Skocz do zawartości

Dali Zensor 7 - stereo+KD


KamilWu

Recommended Posts

Dnia 3.10.2023 o 23:23, Patryk Piechocki napisał:

Ale nie musi? Przepraszam ale nie wiem do, której części mojego posta się odnosisz :)

Denon nie pasuje do Dali. Ale tu masz zewnętrzny wzmacniacz tak?

Dnia 3.10.2023 o 23:23, Patryk Piechocki napisał:

o tak wzmacniacz mam choć w chwili obecnej uszkodzony i nie mogę się zebrać żeby to ogarnąć.

Ok. Czyli jednak

Nowy amplituner będzie zasilał kolumny?

Dnia 3.10.2023 o 23:23, Patryk Piechocki napisał:

Wracając do LX305 trochę zgłupiałem bo czasami pojawia się informacja jakoby ów aplituner miał jednak wyjście preout na końcówkę mocy ale wydaje mi się, że jej nie ma takiego pre-outa. Pomyślałem też nad lx505 ale tutaj już zbliżam się kwotowo do RZ50 a to chyba jednak nadal będzie lepszy wybór.

Bo to kwestia na który rynek jest dany amploituner. Są różne. Kupując musisz to sprawdzić. Bo akurat tu nie ma sztywnej segregacji.

Dnia 3.10.2023 o 23:23, Patryk Piechocki napisał:

RZ50 jak mniemam nie zastąpi mi PM7003 w stereo? Przy okazji jaki wzmacniacz stereo w  kwocie 3000-3500 zł (może być używany, koniecznie z możliwością spięcia z amplitunerem) polecilibyście do Zensorów?

Rz50 gra dynamicznie otwaecie. Inaczej niż MArantz.

Ale czy gorzej?

Używany?

 O panie,.

Roksan K2. Cambridge 651, Denon PMA 1560, Haran HK 990

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,

póki co wczoraj rozpakowałem sprzęt, podłączyłem i pobieżnie tylko sprawdziłem co i jak. NIe ogarnąłem jeszcze DIRAC'a, spóbowałem tylko odpalić muzykę z apple music poprzez airplay2 w trybie pure sound... i nie brzmi to dobrze. Na tym etapie, w połączeniu z Zensorami ten sprzęt muzycznie brzmi gorzej niż to co grało u mnie do tej pory w stereo czyli Volumio + DAC Magic 100 + PM7003

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Patryk Piechocki napisał:

Jasne,

póki co wczoraj rozpakowałem sprzęt, podłączyłem i pobieżnie tylko sprawdziłem co i jak. NIe ogarnąłem jeszcze DIRAC'a, spóbowałem tylko odpalić muzykę z apple music poprzez airplay2 w trybie pure sound... i nie brzmi to dobrze. Na tym etapie, w połączeniu z Zensorami ten sprzęt muzycznie brzmi gorzej niż to co grało u mnie do tej pory w stereo czyli Volumio + DAC Magic 100 + PM7003

Mozliwe.

Ale dajmy sobie czas.

Jak ustawiłeś amplituner?

Chdozi o to że dzwięk jest jaśniejszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

Miałem chwilę czasu, posiedziałem z DIRACiem i już piszę co i jak.

Jeśli chodzi o odczucia w KD to jesli podamy odpowiedni materiał z gęsta scieżką dzwiękową to RZ50 zjada na śniadanie SR5008. Nie wiem na ile ma tutaj znaczenie moc amplitunera a na ile jest to zasługa tego magicznego DIRAC'a... a może to wypadkowa obu tych kwestii? Nie sądziłem, że Zensory mogą tak nisko zejść z dzwiękiem w KD. Dodam, że mieszkam w mieszkaniu i ze względu na dobrostan sąsiadów a także dobre relacje z nimi ograniczyłem się do systemu 5.0. Choć wielce nad tym ubolewam, w moim przypadku subwoofer może pozstać tylko w sferze marzeń :) Dźwiek w filmach jest soczysty i dynamiczny, RZ50 bardzo ładnie uwypukla ścieżkę dialogową. Konkludująć w KD zmiana SR5008 na RZ50 to udana zmiana - biorąc pod uwagę jakość dźwięku jak i możliwość podpięcią wszelkich nowoczesnych żródeł obsługujących 4K, HDR, 120Hz, VRR i inne szmery-bajery.

Stereo - jak pisałem wcześniej, w pierwszej kolejność puściłem dzwięk z aplikacji Apple Music na iOS poprzez AirPlay2. Teoretycznie da się w ten sposób przesłać dźwięk bezstratnie więc liczyłem, że będzie fajnie ale jest koszmarnie. Dźwięk jest bardzo jasny, płaski, bezjajowo-kartonowy, jedym słowem dramat. Zarówno w trybie pure audio jak i w trybie music (chociaż w trybie music nie wiem dlaczego ale nie mam dostępu do equalizera - po kalibracji DIRAC equalizer jest niedostępny w ogóle?). No ale nic, podpiąłem pod RZ50 serwer Volumio + DACmagic 100 i zagrało to o niebo lepiej. Porównując do PM7003 - jest jaśniej, bardziej uwypuklone są góra i środek, natomiast bas jest mniej rozlazły, lepiej kotrolowany i sprężysty. Scena wydaje mi się gorsza niż w PM7003 a całość brzmi zdecydowanie mniej analogowo i ciepło ale jednocześnie dzwięk zyskał na rozdzielczości i separacji. Czy to dobrze czy źle? To zależy od tego czego w danym momencie z małżonką słuchamy. A trzeba dodać, że słuchamy bardzo różnorodnej muzyki - od jazzu, poprzez rock na elektronice kończąc. I o ile np. elektroniczne kawałki brzmią lepiej, korzystniej niż na Marantzu, to już np. takie Alabama Shakes dużo lepiej brzmiało w wydaniu ciepło-analogowym. Na początku po rozczarowaniu stereofonicznym myślałem nawet żeby zwrócić RZ50 i spóbować Cinema 50, tymbardziej, że dostałem na niego dobrą ofertę ale po chwili zastanowienia stwierdziłem, że to nadal AVR więc mimo ochów i achów na temat tego jak gra w stereo (zresztą o RZ50 naczytałem się podobnych opinii) to nadal nie będzie poziom wzmacniacza stereo w ogólnym tego słowa rozumieniu, poza tym brak DIRAC'a czyli ewentualne dodatkowe koszty na zakup licencji i mikrofonu (pewnie łącznie 1500 zł w górę) wybiły mi ten pomysł z głowy. Generalnie wydaje mi się, że tak czy siak będę chciał kupić końcówkę mocy lub nowy wzmacniacz, do tego jakiś fajny acz niedrogi streamer i zastanawiam się czy ewentualnie zakupić streamer z dobrym DACiem czy nadal wykorzystywać DAC zewnętrzny i czy wtedy warto wymieniać mojego DACmagic 100 na coś droższego... ale to już są raczej pytania do zadania w innym dziale :)

Edytowano przez Patryk Piechocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Onkyo także są 3 sloty na różne ustawienia kalibracji np. 3x DIRAC ale raz chciałbym móc przypisać na stałe do wybranego trybu jedno z ustawień (tak się chyba jednak nie da ale przyznaję, że musiałbym się zagłębić w instrukcję) a dwa wolałbym sobie jednak podczas odsłuchu móc pomajstrować przy EQ i na żywca dobierać ustawienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak i raz jeszcze tak :) 

Jak napisałem wyżej będę się rozglądał za nowym wzmacniaczem, ewentualnie końcówką mocy (chociaż wolałbym mieć możliwość pokręcenia treblami, basami itp), do tego jakiś fajny streamer i być może nowy DAC, który jeśli to warte zachodu, zastapi DACmagic 100 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo z Zensorami to moim zdaniem przyjemne granie :) 

Daj temu zestawowi jeszcze chwilę, pobaw się z DIRACiem. Jeśli dalej będzie coś nie tak, to poszedłbym w tym wypadku we wzmacniacz, a nie końcówkę mocy. Onkyo ma dobre pre, ale brzmieniowo dalej może sprawiać, że nie wpasuje się w Twój gust.

Może Audiolab 7000A, może Rega Elex MK4, Fezz Torus 5040, albo po prostu Atoll IN80. Każdy z nich to fajna opcja, z czego dwa pierwsze eliminują potrzebę używania zewnętrznego DACa. W razie czego zapraszamy do kontaktu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to jest z końcówką mocy? Jak rozumiem, ma ona za zadanie dać większy prąd i lepiej wysterować fronty ale w zasadzie brzmieniowo jest neutralna tzn. gra brzmieniem aplitunera, do którego jest podłączona? Od siebie nic nie dodaje?

Edytowano przez Patryk Piechocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Patryk Piechocki napisał:

No właśnie, jak to jest z końcówką mocy? Jak rozumiem, ma ona za zadanie dać większy prąd i lepiej wysterować fronty ale w zasadzie brzmieniowo jest neutralna tzn. gra brzmieniem aplitunera, do którego jest podłączona? Od siebie nic nie dodaje?

To zależy jaką końcówkę mocy wybierzesz. Są słyszalne różnice w brzmieniu ale nie będzie to raczej rewolucja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk Piechocki napisał:

No właśnie, jak to jest z końcówką mocy? Jak rozumiem, ma ona za zadanie dać większy prąd i lepiej wysterować fronty ale w zasadzie brzmieniowo jest neutralna tzn. gra brzmieniem aplitunera, do którego jest podłączona? Od siebie nic nie dodaje?

Dodaje, ale zazwyczaj nie aż tyle, co przedwzmacniacz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Patryk Piechocki napisał:

No właśnie, jak to jest z końcówką mocy? Jak rozumiem, ma ona za zadanie dać większy prąd i lepiej wysterować fronty ale w zasadzie brzmieniowo jest neutralna tzn. gra brzmieniem aplitunera, do którego jest podłączona? Od siebie nic nie dodaje?

Każda końcówka coś daje od siebie.

Zalezy jak jest zbudowana i na jakich opcjach wzmocnienia.

W przypadku końcówki wpływ ma jeszcze PRE które jest w amplitunerze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj spiąłem RZ50 i PM7003. Kurczę, RZ50 do stereo się w ogóle nie nadaje ;) Słuchanie muzyki z RZ50 jest jak słuchanie plumkania w tle podczas zakupów w galerii handlowej lub podróżny windą na 10-te piętro. Zero emocji. Nie rozumiem tych zachwytów nad możliwościami stereo tego amplitunera. PM7003 w połączeniu z Zensorami to może i są ciepłe kluchy ale jest to brzmienie angażujące, przestrzenne, po prostu chcesz usiąść i słuchać. Muzyka z RZ50 nadaje się do zmywania garów ;) Założyłem osobny wątek o poszukiwaniu streamera w cenie do 2,5k zł ale ten zakup na chwilę obecną jest bez sensu bo oprócz oczekiwanej przeze mnie wygody, nie wniósłby nic lub bardzo niewiele do brzmienia. Wolę jednak w pierwszej kolejności kupić nowy wzmacniacz zintegrowany, taki dzięki któremu mógłbym wycisnąć jak najwięcej z Zensorów by za rok, półtorej i je zastąpić bo jestem świadomy, że są, lub za chwilę staną się najsłabszym ogniwem. Tak sobie teraz gdybam, że na wzmacniacz chciałbym wdać do 6-7 tyś., następnie zakup kolumn chciałbym zamknąć w kwocie 10 tyś, a na samym końcu streamer z jakimś dobrym DACiem na pokładzie może 4-5 tyś. Czy to ma sens?

Edytowano przez Patryk Piechocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz porównanie. Wiele osób go nie ma i dlatego tak uważa. A jeszcze inni po prostu słysza ale nie mają takich oczekiwań.

Ja też jestem za tym żeby to rozdzielać. No chyba że Arcam czy Anthem.

15 godzin temu, Patryk Piechocki napisał:

Tak sobie teraz gdybam, że na wzmacniacz chciałbym wdać do 6-7 tyś., następnie zakup kolumn chciałbym zamknąć w kwocie 10 tyś, a na samym końcu streamer z jakimś dobrym DACiem na pokładzie może 4-5 tyś. Czy to ma sens?

Prawie. Bo najpierw wybierz kolumny. A potem POD NIE wzmacniacz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To trochę opóźni zmianę sprzętu ale skoro taka droga do celu jest odpowiednia to będę szedł nią trochę dłużej ;) Tymbardziej, że jednak na kolumny frontowe chciałbym wydać ~15k (oczywiscie po rabatach ;) ) i w sumie ~20k poskładać 5.0.

 

Jednak z tym stwierdzeniem, że mam porównanie wzmacniacz vs. amplituner do końca się nie zgodzę. Wielokrotnie czytając recenzje lub oglądając filmy recenzentów, którzy na YT mają dzięsiątki, setki tysięcy subskrybentów a na ich kanałach prezentowane są sprzęty z półki cenowej, która dla mnie nigdy nie będzie dostępna wyczytywałem lub słyszałem, że RZ50 "is fantastic" "is great" w kontekście odłuchu stereo. No chyba, że faktycznie po podpięciu super-hiper wypasionego źródła do RZ50 udaje się osiągnąć tak świetne efekty.

Edytowano przez Patryk Piechocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźni ale finalnie wyjdzie lepiej.

22 godziny temu, Patryk Piechocki napisał:

Jednak z tym stwierdzeniem, że mam porównanie wzmacniacz vs. amplituner do końca się nie zgodzę. Wielokrotnie czytając recenzje lub oglądając filmy recenzentów, którzy na YT mają dzięsiątki, setki tysięcy subskrybentów a na ich kanałach prezentowane są sprzęty z półki cenowej, która dla mnie nigdy nie będzie dostępna wyczytywałem lub słyszałem, że RZ50 "is fantastic" "is great" w kontekście odłuchu stereo. No chyba, że faktycznie po podpięciu super-hiper wypasionego źródła do RZ50 udaje się osiągnąć tak świetne efekty.

Zastanów się kto jest oglądaczem i subskrybentem takich kanałów.

Dla mnie to abslutnie nie jest wyznacznik. Czy ktoś ma 1K czy 100K  wyświetlen.

No chyba że mówi o technicznych aspektach albo obnaza branze audio. Wtedy sę ma od razu wiecej.

 

finalnie podepne Ci RZ50 i tańszy wzmak i poznasz w ślepym odsłuchu kiedy gra wzmak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale wiesz opinia idzie w eter i ludzie łapią się na takie "zachwałki". Sam uległem po troszę temu - choć priorytetem była dla mnie zmiana ampli to przez chwilę pomyślałeml, że skoro to tak fajnie gra to może uda się dwa klocki zastapić jednym. I gdyby to byłop moim celem nadrzędnym czułbym się conajmniej rozczarowany ;) Zresztą kiedyś, już jakiś czas po zakupie SR5008, przeczytałem o nim jakąś recenzję w jednym z serwisów (raczej tych poważniejszych), że on naprawdę gra fajną stereofonią... łomatko kochana. Ale do brzegu!

Piotrze, nawiązując do Twojej rady - pierwej kolumny, później wzmacniacz. Ja to widzę tak. Kolumn wolałbym posłuchać w swoim mieszkaniu niż w pokoju odłsuchowym więc mamy jak dla mnie spora kaucję za wypożyczenie i teraz kolumn będę słuchał ze swoim wzmacniaczem a fajnie byłoby już wybrać wzmacniacz, któy docelowo znalazłby się w systemie. Tyle, że kaucja za kolumny i wzmacniacze... kurczę raz dużo kombinowania, dwa kupa kasy na kaucje, której mieć nie będę.... problematyczne. Nie lepiej jednak dobrać wzmacniacz do Zensorów, a pożniej jednak dobierać kolumny? Zarówno wzmacniacz jak i kolumny najlepiej gdyby były bardzo uniwersalne brzmieniowo, ze względu na naprawdę szeroki przekrój muzyki, której z małżonką słuchamy.

Edytowano przez Patryk Piechocki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...