Skocz do zawartości

Jakie głośniki do takiej przestrzeni?


glenio

Recommended Posts

Witam wszystkich!

To mój pierwszy post i od razu zacznę od pytań. Chciałbym wejść w posiadanie zestawu odtwarzającego muzykę. Obecnie nie posiadam ŻADNYCH sensownych urządzeń do tego służących, więc stawiamy wszystko od zera. Dysponuję natomiast takimi oto metrami kwadratowymi:

audio.png

Wszystkie niebieskie pola na rysunku to zabudowa do samego sufitu, szare to niższe meble (blaty, stół, kanapa).

Jak pewnie widzicie, nie ma tu zbyt dużego pola do manewru jeśli chodzi o lokalizację sprzętów - właściwie nawet nie oczekuję takich rad, bo przestrzeń jest już zagospodarowana. Grubsze ingerencje w ustawienie mebli są niemożliwe, więc za porady w rodzaju "wyp...dol wszystko, a kolumny walnij na środek" serdecznie dziękuję - kuchni się nie pozbędę. Ani lodówki. Muszę gdzieś trzymać mleko ;)
No - to może przejdę do pytania zasadniczego. Co właściwie należałoby wstawić do takiego metrażu? Czy należy się sugerować powierzchnią przestrzeni odsłuchowej (która jest niewielka - ok. 8 m2) i szukać monitorów, czy też trzeba brać pod uwagę cały metraż otwartej przestrzeni (ok. 26 m2) i próbować podłogówek (raczej z bas-refleksem z przodu)? A może małe monitory do grania na 8 m2 i do tego sub, który dobierać już do 26 m2? Przyznam, że ostatnia opcja jest mi najbliższa (o ile sub okaże się konieczny). Odległość od miejsca odsłuchu do potencjalnych kolumn to jakieś 2,6 m. Wcześniej myślałem też o kinie 5.1, ale po dłuższych przemyśleniach stwierdziłem, że nie ma tu miejsca na satelity (a może się mylę?), więc póki co budujemy zestaw stereo. Złotówki przejdą z satelit na fronty. :) Proszę forumowiczów o opinie - jak to poukładać, żeby fajnie zagrało?

Ach, jeszcze jedno -szafa wnękowa w sąsiedztwie lewego kanału ma drzwi przesuwne - do odsłuchów mogę je otwierać - wewnątrz jest wypełniona ubraniami, więc liczę na wytłumienie i/lub rozproszenie odbić. :D

Jeśli moderator uzna, że temat lepiej pasuje do innego działu, proszę o przeniesienie - mnie ten dział wydał się najwłaściwszy.

Pozdrawiam serdecznie,

Michał

Edytowano przez glenio
przesuwałem obrazek :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2017 o 12:34, glenio napisał:

Witam wszystkich!

 Co właściwie należałoby wstawić do takiego metrażu? Czy należy się sugerować powierzchnią przestrzeni odsłuchowej (która jest niewielka - ok. 8 m2) i szukać monitorów, czy też trzeba brać pod uwagę cały metraż otwartej przestrzeni (ok. 26 m2) i próbować podłogówek (raczej z bas-refleksem z przodu)? A może małe monitory do grania na 8 m2 i do tego sub, który dobierać już do 26 m2?

Dobre większe monitory na standach jak najbardziej. Podłogowe też jak najbardziej, a dlaczego z br z przodu?, a wprost przeciwnie. Tu jest idealne miejsce do wstawienia takich z tylnym br (brak tylnej ściany której niektórzy się boją). Oczywiście wybierz te grające jak trzeba nie kieruj się czasami tylko miejscem BR:10_wink::D. Subwoofer do monitorów, hmm można, ja nie jestem fanem( ale to ja ), ale jasne można, zwłaszcza do filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...