tylko kłopot z kolorem, bo wieża była czarna, a nowy klocek jest srebrny. Szukam więc teraz srebrnego CD, a czarnego CD 14 chcę sprzedać. Na portalu na literę "o" jest RCD-1072, ale nie wiem, na ile godny polecenia jest ten model. Ech, takie mam rozważania wieczorową porą ;) Póki co w tle fajnie gra muzyka... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kłaniam. Posiadam RA-11. Jest tam DAC, który wedle zapewnień producenta, ma przetwarzać sygnał do 24/192. No i nie przetwarza. Mój streamer ma funkcję testowania połączenia i wzmacniacz odtwarza sygnał do 24/48. Wszystko powyżej to tylko jakieś delikatne trzasko-piski. Będę wdzięczny za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie masz pełnego dekodowania MQA. Możliwe, że Wiim dekoduje pierwszą warstwę dlatego masz 24/48, a dac wbudowany w Rotelu nie dekoduje kolejnych warstw MQA. Jeśli zależy Ci na plikach 24/192, których wcale nie ma aż tak dużo na serwisach streaminowych spróbuj Amazon Music lub Qobuz. Z mojego doświadczenia nie warto, lepiej zmienić w Tidalu na plan Hi-Fi i nie zawracać sobie głowy plikami hi res. Większą różnice usłyszysz między starymi wydaniami płyt a tymi po remasteringu. 

Możesz jeszcze spróbować połączyć coaxialem ale według mnie szkoda zachodu. Spokojnie 16/44.1 wystarczy do słuchania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, soberowy napisał:

Prawdopodobnie nie masz pełnego dekodowania MQA. Możliwe, że Wiim dekoduje pierwszą warstwę dlatego masz 24/48, a dac wbudowany w Rotelu nie dekoduje kolejnych warstw MQA. Jeśli zależy Ci na plikach 24/192, których wcale nie ma aż tak dużo na serwisach streaminowych spróbuj Amazon Music lub Qobuz. Z mojego doświadczenia nie warto, lepiej zmienić w Tidalu na plan Hi-Fi i nie zawracać sobie głowy plikami hi res. Większą różnice usłyszysz między starymi wydaniami płyt a tymi po remasteringu. 

Możesz jeszcze spróbować połączyć coaxialem ale według mnie szkoda zachodu. Spokojnie 16/44.1 wystarczy do słuchania muzyki.

Dziękuję za odpowiedź. Pełna zgoda co do Tidala. Problemem jest to, że streamer wysyła sygnał testowy o różnych parametrach. Sprawdzałem na Denonie, HK i Yamaha i sygnał testowy był dekodowany do 24/192. Na Rotelu to max. 24/48. Oczywiście racjonalizowanie, że i tak nie usłyszę ma sens. Bardziej chodzi o ciekawość że funkcja ma działać a nie działa.

4 godziny temu, stach_s napisał:

Optyk w Wiim nie obsługuje 24/192 

Skąd taka informacja. No chyba że soft oszukuje.

Screenshot_20231211_210216_WiiM Home.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Victor napisał:

Skąd taka informacja. No chyba że soft oszukuje.

Screenshot_20231211_210216_WiiM Home.jpg

Przepraszam, zapomniałem zaznaczyć, że to moje tylko doświadczenie. 

Po wybraniu maksymalnych wartości i kliknięciu "play test audio" usłyszałem ciszę ;)

Powrót do 24/96 zadziałał. Sprawdzałem kilkukrotnie. 

Po podłączeniu koaksjalem 24/192 ruszyło bez oporów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, stach_s napisał:

Przepraszam, zapomniałem zaznaczyć, że to moje tylko doświadczenie. 

Po wybraniu maksymalnych wartości i kliknięciu "play test audio" usłyszałem ciszę ;)

Powrót do 24/96 zadziałał. Sprawdzałem kilkukrotnie. 

Po podłączeniu koaksjalem 24/192 ruszyło bez oporów. 

Masz Wiim pro, czy przez przejściówkę optyczny-koaksjal puszczałeś sygnał?

To jest jedna z moich "teorii" że to nie problem streamera tylko DACa

Mam Wiim mini i słyszałem sygnał 24/192 ale nie na Rotelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...