Skocz do zawartości

" Piecyk" do dali zensor 3


damian25

Recommended Posts

Witam Serdecznie

Drodzy forumowicze

Jakieś 6 miesiący temu nabyłem stereo Dali zensor 3+ marantz mcr-511. Jakiś czas temu dodałem też wpis o ewentualnej zmianie zestawu, natomiast dzięki Waszym komentarzom, artykułom w necie i użytkowania obecnego zestawu koncepcja uległa zmianie.

Generalnie doszedłem do wniosku, że dali zensor 3 to dobre kolumny i nie powinienem ich zmieniać. Sądzę, że marantz mcr 511 to taka zabawka i lepszy piecyk da mi więcej frajdy ze słuchania.

Dlatego zwracam się do Was z prośbą o dobór nowego amplituner/ wzmacniacza???

 

1 Sprzęt może być nowy albo używany

2. Kwota- powiedzmy do 3000 tysięcy. Przede wszystkim zależy mi żeby usłyszeć różnice między tym co kupię, a mcr 511, więc jestem otwarty na Wasze sugestie.

3. Sprzęt towarzyszący to dali zensor 3.

4. Pokój o wymiarach 4,1mx 2,7m= 11m2. Pokój mały, dlatego chciałbym kolumny podstawkowe. Nie mam miejsca na podłogowe niestety. Poza tym uważam, że nie ma sensu do takiego pokoju dać podłogowych. POniżej rysunek pokoju. Kolumny stoją na brzegach komody i tak miałby być ustawiony nowy zestaw. Amplituner pomiędzy kolumnami. Wiem, że ustawienie kolumn nie jest najlepsze, ale w tej kwestii nic nie mogę zmienić.

 

 

pokoj.png.69764536480b433a7ef1f3d4594b9a73.png

 

 

5. Sprzęt, który kupię chciałbym, żeby był już na kilka lat.

6. Funkcje jakie oczekuję: bluetooth, usb, podłączenie do telewizora

7. Mieszkam w Elblągu, ale podróżuje po Polsce. W przyszłym tygodniu południe Polski, więc z przyjemnością odwiedzę S4 home.

8. Muzyka to trance, electro house i disco

 

Liczę na Waszą pomoc.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno zostaw kolumny Dali Zensor, to dobre monitory, które przy odpowiednim wzmacniaczu zapewnia naprawdę dobrą klasę dżwieku.

Szukając wzmacniacza z funkcjami sieciowymi, bluetooh, wejściami cyfrowymi, możesz spojrzeć na amplitunery sieciowe. Najlepszym wyborem będzie Yamaha R-N803D. To mocne i dobre klasowo urządzenie, które wykorzysta potencjał Twoich kolumn.

Natomiast ja osobiście wolałbym dobrać możliwie najlepszy wzmacniacz stereo i dołożyć zewnętrzny odtwarzacz. Spójrz na pewno na świetny wzmacniacz NAD C326 BEE. To dynamika, szybkość, swoboda grania, szczególnie w połączeniu z Dali Zensor. Bardzo dobrą opcją jest także najnowsz model NAD C338, który poza dźwiękiem, oferuje praktycznie pełne wyposażenie, jakie wymagasz od urządzenia. Posłuchaj także dwie francuskie integra - Atoll IN50SE oraz Advance Acoustic X-i75. To dwa wzmacniacze o szybkim, swobodnym, bardzo muzykalnym dżwieku, optymalne do wysterowania Dali.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi urządzeniami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...