Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
carlosuk

Kolumny i głośnik centralny do pokoju 3.5 x 5,5

Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie poskładanie sobie kina domowego,w obecnej chwili mam Marants NR-1501 (wu mnie tylko mieści sie wersja slim)
I tu zaczynają się schody,miejsce na głośnik centralny mam 40x13,5cm wiec nie mam zbyt dużego pola manewru icon_sad.gif inna opcja z przodami i tyłami :)tutaj mam większe pole manewru.
Macie możne macie jakieś propozycje co do głośnika centralnego ?

Tak wygląda mój salonik.

DSC01446.jpg

0

Fajnie że założyłem drugi wątek. Zamiast uaktualnić pierwszy. Może będą inne propozycje icon_smile.gif
0

Cytat

Fajnie że założyłem drugi wątek. Zamiast uaktualnić pierwszy. Może będą inne propozycje icon_smile.gif

Kolega Carlosuk przez pomyłkę zdublował swój wpis (co się czasami zdarza) i niezwłocznie zgłosił "dubla" do usunięcia, więc wszystko jest OK.

Zainteresowanych zapraszam tutaj
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=45850&hl=

Na prośbę autora zamykam (potem usunę) bieżący wątek...

Pozdrawiam
PS. InsideTheReactor - Tobie też się zdarzyło zdublować post - i nic icon_eek.gif , a wystarczyło to zgłosić do Administratora/Moderatorów ... (jak od razu zrobił to Carlosuk) icon_razz.gif
Więc zdarzają się takie rzeczy i jest to normalne, nie ma co tego specjalnie roztrząsać.
0

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

• Ostatnie posty

• A ja bym jeszcze raz podkreślił, że chodzi o nowego Rotela. Myślę, że dużo osób w tym wątku powinno posłuchać z otwartą głową nowego Rotela, a nie skreślać go na bazie tego, jak Rotele grały kiedyś. Szczególnie, jak widzę porównania do 06 to mi się kopułka tytanowa w kieszeni otwiera.  Swoją drogą, połączenie z NAD 375 również bardzo sensowne, ale w tą stronę iść już z wiedzą, że zmieni on znacząco charakter kolumn. No, i nie dostajemy wodotrysków w postaci USB DAC'a, armii wejść cyfrowych itp.  
    • REWEX Płock, ulica kolegialna 1 http://www.rewex.pl/
    • Witam, Tak wszystko mam już kupione, Wzmacniacz CA A1 V3 Odtwarzacz Rotel RCD-965BX   Obydwa sprzęty w idealnym stanie, dopiero dziś w sumie zaczynam odsłuch sprzętu dlatego co do dźwięku wypowiem się za jakiś czas, ale pierwsze wrażenie pozytywne. Poniżej kilka zdjęć, sorry za słabą jakość.  
    • Jakoś nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Tymi watami w głośnikach "moc myślę 50w rms" ja bym się za bardzo nie sugerował. Coś musi pociągnąć te głośniki. A co z dedykowanymi głośnikami Logitecha do tego suba? może lepiej zainwestować w jakiś soundbar i podłączyć go z Twoim subem? W takim pomieszczeniu będzie wystarczająco 
    • Marcin moim zdaniem warto mieć płytę testową, choćby po to, aby zweryfikować dokonane ustawienia. Ja mam płytę wytwórni Opus3. Na płycie tej nagrany jest materiał muzyczny w doskonałej jakości. Do innych płyt testowych można zaliczyć takie, na których nagrany jest materiał pozwalający za ich pomocą skontrolować można m.in. antyskating, siłę dźwięku w kanałach, prędkość obrotów talerza, azymut (tu wymagany oscyloskop), rezonans niskich częstotliwości. Do takich płyt należy choćby płyta testowa Dr. Feickert’a. Można ją nabyć w kwocie ok. 80 zł. Na płycie tej znajduje się 7 sygnałów testowych pozwalających na skontrolowanie ww. Oczywiście płyta testowa nie zastąpi innych przyrządów. Czyli podchodząc poważnie do tematu, przy założeniu że wchodzimy „głęboko” w sprawę winyla, nie traktujemy słuchania płyt z tego nośnika okazjonalnie  – oprócz koniecznych do dokonania ustawień akcesoriów warto mieć np. wymienione płyty testowe. Płyta testowa nie jest często używana zatem nie będzie zachodziła konieczność wymieniania jej, pod warunkiem, że będziemy o nią odpowiednio dbali.
    • nic ciekaweg tak samo jak w polityce ..
  • Ostatnio poruszane tematy