Skocz do zawartości

problem z wyborem sprzętu i rozwiązania


Rafał Jarosz

Recommended Posts

Witajcie

Z góry prosze nie hejtować ;) Chciałbym Was prosić o pomoc w doborze kolumn, wieży i sposobu połączenia wszystkiego w całość z kinem domowym...

Na chwilę obecną mam Kino Yamaha RX-V379, kolumny yamahy i subwoofer aktywny Koda. 

Co chciałbym uzyskać? - Chciałbym kupić dobre kolumny zamiast tych yamahy, które będą dobrze i soczyście grały przy cichym graniu, te od yamahy grają w miarę ok ale trzeba im trochę dołożyć żeby grały zadowalająco, jak grają cicho to są płaskie jak deska do prasowania. Do tego chciałbym dołożyć wieże w stylu wintage; unitra, sony 303 albo coś podobnego (srebrne fronty i wskaźniki wychylne), chcę to wszystko połączyć w logiczną całość, tzn na co dzień ma grać kino + kolumny 5.1 lub wieża + kolumny stereo, chciałbym aby te nowo kupione kolumny robiły jako stereo do muzyki i jako głośniki przednie do kina.

Jak ma być odtwarzana muzyka? - Chciałbym uzyskać "dobrą jakość dźwięku" i wygląd przy nowych formach odtwarzania, czyli z TV po hdmi - filmy, youtube, po bluetooth z telefonu do kina, i z kina po USB, ewentualnie dodatkowo jakiś odtwarzacz CD, ale to raczej mało używana przeze mnie opcja no i oczywiście chciałbym zachować funkcjonalność kina domowego do oglądania filmów i bieżących kanałów do kotleta.

O co Was proszę? - chciałbym Was prosić o pomoc w doborze kolumn, co polecacie? budżet 1500 max 2000, coś w stylu wintage (podobają mi się altusy 300, tonsil zeus), pomoc w doborze fajnie grającej wieży w stylu wintage (podoba mi się unitra, sony 303 - srebrny front ze wskaźnikami wychylnymi), generalnie oprócz tego że ma grać to jeszcze ma wyglądać stylowo. Chciałbym też Was prosić o to jak to wszystko ze sobą połączyć żeby działało tak jak ja chcę, czy moje rozumowanie jest dobre? (kino i wieżę połączyć do głośników, "przednie nowe" podłączyć zarówno do wieży i kina, kino z wieżą połączyć przez AUX - wtedy jak dodatkowo włączy się wieżę i wybierze na kinie żeby przesyłało przez AUX to będzie dobrze czy to połączenie kolumn do dwóch urządzeń nie jest dobrym rozwiązaniem? może widzicie jakieś inne rozwiązanie ?

 

Proszę bez hejtu! jestem początkującym w audio ;)

Edytowano przez Rafał Jarosz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rafał Jarosz napisał:

Chciałbym też Was prosić o to jak to wszystko ze sobą połączyć żeby działało tak jak ja chcę, czy moje rozumowanie jest dobre? (kino i wieżę połączyć do głośników, "przednie nowe" podłączyć zarówno do wieży i kina, kino z wieżą połączyć przez AUX - wtedy jak dodatkowo włączy się wieżę i wybierze na kinie żeby przesyłało przez AUX to będzie dobrze czy to połączenie kolumn do dwóch urządzeń nie jest dobrym rozwiązaniem? może widzicie jakieś inne rozwiązanie ?

Zacznę od połączeń , Twój amp.KD jest konstrukcją zamkniętą ( brak wyjść PRE OUT), więc nie masz możliwości przesyłania dźwięku na urządzenia zewnętrzne, czyli wzmacniacz stereo o którym piszesz. Możesz jedynie zbudować dwa odrębne systemy ( KD./stereo) w oparciu o jedne kolumny , będące zarazem frontami w kinie. Wymaga to jednak zakupu np. takiego ustrojstwa :

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Audio/129

16 godzin temu, Rafał Jarosz napisał:

Chciałbym uzyskać "dobrą jakość dźwięku" i wygląd przy nowych formach odtwarzania, czyli z TV po hdmi - filmy, youtube, po bluetooth z telefonu do kina, i z kina po USB, ewentualnie dodatkowo jakiś odtwarzacz CD, ale to raczej mało używana przeze mnie opcja no i oczywiście chciałbym zachować funkcjonalność kina domowego do oglądania filmów i bieżących kanałów do kotleta.

Przy podłączeniu ( kolumny),które proponuję współczesne media ( Tidal,Spotify,telefon) będą nadal odtwarzane przez amp.KD więc jakość się nie zmieni w stosunku do tego co masz obecnie. Chyba , że do sprzętu " Vintage" podłączysz oddzielny streamer lub Raspberry Pi 3B+ z nakładką DAC i wyjściami RCA i stworzysz oddzielny system stereo, a kino pozostanie tylko do filmów.

16 godzin temu, Rafał Jarosz napisał:

budżet 1500 max 2000, coś w stylu wintage

Jeżeli to na same kolumny to ok. jak na kolumny i wzmacniacz to już słabo. Stary sprzęt poszedł mocno w górę, a niestety za ten zadbany , serwisowany trzeba zapłacić. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 

Tak budżet 1.5-2k zakładam na kolumny, sprzęt stereo to oddzielna sprawa i będę musiał się dostosować budżetem ale myślałem o takiej samej kwocie.

Co do kolumn to myślałem o takim przelaczniku.

Nie zwróciłem uwagi że yamaha nie ma wyjścia audio... trochę mnie to zniesmaczylo :( Myślałem że połączę to przez aux. 

A jakie kolumny polecacie w tym przedziale cenowym i jaką wieżę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...