Skocz do zawartości

Interkonekty m-ki Straight Wire ?


Recommended Posts

Jako, że czas się zbliża abym przeszedł następny stopień wtajemniczenia audiofilskiego i z serduszkiem podszedł do tematu interkonektów do mojej uroczej pary NAD C315BEE + Sony CDP-990 wspomaganej przez Kody AV 702 podłączone do wzmacniacza kablami Supra Classic 2 x 2,5 mm, proszę was o odpowiedź na mój dylemat - dlaczego w salonie audio w którym dokonuję zakupów, notorycznie i z uporem maniaka polecają do mojego zestawu tylko i wyłącznie interkonekty Straight Wire? Dylemat mój bierze się z tego, że jak już pisałem w jednym z tematów na tym Forum dotyczących kabelków, przetestowałem na moim poprzednim zestawie DVD Philips 763 SACD + amplituner Philips FR 984 interkonekty Straight Wire Musicable za 175 zł. oraz Tara Labs Prism 200A za 125 zł. i, delikatnie rzecz ujmując, nie powalił mnie wtedy żaden z tych kabli na kolana pomimo, iż np. ten kabel Tary dostał bardzo wysokie oceny w HiFI i Muzyka bodajże w numerze z lutego tego roku.
W necie niestety nie znalazłem autorytatywnych opinii na temat kabli Straight Wire. Może ktoś z was ma doświadczenia z kablami tej firmy? Na koniec podam tylko, że wymieniony powyżej mój zestaw w tej chwili podłączony jest zwykłymi Profigoldami z MediaMarkt za 64,00 zł. i jakoś to chyba w miarę porządnie gra. Wiadomo też, że te moje 3 elementy preferują środek i dół pasma. Ale do wysokich też nie mogę mieć żadnych uwag. Może tylko można by poprawić przestrzeń i stereofonię. Tylko jakimi interkonektami? Dlaczego w salonie audio uważają, że każdy Straight Wire będzie panaceum na prawdopodobne niedostatki dźwiękowe mojego sprzętu. Przecież mają też i Van Den Hula za 200 zł., kilka Qedów do 300 zł. oraz rózne Tary Labs i wiele innych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...