Skocz do zawartości

Klub marki Sony


Recommended Posts

Modele Sony z serii ES , które słyszałem to 830es (obecny wzmacniacz) oraz 555ES Mk2.
Niestety, nie posiadałem ich w tym samym czasie (dzieliło je około 2 lata ) dlatego nie mogę napisać bezpośredniego porównania .
Mogę powiedzieć, iż oba modele podobały mi sie brzmieniowo . Pamiętam zachwyt po zdjęciu obudowy w Mk2 icon_smile.gif
Kondesatory z wysokiej półki, sztywna obudowa podzielona ekranami, odseparowanie lewego i prawego kanału. Naprawdę ten wzmacniacz robił wrażenie. Waga 15kg wraz z zwartą budowa dawała efekt porządnego urządzenia. Wygląd to kwestia gustu, dla mnie był to bardzo ładny wzmacniacz. Pokrętło głośności po lewej stronie to było coś niespotykanego do tamtej pory. Dodatkowo dioda w pokretle powiadamiająca na której godzinie słuchamy (mimo braku zdalnego sterowania) bardzo ciekawa i przyjemna opcja.

Pozdrawiam serdecznie,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wzmacniaczy z serii ES jest naprawdę sporo, można się trochę pogubić w samych oznaczeniach cyfrowo. No ale z tych, co osobiście miałem to najlepiej wspominam 444ES. Ale swego czasu w dobie i fazie fascynacji tymi wzmacniaczami namówiłem sąsiada właśnie na 555ES. I było jeszcze lepiej. Ale sąsiad też "wymieniacz" i sprzęt poszedł dalej...

Personalnie, nie posiadałem np. TA-F3ES, ale ktoś mnie namiętnie nim katował. Akurat nie wspominam tego najlepiej. Taki schyłek trochę serii ES w nienajlepszym wykonaniu...

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony Ta - F 444/555 ES to stara szkoła w dźwięku Sony. Mk2 grał nieco inaczej ze względu na głównego konstruktora pana Takashi Kanai.
Sony Ta - F 555ES Mk2 był najwyższym modelem Sony dostępnym w Europie w katalogu z tamtych lat.

Wyższym i ponoć dużo lepszym modelem wyłącznie na rynek Japoński był Sony Ta - F 777Es

http://www.thevintageknob.org/sony-TA-F777ES.html

Przez wielu np na Audiokarma, uważany na najlepszy wzmacniacz zintegrowany w historii marki Sony. Raz widziałem ten model na Ebay.de, bardzo szybko się sprzedał .

Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K4m - szczerze to ja również żałuję , że sprzedałem swój egzemplarz, bardzo mi ten model przypadł do gustu, a do tego był w stanie praktycznie idealnym zarówno technicznym jak i wizualnym. Niestety te modele z tego co zauważyłem za często nie bywają na aukcjach, przynajmniej w PL ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Direct w Sony omija wszystko wraz z potencjometrem balans, co nie u wszystkich producentów jest normą. W innych posiadanych przeze mnie wzmacniaczach balans nadal jest obecny w torze audio mimo trybu Direct.

Jak widać na zdjęciach kolegi K4m , Sony nie żałował dobrych komponentów do budowy swoich wzmacniaczy. Nichicon, Elna Cerafine, Elna Silmic, sztywne obudowy z wieloma wzmocnieniami itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak wygląda tryb direct w tych urządzeniach? Mam zestaw Hi Fi od ponad roku, ominęła mnie historia ulepszania urządzeń do reprodukcji dźwięku, około pięćdziesiąt lat. Mam doświadczenia tylko z jedną firmą, jestem ciekawy jak to wygląda u innych.



Direct Input - w torze jest tylko potencjometr i dalej bezposrednio na koncowke
Source Direct - w torze jest selektor i potencjometr i dalej na koncowke

Starsze wzmacniacze mialy korekcje pasywna, nowsze maja aktywna, ale przy trybach source direct lub direct input sygnal biegnie jedynie przez styki przelacznikow prosto na koncowke, droga sygnalu jest maksymalnie skrocona, fragment schematu 770ES i 830ES



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...