Skocz do zawartości
  • Ostatnio zalogowani

  • Statystyki użytkowników

    31 363
    Użytkowników
    5 713
    Najwięcej dostępnych
    Henrik Nielsen
    Najnowszy użytkownik
    Henrik Nielsen
    Dołączył


  • Ostatnie posty

    • I najwazniejsze : czym sie sugerowac przy doborze tej centralnej kolumny. Z tego co wiem to wcale nie jest takie proste. Moje kolumny maja moc 50 W (75 W max.). Skutecznosc niewiadoma
    • Sprawdziłem i niestety, nadal apka Tidal nie widzi Marantza PM7000N.  Zaczynam podejrzewać jakiś błąd w  konfiguracji sieci w Marantzu. Chyba za wcześnie włączyłem PM7000N po zresetowaniu, bo nadal pamiętał wszystkie dane i ustawienia sieci. Juro zrobię to jeszcze raz. 🙂 Dziwne jest to, że nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem ze Spotify,  więc chyba konfiguracja sieciowa jest Ok.  Serdeczne dzięki. Juro sprawdzę Mconnecta Life i napiszę o efektach. 
    • Podsumuje za miesiąc, niech te parę godzin popracują.  Wszystkiego dobrego.
    • To zależy jak to rozumiesz - Alphy Sansui nie mają tryby standby, czyli cały czas włączone by musiały być 😞 A poza tym dochodzi jeszcze trafo... Ja wyłączam SANSUI po skończonym graniu (trafo także) i u  mnie pierwsze pół godziny czy godzinę wzmacniacz gra z tunerem na rozruszanie się i potem już leci muzyka na poważnie - zazwyczaj z płyt czy z plików, czasami radio gdy jest coś ciekawego. Jeżeli wzmacniacz nie grał przez kilka miesięcy to wtedy daję mu dłuższy czas na rozruszanie A co do moich sprzętów innych firm  - to kd czy niskie modele które  mają standby to pozostają w trybie gotowości, natomiast większość jest wyłączona. Poza tym są sprzęty które ciągną po kilkadziesiąt W w trybie standby i nie mam ochoty dofinansowywać elektrowni. Pozdrawiam
    • Obecnie, udało mi się podłączyć i zrobić stereo (2.0) na sprzęcie, który mam dostępny - dwie kolumny TLX10 oraz wzmacniacz Sony STR-DE135. Wiem, że to żadna rewelacja, ale w porównaniu z testowanymi soundbarami oraz samym telewizorem, brzmi naprawdę nieźle. Mam pytanie natury technicznej: po majówce przyjdzie nowy wzmacniacz, będzie to jednak Denon AVR-S970H. Chwilowo będę musiał się wstrzymać z zakupem jakiegoś konkretnego zestawu kolumn. Chciałbym ewentualnie dokupić kolumnę centralną. Problem polega na tym, że te TLX mają impedancję 4 omów. Na OLX udało mi się znaleźć kilka centralnych kolumn, ale jeśli chodzi o impedancję, są albo 8, albo 6 omów, a kilka z podanym zakresem 4-8 ohm. Czy mogę użyć środkowej kolumny o innej impedancji? Czy jeśli lewy i prawy głośnik będą miały 4 omowy, a środkowy na przykład 8, to wydaje mi się, że te boczne będą głośniejsze itd. Czy ktoś może mnie oświecić, w jaki sposób przy takim wzmacniaczu można łączyć te kolumny? jeśli chodzi o wzmak to Impedancja głośników: 4 - 16 Ω
  • Ostatnio poruszane tematy

  • Audiofile dyskutują

×
×
  • Utwórz nowe...