Skocz do zawartości

Kino do max 3500??


rafal24

Recommended Posts

Witam wszytskich
Mam dylemat, poszukuje jakiesgos taniego zestawu do max 3500 tys.
Najcześciej bedzie sluzyl w kd, jesli chodzi o muzyke, to typowo klubowa, ewentualnie hip-hopik.
Nie jestem audiofilem i nie mam kosmicznych wymagan, zdaje sobie sprawe ze za ta cene bedzie to duzy kompromis:((
Zastanawiam sie czy kupic sam ampl+ jakies glosniczki ( dvd mam) czy jakis zestaw z odtwarzaczem ( to moje nie jest jakies rewelacyjne).
Co do dzwieku, lubie sporo basu i dynamiki.
Na co mam zwrocic uwage podczas wyboru sprzetu ( chodzi o techniczne sprawy, jakie wyjscia/wejscia,kodeki ma posiadac itp.) bo glownym kryterium jest oczywiscie sluch:))
Kwota nieprzekraczalna to 3500 tys ( najlepiej z jakims subem).
Pokoj ma ok 18 m.
Czy warto brac pod uwage glosniki koda??
Dzieki za wszelkie sugestie, ja niestety jestem calkowitym laikiem ( ale chetnie pomoge w kilku innych dziedzinach:))

ps. Plis nie smiejcie sie, ale jeszcze jedna sprawa- moge to kupic tylko w sklepie akceptujacym bony sodexo- takie premie w mojej firmie:))

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal24
Po kolei – z tego co wiem, to bony Sodexo honorują duże sieci typu Saturn, MMarkt, Euro i Avans.
W sklepach tych są zestawy m.in. DENONa, Harmana, ONKYO, Pioneera, Yamahy z 5 kolumnami.
Zakup kompletu z DVD i kolumnami zazwyczaj będzie rozsądnym wyjściem, bo kupując oddzielnie bez DVD zapłacisz prawie tyle samo.
W kwocie 3,5 tysiąca (bo nie posądzam Cię o wolne 3500 tysiąca) możesz kupić np. zestaw Pioneera VSX-917 z DVD-600 i kolumnami JAMO S606 lub Yamahę RX-V661 z DVD i kolumnami Yamahy lub JAMO.

Właśnie niedawno weszła nowa seria amplitunerów KD ONKYO 606 (i prostszy 506, ale Ty zmieścisz się chyba finansowo w serii 606), ale jeszcze nie słuchałem ich i nie czytałem testów.
Musisz odpowiedzieć sobie na parę pytań: np. czy potrzebujesz gniazd HDMI w amplitunerze (bo można trafić w tych sklepach na wyprzedażach wyższe, ale starsze modele np. Harmana bez tych złączy). Świeże modele (z 2008 i 2007 roku) powinny mieć już HDMI w wersji 1.3a, starsze - w wersji 1.1 lub wcale icon_sad.gif
Kolejne pytanie – to czy chcesz od razu subwoofer? Bo może lepiej przeznaczyć na komplet KD bez suba, a dopiero za jakiś czas dozbierać i dokupić subwoofer.

Co do kolumn KODY – nie są drogie i często użytkownicy chwalą je za świetną jakość w stosunku do kwoty, jaką za nie płacili. Udany jest np. model 702 (cena setu 5 kolumn to około tysiąca złotych). Oczywiście wydając więcej pieniędzy możesz kupić lepsze kolumny, natomiast gorszy już będzie stosunek jakości do ceny icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych wejśc właśnie się zastanawiam. Na dzień dzisiejszy mam niezly kineskop i jeszcze kilka lat nie będe pewnie go zmieniał na tv hd, no ale na przyszłość by się pewnie przydały. Zastanawiam sie nad harmanem, ale czy ampli avr 147 jest godny uwagi?? Co mozecie powiedzieć na temat dołączanego najczęściej do niego dvd 27? Głośniki koda sg550 chyba sa kiepskie co? Zastanawiam sie czy nie dołozyc do modelu avr247, obawiam się jednak że przekroczę budżet albo połącze to z kiepskimi głośnikami, co chyba nie ma sensu? Sprzęt sony warto w ogole brac pod uwage?? dzięki z góry za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...