Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Soul33

Głośniki PC czy wzmacniacz do kolumny?

Recommended Posts

Witajcie

Mam prośbę o sugestie. Często bywam z laptopem poza miastem i chciałbym mieć coś do słuchania muzyki wieczorami. Kilka lat temu były fajne zestawy 2+1 z dwudrożnymi satelitami do ok. 200 zł. Niestety dziś widzę, że straszna bieda nastała w tym segmencie. Kilka dni temu próbowałem kupić używane Creative T3000 (wiem, jak grają i po ustawieniu equalizera w chińskie osiem, jak dla mojego ucha są naprawdę dobre) ale skończyło się próbą wciśnięcia mi złomu, więc trochę mi się odechciało takich eksperymentów.

Teraz pomyślałem o dwóch opcjach:

1. ModeCom MC-MSF50 - kolumienki jednodrożne, choć przynajmniej z regulacją treble. Ale zważywszy, że podbicie wysokich tonów w laptopowych bzyczkach sprawia, że tony te są dla mnie znośne, to może i z tych Modecom-ów będę zadowolony.

2. Mam starą wieżę (bez wejścia Aux) z dobrą dwudrożną drewnianą kolumną (nie wiem, gdzie jest druga). Słucham z niej radia. I teraz pytanie. Czy mogę zrobić rozgałęzienie kabli do tej kolumny bez wyraźnej straty w jakości dźwięku? Wtedy może kupiłbym tani wzmacniacz, np. Promethean AV-3016 za 120 zł z przesyłką i może byłoby to lepsze rozwiązanie.

Jak myślicie?

Pozdrawiam serdecznie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować