Skocz do zawartości

Wybór głośników frontowych do zabudowy ściennej 5.1


chester

Recommended Posts

Cześć,

witam wszystkich forumowiczów, jako że to mój pierwszy post.

Znalazłem się tutaj szukając pomocy w ułożeniu kina domowego.

Podstawowe informacje:

- Salon ok. 25 m2

- Wnęka na tv o szerokości ok. 2.5m

- Kanapa na środku pokoju (odległość od tv ok. 3 m)

- 80% kino, 20% muzyka
 

Obecnie posiadane:

- Sub KEF KUBE-1

- Jamo S 801 na tył

- Monitor Audio WT250-LCR jako centralny

 

Poszukiwane:

- Głośniki przednie do zabudowy ściennej (zabudowa to konieczność)

- Możliwie sporych gabarytów (żeby nie zginęły przy TV) i najlepiej "długie i wąskie" (podyktowane niewielką ilością miejsca - 40 cm na każdą stronę TV).

 

Mieszkam w Czechach i tuż obok mam coś w rodzaju głośnikowego outletu (sprzedają głównie leżaki magazynowe, które wyszły już z obiegu). W bardzo dobrych cenach mogę mieć:

Monitor Audio WT250-LCR, B&O IWS2000 (nowe, choć model bardzo stary), Bowers & Wilkins CWM664, Klipsch DS-250W.

Z tego co zrobiłem rekonesans, to w budżecie zmieściłaby się jeszcze nowa Melodika BLI5LCR.

Czy z tych powyżej warto wybrać coś na dwa frontowe do zestawu, czy lepiej kupić całkiem nowy set?

W przypadku dwóch głośników frontowych mogę na nie wydać do 2000 PLN, w przypadku całego zestawu myślę że ok. 4000 bez suba. Co byście radzili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo moim zdaniem to różnicy specjalnej nie ma. Calkiem udane głośniki instalacyjne robi monitor audio. I pewnie w to bym poszedł. Bowersy robi bardzo dobre ale te wyższe bardzo drogie linie. To i tak służy tylko do kina. Więc raczej robił bym to pod kątem grania wyraźnego , czystego i tyle. A resztę spiął subem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, chester napisał:

No właśnie z odsłuchem głośników do zabudowy nie ma łatwo. Leżą zazwyczaj w pudłach więc nie ma szans na odsłuch w mojej okolicy.

Amplituner to Denon x2400.

No widzisz, jakbyś mieszkał w naszych okolicach to problemu by nie było. Tak czy inaczej polecam Melodikę - producent nie oszczędzał na żadnych komponentach. W przeciwieństwie do innych firm, które wymieniłeś, tutaj użyto średnio i wysokotonówek, które montuje sie w klasycznych kolumnach, więc masz pewność co do jakości. 

38802612_1979280952135331_91500937615717

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście ekspozycja Rms wygląda super. Żałuję że nie mieszkam bliżej.

Na przód wskoczą prawdopodobnie 3 Klipsch’e 5502, bo udało mi się w końcu coś posłuchać i dają radę. Melodikę rozważę jeszcze na tył.

Myślę jeszcze o subie w zabudowie i Klipsch’u 5802 albo Jamo IW1060SW. I tutaj pytanie do branży - jako że to suby pasywne, macie u siebie jakiś amplituner który mógłbym ewentualnie dokupić do kompletu? Dedykowany RSA-500 Klipscha kosztuje ciut za dużo jak dla mnie.

Edytowano przez chester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie mam miejsca na normalnego suba. Tzn. pomieszczenie nie jest małe, po prostu jakoś nie ma gdzie go ulokować tak żeby nie straszył.

Tak jak wpisałem w pierwszym poście - mam suba KEF KUBE-1 (w drugim pokoju), który pierwotnie planowałem przerzucić do salonu (bo jest mały - 30 cm sześcian), ale jak go słucham to wydaje mi się za płytki do wspomnianych wyżej Klipschów (ma woofer 8"). Liczę że dobrze zabudowany Jamo 1060 (10") albo Klipsch 5802 (2x8") zagra głębiej. Mylę się?

Niestety na odsłuch tych dwóch nie mam co liczyć w mojej okolicy, więc kupić mogę jedynie na ryzyko, albo bazując na Waszej pomocy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...