Skocz do zawartości
ald890

Jakość 24 bit 192 kHz i DAC

Recommended Posts

Ciekawi mnie zagadnienie na temat jakości muzyki w przypadku ustawienia częstotliwości 192 kHz i 24 bitów w ustawieniach komputera, aby wymusić to na DACu.

Czy słuchanie muzyki, która została nagrana w 44,1 kHz w tej wymuszonej 192 kHz będzie miało wpływ na odsłuch muzyki, czy może zawsze powinniśmy słuchać w odpowiedniej częstotliwości w stosunku do nagranej muzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

W tej dziedzinie niema jednoznacznych odpowiedzi. Bywa że upsampling i zwiększenie rozdzielczości bitowej przynosi korzyści, a czasem nie. W dużej mierze zależy to od sprzętu na którym jest przeprowadzany. Dlatego najłatwiej jest samemu sprawdzić czy na posiadanym sprzęcie daje to dobre efekty , czy też nie. Po to zwykle są możliwości wprowadzenia zmian aby móc mieć wybór. Z podobnych powodów niektórzy producenci dają możliwość wyboru pomiędzy różnymi filtrami cyfrowymi. Musisz zdawać sobie sprawę z tego że wyższe parametry po stronie źródła to większy strumień danych o większych częstotliwościach i to również może sprawiać problemy.

Edytowano przez MobyDick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×