Skocz do zawartości

Ceny kina domowego od do


Kostek32

Recommended Posts

Nie wiem czy jest juz taki temat dlatego ośmieliłem się założyć nowy.
Czy ktoś mógłby mi nakreślić ceny kina domowego? Chodzi mi o prosty sprzęt, bez nie wiadomo jakich bajerów (ogranicza mnie portfel). Potraficie zrobić widełki od-do? Za nowe kino domowe, jak i za sprzęt używany choć nie stary i w idealnym stanie. Tak mniej więcej. Chcę nie dać za dużo, ponieważ na http://www.projekt-wem.pl/zaluzje-drewnian...drewniane-25-mm potrzebuję poza kinem domowym, a chciałbym mimo wszystko mieć na to i na to.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba określić co to jest kino domowe i z czego się składa. Bo nawet to dla wielu jest mało oczywiste,ponieważ kupują tylko amplituner kinowy 3 kolumny, bo chcą mieć "kino", a kupują bo oglądają tv seriale - paranoja.
Kino domowe to minimum: amplituner kinowy + 5 kolumn +, subwoofer + odtwarzacz dvd, br. + TV. i kable

To o co prosisz jest ciężkie do sprecyzowania jak nie zna się warunków. Bo widziałem kino domowe za 699zł w markecie miało jednostkę sterującą i 5 kolumn-jak kostki rubika i subik jak pudełko po butach. Pewnie wydawało nawet jakieś dźwięki.
Chcesz większy nie plastikowy ? są wyroby kolumno podobne po 500zł zestaw, tak jak amplitunery kd w podobnej cenie.
Dla kogoś kto buduje zestaw kinowy na poważnie sam subwoofer np. za 5-8 tys będzie nie wystarczający, tak jak amplituner za te pieniądze.
Jednak zróbmy prosta kalkulację do przeciętnego klienta, bliższy realiom ekonomicznym Kowalskiego.

Zróbmy takie założenie :
- pokój ma około 17-25m
- nie kupujemy najtańszego badziewia, ale taki zwyczajny standard, bo wiadomo na nic extra nie starczy ;/
- nie pchamy się także w najnowsze gadżety nowinki w amplitunerach i modele co właśnie się pojawiły np. wczoraj.
- zestaw kinowy dla filmów i doznań efektów filmowych, a nie strikte muzycznych - bo nie ten budżet.
- nie mamy nic, tylko TV i budujemy od zera.
- sprzęt nowy ze sklepu.

I liczymy :
1) Amplituner kinowy i pokój średnio, duży i ma jakoś grać to min 1500zł, a w przypadku niektórych marek powyżej 3000zł. OK niech będzie 1700zł.
2) Kolumny set 5.0 czyli 2 podłogowe fronty , centralka i 2 tylne, cena minimalna zestawu to 1200 zł . Choć spora ilość tanich zestawów 5.0 oscyluje w granicach tej kwoty, ale razy 2. Jak 7.0 (bo górne przednie efekty) to minimum 1800zł
3) Subwoofer niezbędny, z różnych względów, a jakich to można poczytać. Koszt min. 600zł
4) Odtwarzacz filmów min 400-600zł
5) Różne kable hdmi i głośnikowe to min 200-300 zł na średni pokój
* uprzedzam, że powyższe moje wyliczenie jest przy napisanych wyżej założeniach i ma to charakter ogólny, bo wiadomo że można znaleźć np. konkretny model amplitunera X różniący się ceną w różnych sklepach nieraz o sporo %..



Tak więc wychodzi, że na pełny zestaw kinowy podstawowej klasy to trzeba mieć te minimum 4,3 tys. Oczywiście jak kupisz wszystko razem utargujesz zniżkę Oczywiście są lokalne też promocje i coś już ktoś może mieć np. dvd, kable itd
Coś co prezentuje już jakiś poziom jakości w filmach i gra trochę lepiej muzykę, to dwa razy tyle, icon_confused.gif choć nadal będą to dość powszechne i budżetowe elementy.

Większy pokój, lub chęć słuchania także muzyki, to wiadomo lepsze kolumny ( minimum zestawik 5.0 3-5tys), czasem więc i lepszy amplituner kinowy ( 2500-4000zł), lepszy sub do filmów .
Co do widełek to można zrobić tu dziesiątki opcji typu nowy ampli używane kolumny itd itp , albo kolumny wyższej klasy i znów przeliczać. Temat na długa dyskusję i mnożenie przykładów .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dobrze ze Jacek podszedl profesjonalnie do sprawy i cos starał się nakreślić.
Niestety jest to bardzo ciężka sprawa. Jak z używanym i nowym samochodem. Widełki sa znaczne.

Jako branża i pewnie widzisz to po forach mogę Ci określić żę za nowe najczęściej zadawane pytania to kwestia widełek 3500-4500 zł.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...