Skocz do zawartości

Ustawienie kolumn stereo dla wielu słuchaczy i to przy stole.


grzegorzp486

Recommended Posts

Witam!
Mebluje właśnie salon ma tam być stół dla 6 osób. Przy stole siedzimy sobie grając w szachy, oglądamy zdjęcia ...
Chciałem aby takie spotkania odbywały się przy dobrze brzmiącej muzyce. I jak ja to mam ustawić? Jedno co przychodzi mi na myśl to odsunięcie stołu daleko od kolumn. Jak Wy zrobilibyście na moim miejscu? Coś kiedyś słyszałem że grające tło może być lepiej lub gorzej zorganizowane także pytam.

Pokój ma 4.8m / 3.7
Kolumny podstawkowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jesli kolumny beda w odleglosci około 3 metrów i rozstawione ok 2 metry powinniscie dobrze slyszec wszystkie dzwieki.
Oczywiscie nie da sie uniknac sytuacji w ktorej osoba siedzaca blizej prawek kolumny ja bardziej slyszy, aby to wyeliminowac glosniki musialy by byc faktycznie bardzo daleko i to juz nie podstawkowe.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłą rzeczy.
U Ciebie trzeba by kolumny postawić przy krótszej ścianie. Rozstaw około 280 cm a odległość od tylnej ściany nie mniej niż 40 - 50 cm.
Stół z biesiadnikami powinien wówczas stać po przeciwnej stronie, czyli blisko przeciwległej krótszej ściany.
Oczywiście o idealnym odsłuchu nie może być mowy, ale da radę przyjemnie spędzić czas.
Miejsca bliżej centrum mogą zajmować osoby bardziej utytułowane (książęta, hrabiowie, ministrowie i gwiazdy popkultury)
Ewentualnie przy grze w szachy aktualni liderzy.
I na odwrót. Miejsca skrajne nielubiani koledzy/koleżanki (np. pyskate albo pryszczate), albo przegrani lub pijani (im wszystko jedno) icon_mrgreen.gif

Mam nadzieję, że wiesz od którego momentu żartowałem icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...