Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
szymek02

Yamaha RX-V779 - pass through

Posiadam amplituner Yamaha RX-V779 i zastanawiam się czy jest możliwość nastawienia domyślnego ustawienia się amplitunera przy jego wyłączeniu na wyjście HDMI2 – (most dla TV) tak, że w przypadku włączenia TV (bez załączonego amplitunera) sygnał antenowy będzie przenoszony na TV bez konieczności załączenia amplitunera na właściwe wyjście/wejście.
Byłoby to bardzo przydatne.
Czy ktoś słyszał o takich możliwościach?

Oczywiście jest taka opcja,Napisz tylko jak masz to wszystko połączone.

No ją nie był bym taki pewien.
O ile dekoder masz podłączony po HDMI do amplitunera potem telewizor to ta funkcja nazywa się pass through tak jak napisałeś, ale nie wiem czy czasem to nie działa tylko z HDMI out 1!

Mam nadzieję że się mylę.

Z dekodera TV wychodzi kablem HDMI do amplitunera wejście HDMI 2, następnie z amplitunera HDMI 1 OUT wychodzi kablem HDMI do TV gdzie wczordzi do wejścia HDMI 1 (ARC).
Funkcja pass through jest aktywna.
Jak wyłącze amplituner na włączonym programie HDMI2 funkcja działa prawidłowo - jest mostek pomiedzy dekoderem TV a TV.
Natomiast jak słucham radia (lub inny program inny niż HDMI2 na amplitunerze) i wyłącze tak amplituner, połączenie mostu z TV nie dziła (włączam TV i nie mam obrazu).
Dlatego moje zapytanie czy można jakoś domyślnie nastawić, aby wyłączając amplituner, ustawił sie on na program HDMI2 aktywując most z TV.

Tak to mam podłączone.

Ok czyli masz wpięte do 1ki jednak.
Teraz już rozumiem i w odpowiedzi to nie. Nie da się.
Pass thru aktywuje ostatnio wyłączane źródło. Czy jak zgasisz z HDMI 2 to właśnie 2 a jak 3 to 3 itp.

O ile wiem w nowych modelach nadal tak jest. Chodź tego nie sprawdzalem.

Pozdrawiam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0