Skocz do zawartości

Sonus Faber Concertino amplituner


000loki

Recommended Posts

Cześć,

poszukuję amplitunera do 2 kolumn Sonus Faber Concertino, które mi się kurzą. Mam do tego Densen Beat B-100 (troche ma wyjechane potencjometry ale nie szkodzi), ale chciałbym coś do obsługi np spotify connect etc.
Czy do tych kolumn warto dorzucić jakiegoś suba?
Czy oprócz amplitunera używać do nich wzmacniacza?

Sprzęt ma służyć do słuchania muzyki podczas pracy głównie ze spotify / tidal etc., w pokoju 10m^2.

Dzięki!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, S4Home ma rację. Densen, to bardzo dobry wzmacniacz do kolumn SF i chyba nie ma sensu kupować nic tańszego.
A już na pewno nie jakiś amplituner.
Daj Densena do serwisu, niech się nim porządnie zajmą.
A do Spotify kup właśnie odtwarzacz z funkcjami sieciowymi. Albo korzystaj z komputera, tylko sygnał do wzmacniacza puść przez jakiś dobry przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC).
Bo inaczej będziesz miał kiepski dźwięk.

O tym, że takie kolumny najlepiej grają na porządnych, masywnych standach, odsunięte od ścian choć na kilkadziesiąt centymetrów, pewnie wiesz?
I maskownice trzeba zdjąć podczas słuchania. Pewnie też o tym wiesz, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, jak wiem. Nie ma co dodatkowo tłumić, podbarwiać wysokich tonów tego modelu Sonus Faber, bo i tak nie są szczególnie wyrafinowane (w stosunku do innych modeli serblinowskich SF).
No i jakieś przyzwoite choć okablowanie z miedzi beztlenowej OFC (tak o czystości chociaż 5 albo 6 N) by się przydało. Zarówno kable głośnikowe jak i połączeniowe (interkonekty).

Co do subwoofera, to możesz kupić sub Sonus Faber. Densen ma wyjście z przedwzmacniacza, to można łatwo podłączyć.
Ale jak dla mnie subwoofer w stereo, to świętokradztwo. A mało kto potrafi dobrze dobrać i ustawić takie urządzenie.
Zresztą w 10 metrach, to nie przesadzaj. Niskich tonów powinieneś mieć pod dostatkiem o ile nie w nadmiarze. Dużo zależy od proporcji pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...