Skocz do zawartości

Kino Domowe do 8-10k


durin

Recommended Posts

Dziś odwiedziłem sklep w pobliżu, który na dobrą sprawę nie zajmuje się sprzedażą sprzętu do kina domowego, ale Panowie powiedzieli mi że w temacie są od ponad 20 lat( stereo ) i sugerują taki zestaw:

- amplituner Pioneer VSX-933 

- Front: Klipsch 160M 

- centralny: KLIPSCH REFERENCE PREMIERE RP-250C  

-subwoofer:   

-suround: Klipsch RP-240S 

-kabel głośnikowy Supra Classic 4.0 

- do subwoofera jakiś za 500zł 3 metry , ale nie wiem co to było

 

Przyznam że im więcej czytam tym mniej wiem i już sam nie wiem co wybrać. 

Coraz bardziej przeraża mnie myśl iż budżet 10 tysięcy to za mało, ale to jest ostateczna kwota jaką mogę wydać.

A gdzie kable minimum centralny 150cm, fronty 2x250cm, subwoofer 400cm.

Klops.


Tak naprawdę nie wiem gdzie szukać oszczędności , czy kupić gorszy amplituner, czy nie brać wcale tylnych głośników.
Nie wiem nic na temat Pioniera, panowie go tak zachwalali, wspaniały stosunek jakości do ceny , wszystko mający, najlepiej grający że już sam zgłupiałem.

Jeszcze zaciekawił mnie Marantz sr5012, jak kupiłem swoją Yamahę to żałowałem że właśnie tej marki nie wybrałem, teraz pisze Pan że to lepsze jest od Denona, z którego już zrezygnowałem.
Zasugerowano mi że centralny Klipsch 250C będzie w zupełności wystarczający, no sam już nie wiem, 440c mnie jednak kusi.

Jeszcze zainteresował mnie subwoofer Klipsch R-112SW.
Kurde już naprawdę chciałbym mieć za sobą ten zakup, jednak jestem coraz bardziej niezdecydowany na co postawić, co się lepiej z czym zgra.
Jedyne co się w miarę systematycznie powtarza to Klipsch 160m.

Jako ciekawostkę usłyszałem że w muzyce bierze udział subwoofer, ale to chyba w systemie innym niż stereo, jest taka opcja 2.1 do muzyki i warto tego użyć, czy może jednak 2.0 jest lepsze do muzyki?

Pomocy.

Które wybrać i w jakiej kolejności zacząć konfigurować jeżeli przekroczy budżet, bo warto i ten skok będzie zauważalny. Złoty środek.

1. Amplitunery:  Onkyo TX-RZ820 /   Pioneer VSX-933  /  Marantz sr5012 / Denon AVR-X4300H  / ONKYO TX-NR686

2. Centralny:  Klipsch RP-250C  / Klipsch RP-440C

3. Front:  Klipsch 160M  / Canto One New Studio 16Hz

4. Subwoofer : Klipsch R-112SW / Velodyne Impact 10 /  SVS PB-1000

 

 

Edytowano przez Krzysztof Ślusarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie chcieli Ci klipscha wcisnąć. Już pisałem na 1 stronie, pojedź do salonu i niech Ci podłączą kolumny melodika mk40 blII i klipscha i dali i koleś niech zapuści muzykę i przełącza między kolumnami, żebyś miał porównanie. Ja tak zrobiłem i wybrałem zupełnie co innego niż mi polecano. Podczas odsłuchu różnica była bardzo wyraźna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak.

Znają się na stereo a proponują Pioneera 933. I nikogo to nie dziwi ?

Ale to też twoja wina. Oni wyczuli że nie wiesz czego szukasz. Poczytaj u mnie w poradach jak to jest z czytaniem i wiedza na ten temat. 

To nie idzie w parze.

Moim zdaniem albo musisz zacząć testować albo musisz sam twardo założyć co chcesz. 

Klipsch 160m są polecane do kina pamiętaj! W stereo będziesz żałował tego zakupu.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca.

Widocznie nie słyszałeś fajnie dobranych monitorów do pomieszczenia. Bas może z nich być nawet lepszy.

Ale do rzeczy. Sub tak ale do kina. To obowiązek. To stereo, ok, ale tu się kłaniają wyższe kwoty za rela czy velodyne.

Przy wyborze pierwszym bardziej stereofonicznym nie należy patrzeć na dobór suba. Jeśli basy są źle przetwarzane przez kolumny to znaczy że te są źle dobrane. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...