Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
NoxQB

Głośniki samochodowe jako kolumna

Recommended Posts

Witam mam pytanie dotyczące głośników samochodowych ( 2 model: https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/glos...tm_campaign=xml HERTZ DCX 690.3 ) , mianowicie chcę zrobić z nich komumny tzn obudować i postawić w pokoju. Moje pytanie brzmi czy po 1 muszę do nich kupić koniecznie wzmacniacz samochodowy o jakiej mocy i w jakiej cenie, 2 najważniejsze pytanie czy będę w stanie podłączyć je do komputera. Nie mam żadnej wiedzy na te tematy więc niektóre pytania mogą być oczywiste dla niektóry ale proszę o pomoc. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Z danych producenta wynika, że głośnik jest wysokoskuteczny przy impedancji 4 Ohm. Jednocześnie nie ma informacji o wartości minimalnej impedancji. W każdym razie, abstrachując od tego jak będzie to-to grało, spokojnie możesz w miarę mocny (powiedzmy powyżej 30 W), dowolny wzmacniacz użyć, który będzie dysponował wyjściem 4.Ohmowym. z kompem połączysz wzmacniacz poprzez kable RCA na przykład.

PS Niezbyt dobrze kolego Nox utrafiłeś tematem w dział, chyba że te głośniki miałyby służyć do zastąpienia systemu wielogłośnikowego kina domowego.

Też wydaje mi się, że to pomysł fatalny, trzeba mieć bardzo dużą wiedzę na temat konstrukcji kolumn i osłuchanie, nie wspominając o sprzęcie pomiarowym, żeby wyszło jak należy. Pod tym względem uważam, że warto zaufać profesjonalnym konstruktorom i pomyśleć o takowej konstrukcji używanej.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować