Skocz do zawartości

Zestaw stereo - pytanie


4Tmx

Recommended Posts

Serdecznie witam,
proszę o pomoc przy dobrze zestawu stereo a mianowicie, myślałem o kolumnach z seri B&W 602 S5 lub 603 S3 lub 604 S3, ewentualnie cdm 9nt + do tego wzmacniacz / amplituner ale tu chciałbym coś z opcją aby można było podłączyć subwoofer - proszę o propozycje.

Zestaw do podłączenia pod TV, oglądanie filmów i słuchania muzyki, pokój ma około 32 m2

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej szczegółów:

- jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, 

- jakie preferujesz brzmienie (jasne, ostre, dynamiczne, ciepłe, miękkie, ...)

- co będzie źródłem dźwięku - czy pliki ub streaming, czy masz jakieś urządzenie które będzie źródłem dźwieku

- jaki masz budżet na zakup wzmacniacza i kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej szczegółów:

- jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, 

- jakie preferujesz brzmienie (jasne, ostre, dynamiczne, ciepłe, miękkie, ...)

- co będzie źródłem dźwięku - czy pliki ub streaming, czy masz jakieś urządzenie które będzie źródłem dźwieku

- jaki masz budżet na zakup wzmacniacza i kolumn.

Było by super
- słucham różnego rodzaju muzyki od roca po hard techno że tak powiem ale bez nacisku jest to raz na rok jak zrobię ciut głośniej
- brzmienie lubię bas, kiedyś miałem przyjemność słuchać Dali ale serii nie pamiętam ( podłogowe duże kolumny)
- TV, laptop, xbox
- budżet hmm myślałem o kwocie 5000 zł. ale widzę kolumny B&W 683 S2 gdzie same kosztują około 5000 + koszty amplitunera - sprawa rozwojowa.

Edytowano przez 4Tmx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spójrz na zestaw, oparty na bazie wzmacniacza NAD C356, który połączyłbym z kolumnami Monitor Audio Bronze 6, ewentualnie Dynavoice DF-6. Przy trochę wyższym budżecie świetną opcją jest francuska podłogówka Focal Chorus 726. To oczywiście tylko dwie konfiguracje, które biorąc pod uwagę Twoje preferencje powinny się bardzo dobrze sprawdzić. Natomiast najlepszą drogą są odsłuchy, serdecznie zapraszam do naszego salonu. Mamy dostępne od ręki dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK super dziękuję za propozycje, a co mówicie na moje opcje kolumn czy nawet nie ma co brać ich pod uwagę np. tyc B&W 683 S2 lub Dali Zensor 7 ?? czy może tych słabszych B&W ?

Pozdrawiam

Opcja S4Home również mi się podoba szczególnie z Onkyo ;)

Edytowano przez 4Tmx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowersy są drogie. Z podobnym graniem lepiej wykonane masz magnat quantum 755, 757.

Dali zensor 7 jest bardzo często wybierana kolumna. Stosunkowo neutralna. Podoba się większości mimo iż nie jest specjalnie wciągająca. Powiem tak. Bezpieczne granie, bezpieczny wybór jako pierwsze kolumny nawet w ciemno. 

Mogę ci podesłać kolumny do domu to po testujesz. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem.

Czyli chyba mam problem rozwiązany, Heco Aurora 700 + Onkyo 8250
A i czy w/w amplituner możemy na coś innego zmienić ? chodzi mi o opcję np. z możliwością podłączenia subwoofera ewentualnie małej rozbudowy na system 5.1.

I drugie pytanie czy kwota np. 1000 zł. na + coś zmienia w w/w zestawieniu ? czy nie ma sensu ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...