Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pawlox1545

Problem z Yamaha fsw 150

Recommended Posts

Witam zakupiłem subwoofer yamaha fsw 150 do pianocrafta 810, i gdy ustawie powyzej 6/10 mocy nawet przy głośności na 9 zaczyna oddawac dziwny odgłos poprostu brzeczy strasznie. O co Chodzi?

Wygląda na to, że karkas Ci się obciera. Na moje to masz zerwane zawieszenie dolne. Lubisz dać czadu....icon_smile.gif ale niech ktoś się jeszcze wypowie bo jestem antytalenciem elektroakustycznym.

Bardziej optymistyczna wersja jest taka: mysz wlazła Ci do suba, włączyłeś i mysz dostała zawału i teraz jej truchło podskakuje na membranie.

Cytat

Wygląda na to, że karkas Ci się obciera. Na moje to masz zerwane zawieszenie dolne. Lubisz dać czadu....icon_smile.gif ale niech ktoś się jeszcze wypowie bo jestem antytalenciem elektroakustycznym.

Bardziej optymistyczna wersja jest taka: mysz wlazła Ci do suba, włączyłeś i mysz dostała zawału i teraz jej truchło podskakuje na membranie.

nie możliwe głośnik wygląda ok.

A widzisz zawieszenie dolne. Masz tam dojscie? Jak naderwie Ci się resor to krzywo chodzi karkas i obciera się, uderza o nadbiegunnik.

Ale powtarzam, nie jestem pewien. Ja tam tylko potrafię palić cewki icon_smile.gif

Cytat

A widzisz zawieszenie dolne. Masz tam dojscie? Jak naderwie Ci się resor to krzywo chodzi karkas i obciera się, uderza o nadbiegunnik.

Ale powtarzam, nie jestem pewien. Ja tam tylko potrafię palić cewki icon_smile.gif

tak widze i wyglada okej

Z tyłu głośnika wchodzą do niego przewody -plecionka. Jak głośnik ma duże wychyły to plecionka trze,puka o membranę. Trzeba je bardzo delikatnie odgiąć w stronę przeciwną od głośnika. Oczywiście może coś trzeć na cewce, wew. zawieszeniu, czy być jakiś luz w sensie niedokręcona śruba i wibruje.

DSC01446.jpg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować