Skocz do zawartości

Kino domowe vs soundbar 2500zł


Masownik

Recommended Posts

Witam
Przymierzam się do audio do mojego TV samsung 55 4k.
Zestaw by był w dużym pokoju, głownie do gier na Xbox, filmy ( z dzwiękiem DTS, DTS TrueHd) oraz czasami muzyki z youtuba.
Na to mam przeznaczone koło 2500zł. Myślałem nad kinem domowym, bo takie posiadam u rodziców, ale trochę boje się że głosniki mi nieco zepsują aranzacje pokoju. Pomyślałem nad soundbarem bo odsłuchałem kilka i taki soundbar + sub w zestawie bardzo fajnie grają. Faktycznie może nie ma dźwięku przestrzennego ale calkiem miło. Co byście mi radzili lepiej amplituner + kolumny czy może jakiś lepszy soundbar? Ważne zeby była możliwość odtwarzania DTS, DTS TrueHD, Dolby Digital.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porównywanie soundbara, a kina domowego nie ma sensu, ktoś kto wybiera te produkty świadomie powinien mieć różne oczekiwania i potrzeby, inaczej się zawiedzie.
To samo dotyczy zestawu stereo, gdzie stereo, a gdzie soundbar icon_confused.gif: , muzyka na sounbarze icon_eek.gif .Co u pisać o dts ach w sounbarze jak tam stereo kuleje, tzn muzyka brzmi tam równie sztucznie jak przyrównanie parówek do szynki ( takie to przetworzone sztucznie).
Jak czasem chcesz muzyki posłuchać, nawet kulawej z Tv to lepiej jakieś kolumny aktywne w stereo, lub 2.1 jest tego ostatnio na rynku coraz więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój w ktorym byłby sprzet ma 20 m2 po za komodą sofą i stolikiem oraz
stolikiem pod rtv nie ma tam nic. Mam u rodziców kino domowe, ale tak jak
pisze jest to troche na wariata bo o ile rpzednie kolumny i centralna są
ok tak te małe tylne mam na sofie z tyłu za głową więc tez to super
przemyslane nie ejst. Efekty są ale napewno nie takie jak być powinny.
Dlatego teraz u siebie chce sobie to jakoś przemyśleć , ma mi to
służyc do ogladania filmów format mkv one posiadaja zawsze format
dzwieku dts, xbox one do gier oraz muzyka z YT. Niestety żeby meic zestaw
5.0 tylne kolumny znowu musiałbym gdzies na sofie z tyłu na wariata
stawiać bo kobieta zakazała wiercic w scianach żeby je ustawic sensownie
na stojakach. Dlatego pomyslałem o soundbarze + sub w zestawie bądz
osobno. Najwżniejsza sprawa aby soundbar miał możliwosc odtwarzania DTS
bo 99% filmów jakie oglądam mam własnie mkv z dts. Z tego co widziałem
neistety nie każdy soundbar ma taką możliwość.
Taki o to mam dylemat:)

zastanawialem się nad Denon DHT S514
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z soundbara do filmów jaki fajnie grał i słyszałem to Yamaha z procesorem dźwięku przestrzennego. Do muzyki się nie nadaje ale filmy wypadały powiedział bym ciekawie.
Namiastka kina.

Radzę ci idź w amplituner stereo albo wzmacniacz z ejsciami cyfrowymi i dwa lepsze monitory i tyle.

Np onkyo 8150, Yamaha as501 i magnat quantum 673, monitor audio bronze 2 itp. Lepiej na tym wyjdziesz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA bronze 2 są całkiem niezłe, ale raczej dla kogoś kto wie czego szuka i zna swój sprzęt, oczekiwania. One brzmią dość twardo, chłodno i analitycznie, nie są uniwersalne i raczej nie dla fana uderzenia i kina.
Lepsza już może być ich wersja poprzednia Monitor Audio BX2, lub coś innego z przedziału 1-1,5k zł z JBLa studio 230, Magnata 673, Dali zensor 3 itd.

Co do dwu kolumn i namiastki kina to nie wiem jakie masz oczekiwania i czym dla Ciebie jest kino. Dla mnie film to treść, obraz, a to czy mi lata coś za uchem (efekty kinowe) nie jest dla mnie żadnym priorytetem, wystarczy mi stereo w filmie i mocne uderzenie dwu kolumn.
To co przekazują głośniki tv to ledwie parę procent ( przy dobrej regulacji parametrów może więcej) tego co usłyszysz z normalnych kolumn , dodatkowo w kolumnach masz wrażenie dynamiki, głębi, a tego sam Tv nie odda, nawet jakby grał głośno.

Jak duży masz pokój ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój mam 20 m2, i ma mi to służyc w 50% do gier na Xbxo one i po 25% na film i muzyka z YT. Co do efektów kinowych to tez nie ejstem aż tak na to nastawiony. Chciałbym jednak żeby był dzwiek dts. Natomiast co do efektów to fajny dzwięk żeby był przy filmach np lądowanie samolotu, albo coś w ten deseń. Dokupiłbym sub. Chyba że soundbar to będzie rozwiązanie ale widze ze nieco mnie do niego zniecheciliscie.

jeszcze mi sie przypomniało te kolumny co podajecie nie są takie duże jak te w zestawach stereo badz kina domowego( frontowe) więc pytanie czy mogą stać na dtoliku rtv, ma on 3m szerokosci więc bedą w odleglosci od siebie. Nie moge nic wieszac po za TV, bo zawisne sam( lepiej było zostac kawalerem) Hm to mowicie że takie 2 kolumny + sub dadza w miare fajny efek? Bo skoro soundbar maja dts i jakas namiastke kina to w tym wypadku powinno być lepiej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jeszcze mi sie przypomniało te kolumny co podajecie nie są takie duże jak te w zestawach stereo badz kina domowego


Kolego poniekąd sam sobie jesteś winny bo w pierwszych postach pisałeś, że chcesz soundbar, a o metrażu nic nie pisałeś...Więc narzuciła się niektórym sama myśl że pokój pewnie jest nieduży. Zresztą kupić zestaw kina domowego za 2500zł z dużymi kolumnami to misja niemal niewykonalna;)
Zresztą nawet monitory i sub to dużo większa skala i jakość dźwięku niż taki soundbar icon_wink.gif
Najważniejsze , kolumny i ich w zasadzie ich wielkość nie zależą od tego czy jest to stereo, czy kino domowe. tylko od metrażu.
Nie ma czegoś takiego jak wielkość kolumn stereo i wielkość kolumnz kina domowego, nonsens.
Tak więc włożenie dużych podłogówek do 10 m pokoju jest takim samym błędem jak użycie monitorów ( zwłaszcza małych) w np. 25m salonie..
Skoro proponowane kolumny są według ciebie nie z zestawów stereo, lub kinowych to z jakich ?
Monitory występują najczęściej z 3 wielkościami głośników z 10 cm , 15-16cm, 17cm i więcej. Podłogowe zaś z 4 głównymi rozmiarami głośników niskotonowych 14-15cm , 16-18cm , 20cm , 25 cm . To tak w skrócie .
Nie ma też czegoś takiego że jakieś wielkości są lepsze od drugich, trzeba dobrać je do siebie/potrzeb i do salonu .

Powinieneś się sam nausznie przekonać czy kolumny podstawkowe na tzw 16 tce, pasują ci brzmieniem, plus subwoofer jako uzupełnienie, względem ich podłogowej wersji. Np popularne quantum 673 z subem kontra wersja 675, lub JBL studio 230 z subem kontra Jbl studio 280.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



nie chodzilo mi doslownie o wielkośc kolumn, jestem zdecydowany na zestaw 2.1 hm jaki amplituner byś polecił ale nie stereo tylko do kina bo moze kiedys rozbuduje zestaw. Głosniki w tych cenach co podales to zobacze te jbl 230 i odslucham. Uzyskam na taki zestawie dobry dzwiekw filmach i w grach? Pokoj jak pisalem 20 m2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Co do kolumn weź Quantum 673. Bo reprezentują najlepszy stosunek cena do jakości.
Czytałeś o Bronze 2 ze mają negatywne opinie a chciałeś soundbara? One mają jakie kolwiek pozytywne?

Amplituner do nich Yamaha 481 lub nieco droższy ale opłacalny Onkyo 656. Sub z tańszych Magnat Sub 302A, Klipsch R10SW, Magnat 6725A.

Pozostaje do Twojej dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam
Ponownie, na wstepie chciałem podziękowac osoba pomagającym tutaj bo gdyby nie wy to pewnie nakrecili by mnie w sklepie na ten soundbar. Teraz mam dylemat jedynie czy kupic Quantum 673 czy może Quantum 675 cenowo nie ma ąz tak duzej róznicy ( w pokoju 20m2) które się bardziej sprawdzą? Jeszcze rzuciły mi sie w oczy Yamaha NS-555 hmm?

Ktoś wyceni taki zestaw żebym mógł odkladac kase:

Yamaha 481 + Quantum 673

Yamaha 481+ Quantum 675

I pytanie czy może lepiej Yamaha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czytałeś o Bronze 2 ze mają negatywne opinie a chciałeś soundbara? One mają jakie kolwiek pozytywne?


Dokładnie. Poniekąd produkty-urządzenia o całkiem innym przeznaczeniu.
Niemniej wiadomo że nad wyborem kolumn należy się pochylić, bo brzmienie kolumn jest różne ( nie czytaj że złe, lub dobre) ale różne.

Cytat

Teraz mam dylemat jedynie czy kupic Quantum 673 czy może Quantum 675 cenowo nie ma ąz tak duzej róznicy ( w pokoju 20m2) które się bardziej sprawdzą? Jeszcze rzuciły mi sie w oczy Yamaha NS-555 hmm?


W pokoju 20 m lepiej podłogowe Quantum 675 niż model 673. Zwłaszcza jak czasem chcesz słuchać muzyki, będzie lepiej dociążona.
Yamaha ns555, wykonana też zacnie, mają ostrzejszą górę ( co nie znaczy że dokładną) i bardziej miękki ciepły, bas. Może były bardziej ulepione pod kiedyś nieco twardziej i ostro grające wzmacniacze i amplitunery KD Yamahy. Jak masz możliwość posłuchania posłuchaj, cena niemal ta sama co 675/677.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...