Skocz do zawartości

Jaki centralny i surround-owe do Yamaha z Focal Aria


OmniModo

Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc w doborze kolumny centralnej i tylnich do amplitunera Yamaha RX-A1060 (podobny do A1050 lub A1070) aby dobrze zgrały się z przednimi Focal Aria 906.

Pokój 19m2 prawie w kwadracie z meblami tapicerowanymi, ogólnie miękko urządzony. Kolumny przednie w odstępie od siebie 3m i prawie tyle samo od słuchacza. Centralny w odległości ok. 2 m , a tylnie w odległości 1,5 m od uszu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zdecydowanie najlepszą opcją będzie zakup pozostałych głośników serii Aria. Pokój nie jest duży, tak więc idealne będą Focal Aria 905 na tył oraz głośnik centralny Aria CC 900. Jeśli jest to zbyt wysoki budżet, ostatecznie można zastosować głośniki serii Chorus - model 706 oraz głośnik centralny CC700.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na ewentualne odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie brał bym systemu od kompletu, bo jest drogi i tylko ładnie będzie siękomponował wizualnie to wszystko.

Centralny Klipsch RP440C który jest wybitnym centralnym i miażdży tego centrala Arii. Także gra mocno dołem i górą. Do tego wyraźne wokale.

Natomiast co do tyłów to już klasyczne legendarne RP240s.

Mogę wypożyczyć.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S4Home napisał:

Witaj,

Nie brał bym systemu od kompletu, bo jest drogi i tylko ładnie będzie siękomponował wizualnie to wszystko.

Centralny Klipsch RP440C który jest wybitnym centralnym i miażdży tego centrala Arii. Także gra mocno dołem i górą. Do tego wyraźne wokale.

Natomiast co do tyłów to już klasyczne legendarne RP240s.

Mogę wypożyczyć.

 

Piotrek

Tez słyszałem dużo pochlebnych opinii o RP440C, ale czy taki środek nie wyskoczy za bardzo przed boczne Focale ... ?    Wskazane surround-y klipsa też już mają wyrobioną opinię, ale cena za wysoka, na http://s4home.pl/produkt/klipsch-rp-240s/ czy  https://www.q21.pl/klipsch-rp-240s.html   chodzą po 1250 zł/sztuka... 

Edytowano przez OmniModo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Gwoli zakończenia tematu i pozostawienia informacji dla innych poszukujących:   zgodnie z radami z tego forum (i innych) skompletowałem Klipsch Reference Premiere:  tyły RP-240S , centralny Rp-440C, boczne to Focal Aria 906, sub został jeszcze stary (aktywny Onkyo) , a wszystko to napędza Yamaha RX-A1060.  Zestawik gra REWELACYJNIE , o wiele lepiej od poprzedniego (Yamaha RX-V483 + 10-letnie kolumny B&W) , różnicę słychać nawet w moich nieprofesjonalnych uszach  :) 

Wielkie podziękowania dla wszystkich czynnie udzielających się użytkowników, a szczególnie za celne uwagi od S4Home , to dzięki wam moje wbudowane w głowie dwa akustyczne odbiorniki są teraz szczęśliwie  :)  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...